65645 SPARRISFAT, 2 del, majolika, Rörstrand, omkring år 1900

Skålfat med avrinningshål, fat, dekor av sparrisar, skålens längd 24, fatets längd 31 cm
- Condition:Fat med lagning, krackelyr, smärre ytslitage
| Estimate | 600 SEK |
| Buyers Premium (inc. VAT) | 25% |
| Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |
| Shipping Fee (from) | 249 SEK |