PIGTITTARE, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-tal, oljemålning
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
RÖDVINGSLAS, 8 st, "More", XL, Erica Lagerbielke, Orrefors
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
ELDHUNDAR, 1 par, järn, 1800-/1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
HÄNGE MED KEDJA, 18k vitguld, hänge med briljantslipade diamanter tot ca 1,37 ct
Slutpris32 000 SEK
Värdering30 000 SEK
GUSTAF ADOLF FAHLE, interiör, oljemålning
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
WRIGHTS FÅGLAR, 3 vol, av Magnus, Wilhelm och Ferdinand von Wright, år 1927
Slutpris2 500 SEK
Värdering4 000 SEK
TRÄLÅDA, Comet, säkerhetständstickor
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
LENNART JIRLOW, fransk torgvy, färglitografi
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
ULRICA HYDMAN VALLIEN, vas, glas, Kosta Boda
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 SEK
GUSTAF ADOLF FAHLE, Norrköpings hamn, oljemålning
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ERIC HALLSTRÖM, "Utsikt" pastell
Slutpris250 SEK
Värdering1 500 SEK
SNURRFÅTÖLJ MED FOTPALL, "Time Out", Conform
Slutpris5 000 SEK
Värdering3 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-/1900-tal, skogslandskap, oljemålning
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
MÄRKLIN, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
GUSTAV ADOLF FAHLE, "Djupdalsvallen", oljemålning
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
BOKHYLLA / SIDEBOARD, 1940-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, vilt- och fruktstilleben, sannolikt 1900-talets första hälft, oljemålning
Slutpris950 SEK
Värdering600 SEK
VÄGGPENDYL SAMT LAMPETTER, 1 par, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SKULPTUR, skuret trä, antik, orientalisk
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
ANNA PALM DE ROSA, hamninlopp med segelfartyg, akvarell
Slutpris19 000 SEK
Värdering25 000 SEK
GAE AULENTI, bordslampa, "Pipistrello", Martinelli Luce, Italien
Slutpris8 000 SEK
Värdering6 000 SEK
DRAGSPEL, Paolo Soprani, Italien
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK
FOLKE HENELL, Christansö Bornholm, oljemålning
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
VETTAR, 3 st, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Pascal Mourgue, Fermob
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 SEK
REMMARE, 7 st, gröntonat glas, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
PELARBORD, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
ETAGEHYLLA, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SACCOSÄCK, Fatboy
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
SACCOSÄCK, Fatboy
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
SVEN LIDBERG, boulespelare, färglitografi
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
OFFICERSSABEL, Sverige, sannolikt m/1899
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 000 SEK
STIG SÖDERSTEN, "Flicka med bok", oljemålning
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
SVEN LIDBERG, "Tågstationen i Mariefred", färglitografi
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
FÅTÖLJ, "Lady", by Home Line, 2000-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
VIKING FORSBERG, komposition, träsnitt
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
ARMBANDSUR, 2 st, Certina "DS" samt Seiko, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
KLAFFBORD, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
GUSTAF ADOLF FAHLE, "Storforsen Vindelälven", oljemålning
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
PELARBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
SKRIVBORD, jugend, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
BROR TELLSTRÖM, strandvy, akvarell
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
GOLVLAMPA, keramik, Sverige, 1950-tal
Slutpris950 SEK
Värdering1 200 SEK
TORSTEN JOHANSSON, brickbord, 1960-tal, teak och jakaranda
Slutpris9 500 SEK
Värdering4 000 SEK
KAMERA, Ikoflex, Zeiss Ikon
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 10/5 STÄNGT