GRIPSHOLMSFÅTÖLJ med FOTPALL, "Medevi Brunn", ur Ikeas 1700-talsserie
Slutpris4 200 SEK
Värdering8 000 SEK
Slutpris4 000 SEK
Värdering8 000 SEK
BORDSLAMPA, malm, gustaviansk stil. 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
SMÖRASK, porslin, Rörstrand, 1900-talets mitt
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
JAMIE HAYON, taklampa "Formakami, JH 3", &Tradition
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
STOLAR, 3 st, Martela, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering600 SEK
VASER, 6 st, glas, Pukeberg, 1950-/60-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 290 x 214 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering6 000 SEK
PALL, fladdermusmodell, omkring 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK
SKRIN, läder, 1800-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
BRÄNNVINSSKEDAR, 2 st, tenn
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
LJUSSTAKE, mässing, barock, 1700-tal
Slutpris300 SEK
Värdering700 SEK
RINGKLOCKA, metall, 1900-talets första hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
KINESISK KERAMIK, 8 del, porslin, mestadels 1800-/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
SKÅL PÅ FOT, keramik, SIA, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering200 SEK
SVEN PALMQVIST, vas, kristall, signerad Orrefors Palmqvist 2755
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
BIJOUTERIER, 3 del, glas, 1900-talets mitt
SlutprisInga bud
Värdering200 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 291 x 80 cm
Slutpris900 SEK
Värdering3 000 SEK
BRITT-INGER PERSSON (född 1938), 7 del servis, keramik, sannolikt 1900-/2000-tal, signerade
SlutprisInga bud
Värdering600 SEK
LJUSLYKTOR, 7 st, Iittala, 1900-/2000-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
PHILIPPE STARCK, 1 par, barnkarmstolar, "Lou Lou Ghost chair", Kartell, samtida
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 SEK
DOROTHEE BECKER, väggorganiserare, "Uten Silo", Vitra, samtida
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
FENDER STRATOCASTER, elgitarr, med fodral
Slutpris10 500 SEK
Värdering10 000 SEK
KARMSTOLAR, 3 st, Offecct, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MATSERVIS, 56 del, porslin, "Sansoucci", Rosenthal, 1900-talets mitt
Slutpris3 600 SEK
Värdering800 SEK
FICKUR, 14k guld, dam, tot vikt ca 31 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, Strindbergsmodell, mässing, Karlskrona Lamfabrik, 1900-talets andra hälft
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
NILS STRINNING, skåp med skjutdörrar, String, samtida
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
SAMLING VINTAGE, aftonväskor, 2 st, solfjäder samt cigarettmunstycke, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
SJALNÅL, 18k guld, med odlad pärla, vikt ca 1 g
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
LJUSLYKTA, metall, Frejas boning, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
DENNIS MARQUART, soffbord, för OX Denmarq, nutida
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
TESERVIS, 8 del, porslin, Roy Kirkham, English Chintz, 1900-/2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, mässing och kristall, omkring år 1900
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 SEK
STOL, 1800-/1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering200 SEK
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, tot vikt ca 120 g
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
ARMBAND, silver, EGO, hänge Alton, 1900-/2000-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
FOLKDRÄKT, Skedevi, dam, 1900-talets andra hälft, strlk ca 36/38
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
EDWARD HALD, skål, glas, graal, Orrefors, 1900-talets mitt, signerad
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
VITRINSKÅP, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK