12d 2h
LARS JONSSON (född 1952), färglitografi, signerad och numrerad 27/250
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 200 SEK
12d 2h
ERIC LÖFMAN, skål, silver, Mema 1997, vikt ca 150 g
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
12d 2h
MAYBRITT WALLINA WALLIN (född 1940), emaljmålning, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 2h
MUNSPEL, 2 st, "Blues Harp", Hohner, Tyskland
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 2h
ANDRÉ BOURRIÉ (född 1936), färglitografi, signerad och numrerad 131/175
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 2h
MARGARETA HENNIX (född 1941), 2 st vägglampetter, stengods, Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 2h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 2h
SIGVARD BERNADOTTE, kaffepanna, rostfritt stål, 1950/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 2h
SIDOBORD, "Stick", Peter Boy Design
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 2h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 2h
SPEGEL, målat trä, art déco, 1930-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 2h
CAFEBORD, Johanson Design, nutida
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 2h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 2h
MATTA, Gabbeh, sent 1900-/2000-tal, ca 192 x 164 cm
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 2h
SPEGEL, Pehr Gustaf Bylander (spegelfabrikör och bildhuggare i Göteborg 1804-1852), förgylld och bronserad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 000 SEK
12d 3h
LOUISE ADELBORG, 8 st skålar, "Swedish Grace", Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 3h
BESLAG, 25 st knoppar, mässing, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 3h
HUMMERBESTICK, 20 del, rostfritt stål, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 3h
LOUISE ADELBORG, 17 st mattallrikar, "Swedish Grace", Rörstrand
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 3h
ORIENTMATTA, Nahavand, old, ca 223 x 152 cm
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
12d 3h
KLAFFBORD, ek, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
12d 3h
SKÅL OCH SKÅLFAT, glas, Orrefors, signerade
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 3h
LISA LARSON, figur, stengods, "Sommarklädd", Gustavsberg
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 3h
LAPTOPBORD, "Relate", Muuto, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
12d 3h
JORDGLOB, med belysning, JRO-Verlag, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 3h
SKÅL PÅ FOT, glas, Reijmyre glasbruk, daterad Reijmyre 1990
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 3h
SAMLING TEXTILIER, 11 st, bla linne, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 3h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 3h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 3h
BORDSLAMPSFOT, keramik, Italien, sent 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
12d 3h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 3h
SÄNGBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 3h
ARNE JACOBSEN, 4 st stolar, "Sjuan", Fritz Hansen, år 2007
Aktuellt bud250 SEK
Värdering4 000 SEK
12d 3h
MATSALSMÖBEL, 5 del, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 3h
PIERRE FORSELL, 1 par väglampetter, mässing, "Reflex", Skultuna
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 3h
ETUI TILL ARMBANDSUR, trä, Sjöö Sandström, Stockholm
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 3h
LOUISE CAMPBELL, taklampa, "Collage", för Louis Poulsen, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
12d 3h
PLASTMATTA, rund, enligt uppgift Pappelina
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 3h
JASPER MORRISON, taklampa, "Smithfield", Flos, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 800 SEK
12d 3h
SOFFA, Martela, 2000-tal
SOFFA, Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 3h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, TESI, Göteborg 1969
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 200 SEK
12d 3h
BERTIL VALLIEN, skål, glas, Kosta Boda, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 3h
MATTA, Kelim, ca 200 x 145 cm
MATTA, Kelim, ca 200 x 145 cm
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
12d 3h
ARMBANDSUR, Seiko, gulddoublé, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 3h
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 4h
VÄSKOR, 6 st, 1900-tal
VÄSKOR, 6 st, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 4h
UNDERLÄGGSTALLRIKAR, 12 st, metall, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 4h
MARION BELIN (1933-2022), handkolorerad litografi, signerad och daterad -92
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK