3d 12h
OMEGA, armbandsur, 18K guld, quartz
Aktuellt bud10 500 SEK
Värdering8 000 SEK
3d 12h
GRAFISKA BLAD, 3 st, orientaliska, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 12h
PER B SUNDBERG, skulptur, glas, Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 12h
MATTA, Kelim, broderad dekor, ca 239 x 171 cm
Aktuellt bud500 SEK
Värdering12 000 SEK
4d 10h
LJUSTER, smide, 1800-tal
LJUSTER, smide, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 10h
SKRIVBORDSLAMPA, metall, industrimodell, Asea- Skandia, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 10h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 10h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad J Barbay
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 10h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 10h
COLLIER 14k guld, Orrosimo, vikt ca 5,4 g
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
4d 10h
SALONGSBORD, Louis XIV-stil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
4d 10h
BANG & OLUFSEN, stereo, 6 enheter
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 11h
MJÖLKKANNA OCH SKÅLAR, 3 del, glas, sk fattigmanssilver, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 11h
YTTERFODER, majolika, jugend, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
4d 11h
ANDERS WALLIN (född 1953), färglitografi, signerad, daterad 1986 samt numrerad H.C. XIV/XX
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 11h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 11h
VASER,  3 st, glas, sk fattigmanssilver, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 11h
DANIEL FRANZÉN & MATTIAS STÅHLBOM, soffbord, "Chamfer", för Karl Andersson & Söner, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 11h
PIERRE FORSELL, väglampett, mässing, "Reflex", Skultuna
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
4d 11h
SIDOBORD/PALL, mangoträ, 1900-talets andra hälft, enligt uppgift NK Nordiska Kompaniet
Aktuellt bud450 SEK
Värdering800 SEK
4d 11h
KORGSÄNG, 1800-/1900-tal
KORGSÄNG, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 11h
BORDSLAMPA, svärtad metall, art déco, "Horax", Erpé, 1930-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 11h
BESTICKUPPSÄTTING, 54 del, nysilver, "Birgitta", 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
4d 11h
SEKRETÄR, med rullklaff, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 11h
OLIVER SCHICK, taklampa, "Ronde Pendant", Gubi, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 11h
BARPALL, Thonet, 2000-tal
BARPALL, Thonet, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 11h
GOLVLAMPA, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 11h
STRÖARE, 1 par, silver, London, England, 1916, tot vikt ca 50 g
Aktuellt bud700 SEK
Värdering800 SEK
4d 11h
STOLAR, 4 st, 2000-tal
STOLAR, 4 st, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 11h
GÖRAN HAHNE (född 1943), färglitografi, signerad, EA
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 11h
BONAD, yllejava, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 11h
HÄNGEN, 2 st, 18k guld, med turkos och grön sten, tot vikt ca 1,9 g
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 11h
GOLVURNA, gips, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 11h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 11h
THOMAS HELLSTRÖM, krus, keramik, Nittsjö, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 11h
ALBERTO MEDA, konferensstolar, 4 st, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
4d 11h
SMOKING, Barons fashion, herr, strlk ca 50
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 11h
TEXTILER, 3 st, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 11h
ROYAL COPENHAGEN, bordslampa, glas, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering300 SEK
4d 11h
VINKANNA, koppar och mässing, jugend, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 11h
MUNSPEL, "The 64 chromonica", Hohner, Tyskland
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 11h
MATTA, Kelim, broderat mönster, ca 180 x 110 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering5 000 SEK
4d 12h
CHRISTIAN HALLERÖD, pall/sidobord, "Karljohan", Ikea PS, formgiven 2009
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 800 SEK
4d 12h
TERRIN, porslin, Rörstrand, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 12h
DRAPERI SAMT DUKAR, 3 st, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 12h
ERIK HÖGLUND, pokalglas, Strömbergshyttan 1991, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 12h
BESTICK, 26 del, rostfritt stål, BodaNova, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 12h
BARPALL, Thonet, 2000-tal
BARPALL, Thonet, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK