PALLAR, 4 st, "Happy/Stool", Sara Larsson för A2 Design Studio
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
GOTTFRID KALLSTENIUS, segelbåt i solnedgång, oljemålning
Slutpris16 000 SEK
Värdering8 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, sannolikt 1900-talets första hälft, porträtt av munk, oljemålning
Slutpris1 600 SEK
Värdering600 SEK
BARSTOLAR, 2 st, "Dundra", Stefan Borselius, Blå Station
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, motiv av kvinna, oljemålning
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
GOLVLAMPA, "Tolomeo lettura", Michele De Lucci & Giancarlo Fassina, Artemide
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
LISA LARSON, 3 st ljusstakar, stengods, Gustavsberg
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal, fiskebåtar till havs, oljemålning
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
RÖDVINGSLAS, 8 st, "More", XL, Erica Lagerbielke, Orrefors
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
HÄNGE MED KEDJA, 18k vitguld, hänge med briljantslipade diamanter tot ca 1,37 ct
Slutpris32 000 SEK
Värdering30 000 SEK
WRIGHTS FÅGLAR, 3 vol, av Magnus, Wilhelm och Ferdinand von Wright, år 1927
Slutpris2 500 SEK
Värdering4 000 SEK
ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 10/5 STÄNGT