BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1800-/1900-tal_21639a_8dbbb5e4be7f2b4_lg.jpeg
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
TAKLAMPA, mässing, 1900-talets mitt_21908a_lg.jpeg
TAKLAMPA, mässing, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
FIGURIN, porslin, Svend Jespersen / Ebbe Sadolin, Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-tal_21757a_8dbbb4030de1567_lg.jpeg
FIGURIN, porslin, Svend Jespersen / Ebbe Sadolin, Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
KORG, med lock, rotting, 1900-tal_21613a_8dbb9bd0c5a0b37_lg.jpeg
KORG, med lock, rotting, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
VITVINSGLAS, 6 st, kristall, 1900-talets mitt_21672a_8dbbaa0567fbccc_lg.jpeg
VITVINSGLAS, 6 st, kristall, 1900-talets mitt
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
VITRINSKÅP, ek, 1800-tal_21937a_lg.jpeg
VITRINSKÅP, ek, 1800-tal
Slutpris6 400 SEK
Värdering8 000 SEK
HERRBETJÄNT, Italien, 1900-tal_21600a_8dbb9bd3b5dfb26_lg.jpeg
HERRBETJÄNT, Italien, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
ORIENTMATTA, ca 205 x 125 cm_21666a_8dbb9bce43e3e60_lg.jpeg
ORIENTMATTA, ca 205 x 125 cm
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
VASER, 1 par, cloisonné, orientaliska, sannolikt 1800-tal_21782a_8dbbb415808b40d_lg.jpeg
VASER, 1 par, cloisonné, orientaliska, sannolikt 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
BARPALLAR, 3 st, "ADD", Lammhults, samtida_21920a_lg.jpeg
BARPALLAR, 3 st, "ADD", Lammhults, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
BERTIL FRIDHAGEN, bokhylla, 1950-/60-tal_21616a_8dbb9bcc0d7fcb0_lg.jpeg
BERTIL FRIDHAGEN, bokhylla, 1950-/60-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
FIGURIN, porslin, Royal Dux, sanolikt 1900-talets första hälft _21756a_8dbbb403da146ae_lg.jpeg
FIGURIN, porslin, Royal Dux, sanolikt 1900-talets första hälft
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
BÄNK, allmoge, furu, Dalarna, 1900-tal_21728a_8dbba9c1ff7ab2b_lg.jpeg
BÄNK, allmoge, furu, Dalarna, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
KLOCKA, HÄNGLÅS OCH PEPPARKVARN, 1900-tal_21821a_8dbbb4074559fc4_lg.jpeg
KLOCKA, HÄNGLÅS OCH PEPPARKVARN, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
KAFFESKEDAR, 13 st, silver, tot vikt ca 200 g_21834a_8dbbb6decb09b66_lg.jpeg
KAFFESKEDAR, 13 st, silver, tot vikt ca 200 g
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 SEK
SOFFA, empirestil, 1800-/1900-tal_21747a_8dbba9bba3e598a_lg.jpeg
SOFFA, empirestil, 1800-/1900-tal
Slutpris6 500 SEK
Värdering9 000 SEK
LOUIS VUITTON, mobilfodral, för iphone_21771a_8dbbaaa8f56a7dc_lg.jpeg
LOUIS VUITTON, mobilfodral, för iphone
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
SVEN ERIK JAKOBSSON (född 1934), färglitografi, signerad_21595a_8dbb9bc7f5fcd06_lg.jpeg
SVEN ERIK JAKOBSSON (född 1934), färglitografi, signerad
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
SVEN ERIK JAKOBSSON (född 1934), färglitografi, signerad_21594a_8dbb9bc88fa1d97_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_21884a_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
VETTAR, 8 st, bl a skuret och bemålat trä, 1980-tal_21627a_8dbbaab03062ee2_lg.jpeg
VETTAR, 8 st, bl a skuret och bemålat trä, 1980-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
ORIENTMATTA, Bochara, ca 205 x 125 cm_21665a_8dbb9bcd5ac5e4e_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Bochara, ca 205 x 125 cm
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
PIEDESTAL, engelsk stil, 1900-tal_21740a_8dbba9b05b1649c_lg.jpeg
PIEDESTAL, engelsk stil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
SERVISPORSLIN, 49 del, porslin, Lidköping, 1900-talets mitt_21803a_8dbbb710c12d04d_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 49 del, porslin, Lidköping, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SÄNGBORD, rokokostil, 1900-talets första hälft_21602a_8dbb9bdb5bc9036_lg.jpeg
SÄNGBORD, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, 1800-tal_21754a_8dbbb40c8adbd35_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ORNAMENT, brons och metall, 1700-/1800-tal_21724a_8dbbb64a7eb32ce_lg.jpeg
ORNAMENT, brons och metall, 1700-/1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
ELIS BERGH, 1 par ljusstakar, kristall, "Kent", Kosta, signerade_21758a_8dbbb486edbe432_lg.jpeg
ELIS BERGH, 1 par ljusstakar, kristall, "Kent", Kosta, signerade
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
HARRY BREILAND (Norge 1919-1951), olja på pannå, signerad_21953a_8dbbb6d324c674a_lg.jpeg
HARRY BREILAND (Norge 1919-1951), olja på pannå, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, otydligt signerad_21702a_8dbbb6caebda085_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, otydligt signerad
Slutpris200 SEK
PARAPLYSTÄLL, gjutjärn, 1900-talets andra hälft _21644a_8dbb9bceed99177_lg.jpeg
PARAPLYSTÄLL, gjutjärn, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
BORDSLAMPA, keramik, 1900-talets mitt_21690a_8dbbb440483800b_lg.jpeg
BORDSLAMPA, keramik, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MÅNSKENSAMPEL, 1800-talets andra hälft _21760a_8dbba9cfa7125a7_lg.jpeg
MÅNSKENSAMPEL, 1800-talets andra hälft
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
UNO ÅHRÉN, fällstolar, 5 st, "Bern", Gemla, 2000-tal_21958a_lg.jpeg
UNO ÅHRÉN, fällstolar, 5 st, "Bern", Gemla, 2000-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets andra hälft _21766a_8dbbaae8b4bd75b_lg.jpeg
KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
GUNVOR OLIN-GRÖNQVIST, 13 del, fruktservis,, "Fructus", Arabia, 1970-tal_21693a_8dbbb43fa0e0e25_lg.jpeg
GUNVOR OLIN-GRÖNQVIST, 13 del, fruktservis,, "Fructus", Arabia, 1970-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, Gustavsberg _21684a_8dbbb4068279d97_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 3,6 g_21669a_8dbbb6d6995f5d0_lg.jpeg
RING, 18k guld, vikt ca 3,6 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-talets mitt_21721a_8dbba9a5ee5d4d8_lg.jpeg
VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
BRICKA, lackarbete, sannolikt Japan, 1900-talets första hälft _21778a_8dbbb5e404d7374_lg.jpeg
BRICKA, lackarbete, sannolikt Japan, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KOPPARFORMAR, 3 st, 1800-tal_21816a_8dbbb5e860621f7_lg.jpeg
KOPPARFORMAR, 3 st, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
KOPPAR, 3+2 st, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal_21785a_8dbbb4163df4fa6_lg.jpeg
KOPPAR, 3+2 st, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris9 800 SEK
Värdering8 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, Näfveqvarn, 1920-/30-tal
Slutpris14 500 SEK
Värdering4 000 SEK
VICKE LINDSTRAND, bonad, textil, 1950-/60-tal
Slutpris10 500 SEK
Värdering1 000 SEK
ANNA PETRUS (1886-1949), 1 par, trädgårdsurnor, gjutjärn, "Blomkruka Nr 1", Näfveqvarns Bruk, 1920-/30-tal
Slutpris34 000 SEK
Värdering30 000 SEK
STIG LINDBERG, 10 kaffekoppar med fat, benporslin, "Spisa Ribb", Gustavsberg
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 500 SEK