LISA LARSON, figur, stengods, Gustavsberg_21845a_8dbbb421f97de3e_lg.jpeg
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
VAS, silver, CG Hallberg, Stockholm 1910, vikt ca 140 g_21776a_8dbbaa07532c465_lg.jpeg
VAS, silver, CG Hallberg, Stockholm 1910, vikt ca 140 g
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
LISA LARSON, skålfat, stengods, "Granada", Gustavsberg_21685a_8dbba9d1d453995_lg.jpeg
LISA LARSON, skålfat, stengods, "Granada", Gustavsberg
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
SPELBORD, nyrenässans, 1800-/1900-tal_21611a_8dbb9bbf4d728c8_lg.jpeg
SPELBORD, nyrenässans, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LOUIS VUITTON, mobilfodral, för iphone_21593a_8dbbaaaa0e7f7fe_lg.jpeg
LOUIS VUITTON, mobilfodral, för iphone
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
SPEGEL, bronserad, 1900-/2000-tal_21714a_8dbbb69b30b1939_lg.jpeg
SPEGEL, bronserad, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
CURRY MELIN, väggbonad, textil, "Hurricane", signerad och daterad - 80_21667a_8dbb9bc67dfb9c5_lg.jpeg
CURRY MELIN, väggbonad, textil, "Hurricane", signerad och daterad - 80
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
HERRBETJÄNT, Italien, 1900-tal_21599a_8dbb9cde155adfe_lg.jpeg
HERRBETJÄNT, Italien, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
ELDHUNDAR, 1 par, mässing, 1800-tal_21628a_8dbbb5e56a95154_lg.jpeg
ELDHUNDAR, 1 par, mässing, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
FAT PÅ FOT, porslin, sannolikt tidigt 1900-tal_21753a_8dbbb3fec5790a5_lg.jpeg
FAT PÅ FOT, porslin, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
BYRÅ, furu, 1900-talets första hälft_21942a_lg.jpeg
BYRÅ, furu, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
VASER, 1 par, porslin, Kina, 1800-/1900-tal_21637a_8dbbaaae8825247_lg.jpeg
VASER, 1 par, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris4 200 SEK
Värdering800 SEK
BRINGARE, porslin, Söderköpings Brunn, 1900-talets första hälft_21804a_8dbbb4258649a1b_lg.jpeg
BRINGARE, porslin, Söderköpings Brunn, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering200 SEK
MASK, skuret och bemålat trä, Afrika_21957a_lg.jpeg
MASK, skuret och bemålat trä, Afrika
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 SEK
GOLVLAMPA, keramik, Laholm, 1900-talets mitt_21698a_8dbba9ab848bcd9_lg.jpeg
GOLVLAMPA, keramik, Laholm, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, ca 191 x 134 cm_21664a_8dbb9bc7531ed2f_lg.jpeg
ORIENTMATTA, ca 191 x 134 cm
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
SKRIVBORD, furu, 1900-talets andra hälft _21710a_8dbba999f748c3a_lg.jpeg
SKRIVBORD, furu, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
STIG LINDBERG, fat, lergods, Gustavsbergs studio_21681a_8dbbaa1b4ab66ce_lg.jpeg
STIG LINDBERG, fat, lergods, Gustavsbergs studio
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
BORDSUPPSATSER, 2 st, vitmetall och glas, tidigt 1900-tal_21793a_8dbbb41d3adf178_lg.jpeg
BORDSUPPSATSER, 2 st, vitmetall och glas, tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
FAT, Kina, 1800-tal_21810a_8dbbb40e06f63c9_lg.jpeg
FAT, Kina, 1800-tal
Slutpris850 SEK
Värdering500 SEK
FIGUR OCH YTTERFODER, 2 st, lergods, tomtar, 1900-talets första hälft _21956a_lg.jpeg
FIGUR OCH YTTERFODER, 2 st, lergods, tomtar, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
COASTERS, 7 st, stengods, Argenta, Gustavsberg_21691a_8dbbaa963fa36e1_lg.jpeg
COASTERS, 7 st, stengods, Argenta, Gustavsberg
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, glas, Flygsfors, möjligen Paul Kedelv. 1900-talets mitt_21752a_8dbbb3fd2f8f6af_lg.jpeg
BORDSLAMPA, glas, Flygsfors, möjligen Paul Kedelv. 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LOUIS VUITTON, plånbok, läder_21592a_8dbbaaa29391480_lg.jpeg
LOUIS VUITTON, plånbok, läder
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
DALAHÄSTAR, 6 st, bemålat trä, bla etikettmärkta G.A. Olsson Mora, 1900-talets andra hälft _21713a_8dbbaa1a98cdcbb_lg.jpeg
DALAHÄSTAR, 6 st, bemålat trä, bla etikettmärkta G.A. Olsson Mora, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
PALL, "AWAB", 1900-talets mitt_21661a_8dbb9bd03196ba1_lg.jpeg
PALL, "AWAB", 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
TRASMATTOR, 4 st, 1900-/2000-tal, olika storlekar_21926a_lg.jpeg
TRASMATTOR, 4 st, 1900-/2000-tal, olika storlekar
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SERVERINGSBORD, rokokostil, 1900-talets första hälft_21605a_8dbb9bc933b642f_lg.jpeg
SERVERINGSBORD, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
TRÅG, furu, allmoge, 1800-tal_21732a_8dbba9a6a4ac4ac_lg.jpeg
TRÅG, furu, allmoge, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
FIGURIN, porslin, Royal Copenhagen, 1900-tal_21759a_8dbbb4022c830b1_lg.jpeg
FIGURIN, porslin, Royal Copenhagen, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal_21780a_8dbbb6923257933_lg.jpeg
SPEGELLAMPETTER, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
LÅDFACK, 1900-talets första hälft_21609a_8dbb9bd99699d64_lg.jpeg
LÅDFACK, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
BÄNK, allmoge, furu, Dalarna, 1900-tal_21729a_8dbba9c2a6239fd_lg.jpeg
BÄNK, allmoge, furu, Dalarna, 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
PENSELVAS, porslin, Kina, 1800-/1900-tal_21683a_8dbbaaa5317d760_lg.jpeg
PENSELVAS, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
SKÅLAR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal_21786a_8dbbb413a56b8eb_lg.jpeg
SKÅLAR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPSFOT, tenn, 1930-/40-tal_21762a_8dbbab07009ae86_lg.jpeg
BORDSLAMPSFOT, tenn, 1930-/40-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LJUSPLÅTAR, 1 par, mässing, Metallslöjden Johansson & Karlsson Gusum, 1900-talets andra hälft _21799a_8dbbb659de82f25_lg.jpeg
LJUSPLÅTAR, 1 par, mässing, Metallslöjden Johansson & Karlsson Gusum, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SIDOBORD, orientalisk stil, 1900-tal_21663a_8dbba9a31623bba_lg.jpeg
SIDOBORD, orientalisk stil, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, glas och metall, 1940-tal_21614a_8dbba9d038bca8e_lg.jpeg
TAKLAMPA, glas och metall, 1940-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LISA LARSON, figur, "Buffel", ur serien Jura, stengods, Gustavsberg_21846a_8dbbb656827a2bf_lg.jpeg
LISA LARSON, figur, "Buffel", ur serien Jura, stengods, Gustavsberg
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 200 SEK
VAS, porslin, Kina, 1800-tal_21638a_8dbba9a8ebbd330_lg.jpeg
VAS, porslin, Kina, 1800-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 500 SEK
HÄNGSKÅP, Krogenäs Möbler, Norge, 1900-/2000-tal_21708a_8dbba9a2579a01a_lg.jpeg
HÄNGSKÅP, Krogenäs Möbler, Norge, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
KARAFF, tenn, J Bjuhr, COK, sannolikt 1900-talets andra hälft _21636a_8dbbaaa378162d8_lg.jpeg
KARAFF, tenn, J Bjuhr, COK, sannolikt 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
SPELBORD, sengustaviansk stil, 1900-talets andra hälft_21601a_8dbb9bcb321eeed_lg.jpeg
SPELBORD, sengustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SKÅLFAT, porslin, sannolikt Japan, 1800-/1900-tal_21726a_8dbbb4014177e44_lg.jpeg
SKÅLFAT, porslin, sannolikt Japan, 1800-/1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, jugendstil, patinerad metall, 1900-talets andra hälft _21813a_8dbbb441103e236_lg.jpeg
BORDSLAMPA, jugendstil, patinerad metall, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GUNILLA TYRBERG (född 1943), skulptur, monogramsignerad_21918a_lg.jpeg
GUNILLA TYRBERG (född 1943), skulptur, monogramsignerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1800-/1900-tal_21639a_8dbbb5e4be7f2b4_lg.jpeg
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK