RING, 18K guld och sten, P&S, Falköping 1964
Startbud200 SEK
Värdering2 200 SEK

HALSKEDJA MED HÄNGE, sterlingsilver och lila stenar, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

SPEGELLAMPETT, gustaviansk stil, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

TAKKRONA, rokokostil, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

SUSAN WILLAMS-ELLIS, 29 del, servisporslin, "Pomona", för Portmeirion, England
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK

HANS VIKSTEN, färglitografi, signerad och daterad 82
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK