VÄGGPENDYL, Junghans, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

SYBORD, björk, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

FIGUR, brons, sannolikt 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

GOLVLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

TAKLAMPA, glas, möjligen Murano, Italien, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK