9d 10h
FRIEDRICH BINDE, collier, sterlingsilver, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 10h
ORIENTMATTA, ca 265 x 174 cm
ORIENTMATTA, ca 265 x 174 cm
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 10h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 10h
SERVISPORSLIN, 10 del, porslin, "Fresh Fruit", Johnson Brothers, England
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 10h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 10h
ERIK HÖGLUND, vas, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 10h
VÄGGSKÅP, Sydeuropa, 1800-tal, med emaljinläggningar
Aktuellt bud200 SEK
Värdering4 000 SEK
9d 10h
HÄNGE SAMT ÖRHÄNGEN, 3 st, 18k guld, tot vikt ca 2 g
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 10h
MANSCHETTKNAPPAR, 2 par, silver, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 10h
SKRIVBORDSLAMPA, "Lyxy", Rotaliana, Italien, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 10h
ARMBAND, silver, svenska stämplar VJ 1948, vikt ca 42 g
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
9d 10h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 10h
ORIENTMATTA, Srinagar-Kashmir, old, ca 192 x 122 cm
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
9d 10h
DALAHÄSTAR, 2 st, bemålat trä, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 10h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, 1800-tal, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 10h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 10h
OSTKUPA, glas, 1900-tal
OSTKUPA, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 10h
KOPPARTUNNA, J Olsson Ödeshög, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 10h
ASKFAT, 1 par, silver, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 10h
SMYCKEN, 6 del, 1900-tal
SMYCKEN, 6 del, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 10h
GOLVLAMPA, Luxus, Vittsjö, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 10h
VAS, porslin, Japan, 1900-tal
VAS, porslin, Japan, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 10h
ERIK HÖGLUND, 2 st skålar, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 10h
BERTIL EKFELDT (1920-2004), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 10h
VÄGGKLOCKA, malm och trä, "Smålandsklockan, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 11h
TAKLAMPA, metall och glas, 1930-/40-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 11h
BESTICK, 62 del, nysilver, "Saga", Skandia, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 11h
SERVERINGSFAT, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 101/1
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 11h
HANNELORE DREUTLER, bordslampa, glas, Ateljé Lyktan, Studio Åhus, 1990
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 11h
SPEGEL, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 11h
GUSTAV ADON (född ?), olja på duk, signerad och daterad -48
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 11h
SOFFA, "Johan", Dux, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
9d 11h
COLLIER, 18k guld
COLLIER, 18k guld
Startbud200 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
10d 9h
SAMLING SMYCKEN, 9 st, silver/sterlingsilver, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 400 SEK
10d 9h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 9h
MINIATYRSKÅL, stengods, otydligt signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 9h
TAKLAMPA, metall, Markslöjd, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 9h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 9h
UTSTÄLLNINGSAFFISCH, efter Marc Chagall, Moderna Museet 1982
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 9h
KNUT OSKAR GASTON WILHELM SMIDT (1898 - 1976), etsning, signerad, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 9h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 9h
KENT ERIKSSON, bordslampa, stengods, Designhuset, Lidköping
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
10d 9h
VÄGGPENDYL, Junghans, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
10d 9h
SKULPTUR, porslin, "Lovers from Verona", Lladro, Spanien, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 9h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 9h
VÄGGRELIEF, gjutjärn, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 9h
SKÅL SAMT LJUSSTAKAR, 1 par, Bo Fajans, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 9h
ROLF BERG, figur, keramik, Torshälla, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK