HINKAR, 3 st, emalj, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

BROSCHER, 12 st, silver, bla Alton 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK

Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

TISSOT, herrarmbandsur, stål, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

RADIO, Concerton, typ V536, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

LARS HELLSTEN, karaff, glas, Skruf, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

HÄNGE MED KEDJA SAMT RING, koppar, Kolmården, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

SKÅP, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK

FIGURIN, porslin, Italien, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

SPEGEL, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

KANDELABRAR, 1 par, porslin, Italien, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

SLAGLÅSPISTOL, replika, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

JAROSLAW CHUDY, litografier, 3 st, signerade och numrerade 332/360
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

KANDELABER, trä, "Nordic Light", Design House, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

ARMBAND, 4 st, silver, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

HÖRNSKÅP, engelsk stil, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

SKED, silver, Petter Eneroth, Stockholm, 1700-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

BERTIL VALLIEN, skål, glas, Kosta Boda, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

ANTIMA, herrarmbandsur, 14k guld, år 2008
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK

ARTEFICE OTTANTA, figur, konstmassa, Italien, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

KAFFESKEDAR, 6 st, silver, MAB, 1940-/50-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

SYMASKIN, Husqvarna Automatic, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

FIGURINER, 1 par, biskvi, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, figural, ca 172 x 118 cm
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

SOPPSLEV, silver, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

REMMARE SAMT MUGGAR, 4 + 4 st, glas, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

HÖRNSKÅP, allmoge, med datering 1825
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

TAKLAMPA, jordglob, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

SAMLING SMYCKEN, 6 st, silver, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

BØRGE MOGENSEN, 4 st stolar, "Öresund", Karl Andersson & Söner, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering4 000 SEK

SKOR, 1 par, Ecco, stl 6
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

URNOR, 1 par, flintgods, "Ivory", Rörstrand, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

MATSALSBORD, England, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

BOKHYLLA, 1960-/70-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 500 SEK

GUNNAR CYRÉN, bringare, glas, "Nobel", Orrefors
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

BORDSSPEGEL, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

SKOR, 2 par, Jenny by Ara och Arche, stl 6 och 39
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

VASER, 1 par, keramik, Japan, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

BYRÅ, sengustaviansk, 1800-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK

GOLVKANDELABER, smide, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

ILMARI TAPIOVAARA, stol, "Fanett", Edsbyverken, 1960-/70-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK