11d 9h
HINKAR, 3 st, emalj, 1900-tal
HINKAR, 3 st, emalj, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 9h
BROSCHER, 12 st, silver, bla Alton 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
11d 9h
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
11d 9h
TISSOT, herrarmbandsur, stål, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
11d 9h
RADIO, Concerton, typ V536, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 9h
LARS HELLSTEN, karaff, glas, Skruf, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 9h
HÄNGE MED KEDJA SAMT RING, koppar, Kolmården, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 9h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
11d 9h
SKÅP, 1900-talets andra hälft
SKÅP, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
11d 9h
FIGURIN, porslin, Italien, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 9h
SPEGEL, 1900-talets mitt
SPEGEL, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 9h
KANDELABRAR, 1 par, porslin, Italien, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 9h
SLAGLÅSPISTOL, replika, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 10h
JAROSLAW CHUDY, litografier, 3 st, signerade och numrerade 332/360
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 10h
KANDELABER, trä, "Nordic Light", Design House, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 10h
ARMBAND, 4 st, silver, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 10h
HÖRNSKÅP, engelsk stil, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 10h
SKED, silver, Petter Eneroth, Stockholm, 1700-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
11d 10h
BERTIL VALLIEN, skål, glas, Kosta Boda, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 10h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 10h
ANTIMA, herrarmbandsur, 14k guld, år 2008
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
11d 10h
ARTEFICE OTTANTA, figur, konstmassa, Italien, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 10h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 10h
KAFFESKEDAR, 6 st, silver, MAB, 1940-/50-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
11d 10h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
11d 10h
SYMASKIN, Husqvarna Automatic, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 10h
FIGURINER, 1 par, biskvi, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 10h
ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, figural, ca 172 x 118 cm
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
11d 10h
SOPPSLEV, silver, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 10h
REMMARE SAMT MUGGAR, 4 + 4 st, glas, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 10h
HÖRNSKÅP, allmoge, med datering 1825
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
11d 10h
TAKLAMPA, jordglob, 1900-tal
TAKLAMPA, jordglob, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 10h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 10h
SAMLING SMYCKEN, 6 st, silver, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 10h
BØRGE MOGENSEN, 4 st stolar, "Öresund", Karl Andersson & Söner, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering4 000 SEK
11d 10h
SKOR, 1 par, Ecco, stl 6
SKOR, 1 par, Ecco, stl 6
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 10h
URNOR, 1 par, flintgods, "Ivory", Rörstrand, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 10h
MATSALSBORD, England, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 10h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 10h
BOKHYLLA, 1960-/70-tal
BOKHYLLA, 1960-/70-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 500 SEK
11d 10h
GUNNAR CYRÉN, bringare, glas, "Nobel", Orrefors
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
11d 10h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 10h
BORDSSPEGEL, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 11h
SKOR, 2 par, Jenny by Ara och Arche, stl 6 och 39
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 11h
VASER, 1 par, keramik, Japan, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
11d 11h
BYRÅ, sengustaviansk, 1800-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
11d 11h
GOLVKANDELABER, smide, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 11h
ILMARI TAPIOVAARA, stol, "Fanett", Edsbyverken, 1960-/70-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK