5d 12h
MATBORD, "Cream", HK living, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 800 SEK
5d 12h
BORDSSPEGEL, vitmetall, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 12h
LISA LARSON, figur/sparbössa, stengods, Gustavsberg
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
5d 12h
ARMBAND, RING OCH ÖRHÄNGEN, silver, Wilhelm Hahne Ateljé Guld & Silver, Helsingborg 1955
Aktuellt bud550 SEK
Värdering700 SEK
5d 12h
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, 1900-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 200 SEK
5d 12h
LENNART ÖDMARK (född 1951), färglitografi, signerad och numrerad 19/200
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 12h
 JORDGLOB, 1900-talets fösta hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 12h
COLLIER, 18k vitguld, Joans, Köping
Aktuellt bud200 SEK
Värdering12 000 - 14 000 SEK
5d 12h
FRANCO RUSSO, 1 par stövletter, strlk 40
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 12h
RING, 18k vitguld, med diamanter, vikt ca 2,8 g
Aktuellt bud350 SEK
Värdering3 500 SEK
5d 12h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 12h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 12h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 12h
BRÄNNVINSPLUNTA, glas, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 12h
ERIK HÖGLUND, 2 st pokalglas, Strömbergshyttan 1991, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 12h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 12h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 12h
KONSTLITTERATUR, 5 st, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 12h
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 12h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 12h
KARMSTOL, 1800-tal
KARMSTOL, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 12h
SKÅL PÅ FOT, glas, Reijmyre, sannolikt 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 12h
MULBERRY, "Bayswater", handväska, präglat skinn
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 12h
KANDELABER, porslin, Höganäs, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 12h
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 12h
Aktuellt bud250 SEK
Värdering4 000 SEK
5d 12h
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 12h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 12h
KRUS SAMT MUGGAR, 9 del, saltglaserad keramik, bla Sven Bohlin, Höganäs.
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
5d 12h
PRYDNADSDOCKOR, 4 st, Franklin Heirloom Dolls, Franklin Mint Company, USA
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 12h
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, Norell, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 12h
BORDSLAMPOR, 1 par, Luxus, Vittsjö, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 12h
SKULPTURER, 1 par, bronserad metall, 1900-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
5d 12h
JORDGLOB, Colombus Jordglob, Ivar Asp A.B Stockholm, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 12h
TAKKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
5d 12h
LARS HELLSTEN, skål/vas, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 12h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 12h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 12h
GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 12h
SKÅL PÅ FOT, nysilver, GAB, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 12h
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 12h
BY LASSEN, golvhylla, samtida
BY LASSEN, golvhylla, samtida
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 13h
VÄGGPENDYL, Junghans, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 13h
SYBORD, björk, 1800-/1900-tal
SYBORD, björk, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 13h
FIGUR, brons, sannolikt 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 13h
GOLVLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
5d 13h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 10h
ADVENTSLJUSSTAKE, Markslöjd, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK