1
18h 29m
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, skulptur, snidat trä, 1900-tal, monogramsignerad HR
Current bid200 SEK
Est400 SEK
18h 35m
FOLKDRÄKT, 3 del, dam, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
19h 21m
TEXTIL, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
19h 27m
LAGGKÄRL, större modell, 1800-/1900-tal
Current bid300 SEK
Est800 SEK
1d 18h
TEXTILER, 3 st, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
1d 19h
SÅG, smide, 1700-/1800-tal
SÅG, smide, 1700-/1800-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
1d 19h
ÅNGSTRYKJÄRN, gjutjärn, Husqvarna, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
1d 19h
SKÅP, allmoge, 1700-tal
SKÅP, allmoge, 1700-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
2d 18h
KANDELABER, målat trä, allmogestil, "Essungastaken", Essunga hembygds-fornminnes förening
Current bid300 SEK
Est800 SEK
2d 19h
VÄST OCH BYXOR, till folkdräkt, herr, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
2d 20h
BRÄNNARE, "No 703", Primus, AB BA Hjorth & Co, Stockholm
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
2d 20h
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
3d 18h
DRAPERIER, 1 par, allmoge, omkring år 1900
Current bid200 SEK
Est300 SEK
3d 19h
KVARN, gjutjärn, "Tor", sannolikt 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
3d 19h
DALAHÄST, bemålat trä, större modell, Nils Olsson, 1900-tal
Current bid900 SEK
Est800 SEK
3d 20h
Current bid300 SEK
Est800 SEK
4d 18h
LJUSTER, smide, 1800-tal
LJUSTER, smide, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 18h
SIDOBORD/PALL, mangoträ, 1900-talets andra hälft, enligt uppgift NK Nordiska Kompaniet
Current bid450 SEK
Est800 SEK
4d 18h
KORGSÄNG, 1800-/1900-tal
KORGSÄNG, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
4d 19h
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 19h
DRAPERI SAMT DUKAR, 3 st, allmoge, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 19h
BOCKBORD, allmoge, 1700-/1800-tal
Current bid600 SEK
Est1,500 SEK
5d 18h
SAMLING SPIK, smide, allmoge, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
5d 19h
SLAGBORD, furu, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
5d 19h
MORTEL, med stöt, marmor, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
5d 19h
VAXSTAPELSTÄLL, smide, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 19h
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
7d 18h
TRÅG, allmoge, större modell, sannolikt 1800-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
7d 19h
KORGSÄNG, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 18h
FLASKSTÄLL, med flaskor, allmoge, omkring år 1900
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 18h
DALAHÄST, bemålat trä, Nils Olsson, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 18h
TASERUDSSTAKE, trä, Matts, Arvika, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est300 SEK
8d 19h
VÄGGFOTOGENLAMPA, glas och metall, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 19h
DALAHÄSTAR, 2 st, bemålat trä, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 19h
KOPPARTUNNA, J Olsson Ödeshög, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
10d 19h
HINK, koppar och mässing, England, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
10d 19h
BORD, allmoge, omkring år 1900
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
11d 19h
HÖRNSKÅP, allmoge, med datering 1825
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK