66556 DALATUPPAR, 2 st, målat trä, 1900-talets andra hälft

Kurbitsmålad dekor, etikettmärkta (äkta Dalahemslöjd Tillv. G.A. Olsson Nusnäs, Mora Sweden), höjd 16,5-22 cm
- Condition:Den större med mindre spricka samt smärre avslag, dem mindre med ytslitage och avslag
| Estimate | 300 SEK |
| Buyers Premium (inc. VAT) | 25% |
| Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |
| Shipping Fee (from) | 199 SEK |