KANDELABRAR, 1 par, empire, 1800-talets första hälft, brons
Slutpris6 400 SEK
Värdering8 000 SEK
SLAGLÅSGEVÄR, 2 st, 1800-tal
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
TAKLAMPA, Virginia Beach, 1900-/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
SLAGLÅSGEVÄR, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
BÄNK, allmoge, 1800-/1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
LOUISE CAMPBELL, taklampa, "Collage", för Louis Poulsen, Danmark
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 10 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 500 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, Kina, 1900-tal, porslin
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
BORDSLAMPA, Kina, porslin, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 19,3 g
Slutpris7 200 SEK
Värdering6 500 SEK
HERRARMBANDSUR, Seiko, "Sportura Chronograph", Japan, stål
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
KARL ROHRHIRSCH, landskap, olja på duk
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 SEK
HARALD WIBERG, älg, blyerts
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
YRJÖ EDELMANN, skrynklat papper, färglitografi
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
FICKUR, Thomas White, London, silver, emaljerad urtavla
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
CAMÉRING, 18k guld, svenska stämplar JP 1941, vikt 2,5 g
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
LITTLE LIFFNER, axelremsväska, vinrött skinn
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
HERMÈS, armband, "Clic H"
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
MARC JACOBS, axelremsväska, grått skinn
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
WILHELM KÅGE, vas, "Argenta", Gustavsberg, stengods
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 37 delar, "Blå Blomst", servisporslin
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
CHARLES OCH RAY EAMES, 5 st stolar, "DSR" Vitra
Slutpris2 900 SEK
Värdering3 500 SEK
FIGURINER, 2 st, Daum, Frankrike
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-talets första hälft, stilleben, oljemålning
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
OMEGA, De Ville, herrarmbandsur, guld på stål, quartz
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 200 SEK
INDUSTRISKÅP, 1900-tal, plåt, grålackerat
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 000 SEK
LONGINES, "Dolce Vita", armbandsur, stål, quartz
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, "Alexandra", Fogia, 2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
MARC JACOBS, "Snapshot", axelremsväska, läder
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
ARMBAND 18k guld, vikt ca 12,5 g
Slutpris4 100 SEK
Värdering4 000 SEK
TECHNOS, damarmbandsur, 18k guld, manuell
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
SOFFA, Karl Johanstil, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 SEK
HÖRNSKÅP, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
HOUSE DOCTOR, loungestol, samtida, flätad rotting
Slutpris2 400 SEK
Värdering800 SEK
HÖRNSKÅP, Karl Johanstil, 1900-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 200 SEK
RAYMOND WEIL, herrarmbandsur, Geneve, quartz
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
RAYMOND WEIL, damarmbandsur, Geneve, quartz
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets andra hälft, mässing
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 SEK
VÄGGSKÅP, allmoge, 1700-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
PALL, 1900-talets mitt, fast stoppad sits
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
PRADA, plånbok, svart präglat läder
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
ETAGEBORD, 1800-talets andra hälft, tre hyllplan
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
HERRARMABNDSUR, 2 st, Certina "Jubilé" samt Tissot "125", manuell/quartz
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
ARNE JACOBSEN, skrivbordsstol "Oxford", Fritz Hansen
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
ASK MED LOCK, 1700-/1800-tal, kalksten
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
SÄNGBORD, modern tillverkning, mahogny
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SEKRETÄR, England, 1900-talets andra hälft, idegran
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK