6d 9h
ÖRNEN-LYX, armbandsur, 14k guld, armband 18k guld
Startbud200 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
6d 9h
BORDSKANON, gjutjärn, Stafsjö Bruk, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 9h
BORDSUR, art déco, 1920-/30-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 9h
KARIN MOBRING, soffbord, "Karusell", Ikea, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 9h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik, signerad och daterad -81
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 9h
INGEGERD GÄRTNER (1916-2006), färglitografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 9h
ERIKA LAGERBIELKE, vas, glas, "Louise", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 9h
MATBORD, ek, 1900-talets mitt
MATBORD, ek, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 9h
LOCKASK, biskviporslin, Wedgwood, England, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 9h
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, Norell, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
6d 9h
FOHUND, grön sten, orientalisk, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 9h
GUNNAR CYRÉN, 2 st vitvinsglas, glas, "Nobel", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 9h
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), färglitografi, signerad och numrerad 305/310
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 9h
GAFFLAR, 2 st, sterlingsilver, Borgila 1958 samt CG Hallberg 1961
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 9h
ELIS BERGH, vas, glas, Kosta, 1945, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 9h
SYBORD, empirestil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 9h
MAJ HEMBERG (1906-1992), provtryck, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 9h
KANNA SAMT VATTENCISTERN, koppar, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 10h
SAMLING SILVERBESTICK, 12 del, silver, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
6d 10h
MATTA, Kelim, ca 245 x 197 cm
MATTA, Kelim, ca 245 x 197 cm
Startbud200 SEK
Värdering8 000 SEK
6d 10h
SKÅL, flintgods, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 10h
FICKUR OCH ARMBANDSUR, 8 st, metall, bla SAAB, Eiger och Inventio, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 10h
RINGAR, 4 st, silver, bla 1961 och 1996, tot vikt ca 15,9 g
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 10h
CHARLES SJÖHOLM (född 1933), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 10h
EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 10h
VITRINSKÅP, "Anne", Horreds, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 10h
SKÅL, porslin, Kina, 1900-tal
SKÅL, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 10h
KAFFESKEDAR, 8 st, silver, snarlika, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 10h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 10h
ELIS BERGH, 42 del, glasservis,"Ekeberga bård", Kosta, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 10h
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 3 del, Dacore, 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 10h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, TESI, Göteborg 1951
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 10h
ALBERT ENGSTRÖM, 11 st, böcker, Albert Bonniers förlag, 1965
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 10h
SÅSSLEV, silver, CJ 1873
SÅSSLEV, silver, CJ 1873
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 10h
KRUS, med lock, lergods, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 10h
KNIV, Bergans slirkniv, Norge
KNIV, Bergans slirkniv, Norge
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 10h
BORDSPLATEAU, mässing och glas, 1900-tal
Aktuellt bud650 SEK
Värdering600 SEK
6d 10h
ALEXANDRE KAJ LINDSTRÖM (född 1959), färglitografi, signerad och numrerad 116/150
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 10h
HASSE ANDERSSON (1926-2003), färglitografi, signerad och numrerad 165/300
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 10h
VÄGGKLOCKA, mässing, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 10h
BRUNO KARLSSON (1927-2020), färglitografi, signerad och daterad -93
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 10h
DURSPEL, Tyskland, 1900-tal
DURSPEL, Tyskland, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 10h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 10h
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 10h
MATSKEDAR, 6 st, silver, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 10h
TAMBURMAJOR, pläterad metall, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 10h
VAS, porslin, KIna, 1900-tal
VAS, porslin, KIna, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 10h
BORDSLAMPOR, 1 par, Luxus, Vittsjö, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK