5d 9h
PALL, kromad metall, AWAB, 1900-talets mitt
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
5d 9h
ERIK MORNILS, 6 del, fat samt assietter, keramik, Nittsjö, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 9h
VAS, flintgods, Royal Crown, England, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 9h
LOCKASK, porslin, Limoges, Frankrike, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 9h
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 1 par, "A2", Grythyttan, 1900-talets mitt
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 9h
COLLIER, silver och stenar, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 10h
ASKFAT OCH ÄGGKOPP, porslin, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 10h
KARAFFER, 2 st, glas, Reijmyre, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 10h
 JOSEF FRANK, bricka, "Tulpaner", Firma Svenskt Tenn AB, 1900-talets slut
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 10h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 3 del, glas, Kosta Boda, signerade
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 10h
HERRBETJÄNT, Italien, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering600 SEK
5d 10h
KNIV, Rich. Aber. Herder, Solingen, Tyskland
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 10h
FISKBESTICK, 14 del, nysilver, England, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 10h
SLAGBORD, furu, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 10h
MATTA, Kelim, ca 257 x 204 cm
MATTA, Kelim, ca 257 x 204 cm
Startbud200 SEK
Värdering8 000 SEK
5d 10h
ASTA STRÖMBERG, vas, glas, "Diamant", Strömbergshyttan
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 10h
MORTEL, med stöt, marmor, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 10h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 10h
VAXSTAPELSTÄLL, smide, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 10h
SKÅL SAMT BÄGARE, 3 st, silver, GAB samt Thore Eldh, Ceson, 1900-tal, tot. vikt ca 100 g
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 10h
NÅLDYNA, porslin och tyg, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 10h
OKÄND KONSTNÄR, figur, konstmassa, "Venus Danaide", 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 10h
ANNE NILSSON, ljusstake, glas, "Celeste", Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 10h
MATTA, Kelim, broderat mönster, ca 230 x 180 cm
Aktuellt bud250 SEK
Värdering10 000 SEK
5d 10h
ARMBANDSUR, 18k guld, Certina, tot vikt ca 19 g
Aktuellt bud10 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
5d 10h
TAKKRONA, mässing, barockstil, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 10h
BRINGARE, SKÅL OCH GREPFAT, 3 del, majolika, bla Rörstrand, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 10h
SPEGEL, empirestil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 10h
LENA LARSSON, karmstol, "Grandessa", Nässjö Stolsfabrik, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
5d 10h
KAFFESKEDAR, 9 st snarlika, silver, 1800-tal, tot vikt ca 120 g
Startbud200 SEK
Värdering1 800 SEK
5d 10h
FICKURSSTÄLL, glas och mässing, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 10h
HÄNGE MED KEDJA, silver, Birger Henriksson, Vrigstad 1988
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 10h
JARDINIÈRER, 1 par, gjutjärn, 1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
5d 10h
GLASFÖREMÅL, 3 del, glas, bla. Reijmyre glasbruk
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 10h
BORDSLAMPA, patinerad metall och marmor, art déco, 1930-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 10h
SKRIVBORDSLAMPA, "Lyxy", Rotaliana, Italien, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 10h
FÖRSTÄRKARE, Kustom, 2000-tal
FÖRSTÄRKARE, Kustom, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 10h
BERTIL VALLIEN, 1 par champagneglas, "Millenium", Kosta Boda, signerade
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 10h
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 4 del, gjutjärn, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering4 000 SEK
5d 10h
MÅNSKENSAMPEL, glas, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 10h
PIEDESTAL, jugend, 1900-talets början
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
5d 10h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 10h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 10h
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, England, 1800-/1900-tal, osignerad
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 10h
KUDDAR, 2 st, siden, 1800-tal
KUDDAR, 2 st, siden, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 10h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 10h
PENSELVASER, 2 st, porslin, Kina, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 10h
IISAKKI JÄRVENPÄÄ, kniv, Kauhava, Finland
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK