4d 12h
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), färglitografi, signerad och daterad -88
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 12h
BOCKBORD, allmoge, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 12h
SKRIVBORDSSTOL, Dynamobler, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 12h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, stengods, enligt uppgift Ulf Ekberg
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
4d 12h
LJUSSTAKAR, 2 par, tenn, bla Markströms tenn, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 12h
FÄLLBORD, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
4d 12h
MATTA, galleri, Kelim, ca 390 x 80 cm
Startbud200 SEK
Värdering1 800 SEK
4d 12h
KÄPP, med silverkrycka, KGMGAB, Uppsala, 1928
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK
4d 12h
GYMNASTIKBÄNK, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
4d 12h
PETER J LASSEN, sängbord, Montana, obrukat
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 12h
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på duk, signerad och daterad 1977
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
4d 12h
FISKBESTICK, 12 del, silver, svenska stämplar KA 1929, tot vikt ca 560 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
4d 12h
ANDREAS MIKKELSEN, bokstöd/hållare, rostfritt stål, Georg Jensen, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 12h
SAMLING SMYCKEN OCH BIJOUTERIER, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 12h
MATSALSSKÅP, GR Möbler Tibro, Solgården Antikmåleri & Inredning, sannolikt sent 1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering4 000 SEK
4d 12h
GOLVLAMPOR, 1 par, patinerad metall, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
5d 10h
BESTICK, 36 del, silver, svenska stämplar KA, 1920-tal, tot vikt exkl knivar ca 1 230 g
Aktuellt bud8 000 SEK
Värdering9 000 - 11 000 SEK
5d 10h
BLOMBORD, 1 par, teak och ek, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
5d 10h
SMOKINGKAVAJ, Marlane, herr, strlk 52
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 10h
LISA LARSON, figur, "Dora", stengods, Gustavsberg, signerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering2 500 SEK
5d 10h
MÄSSINGSFÖREMÅL, 6 st, bla Scandia Malm, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 10h
PUNCHMUGGAR, 8 st, silver, CESON samt K&EC, 1960-/70-tal
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 10h
SVEN-ERIK HELLQVIST (1916–1997), etsning, signerad och daterad -80
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 10h
FICKUR, spindelur, silver, Nils Lind, London 1700-tal
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 10h
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Mio, 2025
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Mio, 2025
Aktuellt bud750 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 10h
LOCKSKÅL, porslin, Japan, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 10h
HJALMAR BERGMAN, olja på duk, signerad och daterad 1937
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 10h
ASTA STRÖMBERG, ljusstakar, glas, "P52", Strömbergshyttan, signerade
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 10h
TERMOS, AB Termoverken Jönköping, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 10h
TAPIO WIRKKALA, kniv, Hackman, Finland
Aktuellt bud700 SEK
Värdering500 SEK
5d 10h
RAMAR, 4 st, 1900-talets mitt
RAMAR, 4 st, 1900-talets mitt
Aktuellt bud550 SEK
Värdering300 SEK
5d 10h
HYLLSYSTEM, 5 del, "Anne", Horreds, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 11h
HINK OCH FORMAR, 4 st, koppar, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 11h
LJUSSTAKE OCH SPELDOSA, porslin, Goebel, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 11h
SAMLING SPIK, smide, allmoge, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 11h
BROSCHER, 2 st, silver, med markasiter, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 11h
KUDDE, sammet, 1800-tal
KUDDE, sammet, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 11h
LUDOVICA & ROBERTO PALOMBA, taklampa "Gem", Foscarini, Italien, formgiven 2017
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
5d 11h
PARAPLYSTÄLL, konstläder, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 11h
DOSA, silver, England, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 11h
PIEDESTAL, 1800-/1900-tal
PIEDESTAL, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
5d 11h
MATSALSMÖBEL, 9 del, sannolikt sent 1900-tal
Aktuellt bud800 SEK
Värdering6 000 SEK
5d 11h
KARBIDLYKTOR, 2 st, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 11h
GÖTE AUGUSTSSON, skål, glas, Ruda
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 11h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 11h
LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
5d 11h
STOLAR, 1 par, Karl Johan, 1800-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 11h
MATTA, Kelim, 1900-talets slut, 163 x 109 cm
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK