- Asiatiskt KonsthantverkRensa filter
GOLVVAS, keramik, orientalisk, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
MINIATYRVASER, 9 st, porslin, Asien, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
LOCKURNA OCH YTTERFODER, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
FIGURER, 1 par, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong, 1700-tal
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
TEKANNOR OCH MUGG, 3 del, porslin, Kina/Japan, bla 1700-/1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
TEKANNA, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, 1700-tal
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 200 SEK
KINESISK KERAMIK, 8 del, porslin, mestadels 1800-/1900-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK
BOJAN, porslin, Kina, 1800-tal
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 000 SEK
ASSIETTER, 4+1 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
LOCKURNA, porslin, Japan, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
FIGURER, 1 par, orientaliska, sannolikt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
KORG/VÄSKA,, Japan, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
FAT, 5 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
LACKASK, med kortlekar och marker, orientalisk, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
DJUPA TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
KOMON/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 800 SEK
HAORI/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 500 SEK
DOSA, FAT OCH DJUP TALLRIKAR, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPA, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPA, Kina, porslin, sannolikt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
SKÅLFAT, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
FAT, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 10/5 STÄNGT