7d 19h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 19h
FONTÄNBORD, sannolikt 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 19h
JURGEN VON KONOW (1915-1959), olja på duk, signerad och daterad 1954
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 19h
SPARBÖSSA, keramik, äpple, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 19h
TAKLAMPA, teak, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 20h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 20h
MATTA, Kelim, klassisk design, ca 249 x 206 cm
Startbud200 SEK
Värdering8 000 SEK
7d 20h
TAMBURMAJOR, mässing, 1900-talets senare hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
7d 20h
SERVERINGSFAT, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 101/1
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 20h
EMALJSKYLT, "Svecia", 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 20h
LJUSSTAKAR, 6 st, glas, sk fattigmanssilver, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 20h
SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 20h
RING, 18k guld, svenska stämplar 1894, med blå syntetisk sten, tot vikt ca 4,6 g
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering4 000 SEK
7d 20h
PIEDESTAL, bambu och rotting, 1940-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
7d 20h
HANS-AGNE JAKOBSSON, ljuslykta, mässing och glas, "L 95", Markaryd, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 20h
LJUSSTAKAR, 1 par, gjutjärn, Stafsjö Bruk, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 20h
STIG LINDBERG, fat, stengods, "Silur", Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 20h
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
7d 20h
VINGLAS, 6 st, glas, sannolikt sent 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 20h
NATTKARAFF, glas, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 20h
BORDSUR, bemålat gips, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 20h
KUDDAR, 2 st, siden, 1800-tal
KUDDAR, 2 st, siden, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 20h
KAPPA, fuskpäls, Ramosport, Frankrike, strl 38, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 20h
MATTA, Kelim, broderat mönster, ca 180 x 110 cm
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering5 000 SEK
7d 20h
ENSTENSRING, 18k vitguld, med briljantslipad diamant ca 0.22 ct, vikt ca 2,5 g
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering3 000 SEK
7d 20h
PAWEL ALTHAMER (Polen, född 1967), skulptur i textil, stämpelmärkt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
7d 20h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 20h
GLÖGGSERVIS, 9 del, glas, Boda Nova, sent 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 20h
BORDSLAMPA OCH VASER, 3 st, keramik, Laholm, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 20h
ARMRING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 0.70 ct, tot vikt ca 20 g
Startbud200 SEK
Värdering18 000 - 20 000 SEK
7d 20h
ARMBAND, 18k guld, med berlocker, tot vikt ca 25 g
Startbud200 SEK
Värdering24 000 - 26 000 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan