6d 11h
FIGURIN, porslin, Bing & Gröndahl, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 11h
EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 11h
YTTERFODER, keramik, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 11h
FAT SAMT SKÅL PÅ FOT, 2 st, glas, bla Rauk, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 11h
HATTAR, 6 st, bla. Lexington, Marida och Faustmann
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 11h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 11h
ÅKE WIKSTRÖM (född 1927), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 11h
SVEN PALMQVIST, 3 st skålar, glas, "Fuga", Orrefors, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 9h
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 3,9 g
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 500 SEK
7d 9h
SOFFA, howardmodell, 2000-tal
SOFFA, howardmodell, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
7d 9h
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 9h
ULRICA HYDMAN VALLIEN, skål samt fat, glas, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 9h
LJUSLYKTA, keramik, Paradisverkstan, Öland, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 9h
INGAN LINDE (född 1945), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 9h
MARGARETA HENNIX (född 1941), 2 st vägglampetter, stengods, Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 9h
SAMLING MÄRKEN, 7 st, olika material, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 9h
LIKÖRGLAS, 11 st snarlika, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 9h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 9h
TAKLAMPA, Front Design, "Fog", Zero Interiör, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 9h
FICKURSSTÄLL, glas och mässing, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 9h
MARIANNE WESTMAN, bricka och skärbräda, porslin, "Picknick", Rörstrand
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 9h
SKULPTUR, trä, signerad K-G, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 9h
TRÅG, allmoge, större modell, sannolikt 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 9h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 0,5 g
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 9h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, skål, glas "Caramba", Kosta Boda
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
7d 9h
LJUSLYKTA, furu, 1970-tal
LJUSLYKTA, furu, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 9h
SERVISPORSLIN, 27 del, "Ingrid", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 10h
BORDSLAMPA, 1970-tal
BORDSLAMPA, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 10h
KANDELABRAR, 1 par, målat trä, Borås Hemslöjd, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 10h
EUGEN TROST, serveringsfat, flintgods, Gefle, signerat och daterat 1956
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 10h
KAFFESKEDAR, 7 st, silver, "Rosen", M&O, 1950-/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 10h
CARSTEN JORGENSEN, tekanna, rostfritt stål, "Naoko", Bodum
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 10h
LEKSAKSBIL, trä, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 10h
Utgår med nytt nummer - ERIK HÖGLUND, pokalglas, Strömbergshyttan 1991, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 10h
PRYDNADSDOCKOR, 4 st, Franklin Heirloom Dolls, Franklin Mint Company, USA
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 10h
STOLAR, 8 st, Bratt & Kahl Design, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 10h
RING, 18k guld med blå sten
RING, 18k guld med blå sten
Startbud200 SEK
Värdering3 500 SEK
7d 10h
KORGSÄNG, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 10h
MATTA, Kelim, ca 202 x 201 cm
MATTA, Kelim, ca 202 x 201 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
7d 10h
BORDS-/VÄGGLAMPA, EWÅ, Värnamo, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 10h
PIEDESTALER, 1 par, marmor, sannolikt sent 1900-tal
Aktuellt bud850 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
7d 10h
LJUSKRONA, smide och mässing, sannolikt Rolf Sinnemark, samtida
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 10h
BOKHYLLA, 1930-/40-tal
BOKHYLLA, 1930-/40-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 10h
KOFTA, ull, Giesswein, strl ca 40
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 10h
VÅG, mässing, W&T Averyl Markers, Birmingham, England, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 10h
STOLAR, 1 par, gustavianska, 1700-/1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 10h
SMYCKEN, ca 20 st, silver, tot vikt ca 108 g
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 10h
FIGURER, 4 st, keramik, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK