SKULPTUR, alabaster, 1900-talets andra hälft, större modell
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK

WILHELM KÅGE, skål, stengods, "Argenta", Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

PER SUNDBERG, klocka, glas, "Stingray", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 3,2 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 500 SEK

BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 7,4 g
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering6 000 SEK

DAMARMBANDSUR, 14k guld, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK

Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK

Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

RING, 18k vitguld, med diamant ca 0.16 ct, GFAB, 1984, vikt ca 2 g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK

KAFFESKEDAR, 13 st, silver, 1960-tal, tot vikt ca 130 g
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

KANDELABER, smide och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

VITRINSKÅP, 1800-talets slut
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK

FIGURIN, porslin, Goebel, Tyskland
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

HATTHYLLA, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

GUNGHÄST, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

ÅKE WICKSTRÖM (1927-2019), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

MATTA, Kelim, ca 203 x 202 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK

BOKSTÖD, 1 par, sten, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

LJUSKRONA, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

SERVERINGSFAT, porslin, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

FRANCO RUSSO, 1 par stövletter, strlk 40
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

VÄGGPENDYL, Junghans, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

BORDSUR SAMT KANDELABRAR, 1 par, 1800-tal
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK

PUNCHMUGGAR, 5 st, silver, GAB 1967, tot vikt ca 188 g
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 500 SEK

GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 500 SEK

SKULPTUR, trä, signerad K-G, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,3 g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 SEK

Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK

Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK

TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

RINGAR, 2 st 18k guld, tot vikt ca 1,8 g
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK

RING, 18k vitguld, med diamanter, vikt ca 2,8 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 500 SEK

ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

CAFÉSTOLAR, 3 st, sk Bryggeristolar, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK

BORDSLAMPA, porslin och mässing, Frankrike, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

CARL-HARRY STÅLHANE, vas, "California", porslin, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

ELIS BERGH, vas, glas, Kosta, 1945, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK

BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

GOLVUR, England, 1800-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

ORIENTMATTA, Kirman, ca 251 x 170 cm
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK

HALSKEDJA MED BERLOCK, 18k guld, bla GD & Co, Malmö, tot vikt ca 10 g
Startbud200 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK