33642 TEKANNOR OCH MUGG, 3 del, porslin, Kina/Japan, bla 1700-/1800-tal
Kopp Kina Qienlung (1736-1795), kanna Kina 1800-/1900-tal, kanna Japan sannolikt 1800-tal, höjd 6,5 - 10 cm
- Konditionsrapport:Kopp med spricka, kanna saknar lock, åldersrelaterat slitage
Värdering | 400 SEK |
Köparprovision (inkl. moms) | 25% |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |
Fraktavgift (från) | 400 SEK |