9d 22h
SKULPTUR, alabaster, 1900-talets andra hälft, större modell
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
9d 22h
WILHELM KÅGE, skål, stengods, "Argenta", Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 22h
PER SUNDBERG, klocka, glas, "Stingray", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 22h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 22h
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 3,2 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
10d 21h
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 7,4 g
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering6 000 SEK
10d 21h
DAMARMBANDSUR, 14k guld, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
10d 21h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 21h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 21h
RING, 18k vitguld, med diamant ca 0.16 ct, GFAB, 1984, vikt ca 2 g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
10d 21h
KAFFESKEDAR, 13 st, silver, 1960-tal, tot vikt ca 130 g
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 21h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 21h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 21h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 21h
KANDELABER, smide och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 21h
VITRINSKÅP, 1800-talets slut
VITRINSKÅP, 1800-talets slut
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
10d 21h
FIGURIN, porslin, Goebel, Tyskland
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 21h
HATTHYLLA, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 21h
GUNGHÄST, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 21h
ÅKE WICKSTRÖM (1927-2019), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 21h
MATTA, Kelim, ca 203 x 202 cm
MATTA, Kelim, ca 203 x 202 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
10d 21h
BOKSTÖD, 1 par, sten, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 21h
LJUSKRONA, 1900-/2000-tal
LJUSKRONA, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 21h
SERVERINGSFAT, porslin, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 21h
FRANCO RUSSO, 1 par stövletter, strlk 40
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 21h
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 21h
VÄGGPENDYL, Junghans, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 21h
BORDSUR SAMT KANDELABRAR, 1 par, 1800-tal
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
10d 21h
PUNCHMUGGAR, 5 st, silver, GAB 1967, tot vikt ca 188 g
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
10d 21h
GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 21h
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 500 SEK
10d 21h
SKULPTUR, trä, signerad K-G, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 22h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,3 g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
10d 22h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
10d 22h
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 22h
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 22h
RINGAR, 2 st 18k guld, tot vikt ca 1,8 g
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
10d 22h
RING, 18k vitguld, med diamanter, vikt ca 2,8 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 500 SEK
10d 22h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
10d 22h
CAFÉSTOLAR, 3 st, sk Bryggeristolar, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 22h
BORDSLAMPA, porslin och mässing, Frankrike, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 22h
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, "California", porslin, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 22h
ELIS BERGH, vas, glas, Kosta, 1945, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 22h
EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
10d 22h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 22h
GOLVUR, England, 1800-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 22h
ORIENTMATTA, Kirman, ca 251 x 170 cm
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 22h
HALSKEDJA MED BERLOCK, 18k guld, bla GD & Co, Malmö, tot vikt ca 10 g
Startbud200 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK