OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, sannolikt 1900-talets första hälft, efter "Es war ein König in Thule", oljemålning
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SIDEBOARD, 1950-/60-tal, fanerat med teak
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
HURTSAR/SIDEBOARD, 3 del, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
SITTPUFFAR, 1 par, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
CRÈMEKOPPAR, 7 st, porslin, bla 1700-talsmodeller
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
SOCKERRUSKA OCH SERVERINGSBESTICK, silver, bla David Andersen, Danmark
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
SCHACK-/BACKGAMMONSPEL, 1800-/1900-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SAMLING GLAS, 11 st, bl a 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
HILDING BOSSLER, stilleben, oljemålning
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
KLÄDHÄNGARE, "Loop Stand", Hay
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
SKRIVBORD, nyrokoko, sent 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering600 SEK
CHAMPAGNESKÅLAR, 7 st, kristall, Orrefors
Slutpris1 800 SEK
Värdering500 SEK
ROLF LIDBERG, skulptur, tomtar
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
PALLAR, 4 st, "Happy/Stool", Sara Larsson för A2 Design Studio
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
ELIS RYBERG, stadsvy från Trosa, oljemålning
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
BARSTOL, "About a Stool", Hee Welling & Hay
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
SKÅL, glas, Milan Vobruba, Gusum
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SKRIN, allmoge, 1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
SAMLING BIJOUTERIER, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SKÅL, kristall, Orrefors
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SKÅL PÅ FOT, porslin, 1900-tal, Tyskland
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
GUSTAF BÖRTNER, fjällandskap, oljemålning
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
NICLAS HOFLIN, golvlampa "Arkipelag", Ruben
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
SELTERGLAS OCH KARAFF, 12 del, glas, Reijmyre
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
BARSTOLAR, 2 st, "About a Stool", Hee Welling & Hay
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
GOTTFRID KALLSTENIUS, segelbåt i solnedgång, oljemålning
Slutpris16 000 SEK
Värdering8 000 SEK
YTTERFODER, porslin, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, sannolikt 1900-talets första hälft, porträtt av munk, oljemålning
Slutpris1 600 SEK
Värdering600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, Lalo Treasures, resin och metall
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
RING, förgyllt silver, med labradorit och diamanter
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
STOLAR, 2 st, "Dundra", Stefan Borselius, Blå Station
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
BARSTOLAR, 2 st, "Dundra", Stefan Borselius, Blå Station
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, motiv av kvinna, oljemålning
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
TRAKTÖRPANNOR, 4 st, koppar
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
PALL, 1800-tal, målad, med hjultrissor
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
ARMLÄNSTOL, 1700-/1800-tal, med rottingsits
Slutpris850 SEK
Värdering1 800 SEK
GOLVLAMPA, "Tolomeo lettura", Michele De Lucci & Giancarlo Fassina, Artemide
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
SVEN LIDBERG, "Karl XII:s likfärd", färglitografi
Slutpris650 SEK
Värdering1 500 SEK
LISA LARSON, 3 st ljusstakar, stengods, Gustavsberg
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
PHILIP VON SCHANTZ, kompsition, färglitografi
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal, fiskebåtar till havs, oljemålning
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
LARS FLORÉN, "Gamla Bryggeriet", oljemålning
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
STOLAR, 1 par, "Fröjel" G.A.D, (Gute Art Design)
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
LISA LARSON, 3 st, stengods, ljusstakar
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
GÖSTA GRANSTRÖM, figurkomposition, oljemålning
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
BRUNO MATHSSON, soffbord, bok
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
EMALJSKYLTAR, ca 51 st, tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 10/5 STÄNGT