1
5d 2h
SYMASKIN, Husqvarna Zig-Zag, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 2h
LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 3h
TIDNINGSKORG, rotting, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 3h
JULSERVIS,  26 del, porslin, "God Jul", Gustafsberg
Aktuellt bud5 600 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
5d 3h
SIGILL, vitmetall, jugend, omkring år 1900
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
5d 3h
AKTIEBREV, 5 st, Skandinaviska Banken Aktiebolag, 1950-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 3h
VAS, porslin, Kina, 1900-tal
VAS, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 3h
SAMLING TEXTILIER, 11 st, bla linne, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 3h
VAS, glas, sannolikt Paul Kedelv Flygsfors, 1900-talets mitt, osignerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 3h
PARAPLYSTÄLL, plåt, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
6d 2h
BESTICKUPPSÄTTNING, 84 del, rostfritt stål, "Guldi", Nils Johan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
6d 2h
SVEN PALMQVIST, vas, kristall, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 2h
INKERI SEPPÄLÄ, 12 del servisporslin, stengods, "Taika", Arabia, Finland
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 2h
BORDSPENDYL, bronserad metall, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud600 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 2h
SPEGEL, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 2h
BRICKA, hamrad koppar, jugend, omkring år 1900
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 3h
BORDSUR, mässing, Louis XVI-stil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 3h
SKÅLAR SAMT FAT, 4 del, kristall, bla Orrefors, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 3h
VÄGGRELIEF, gjutjärn, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 2h
LEKSAK, plast och plåt, ""Tank Tigre", Clim, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 2h
VÄGGPENDYL, omkring år 1900
VÄGGPENDYL, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 2h
THOMAS HELLSTRÖM (1924-2006), figur, keramik, Nittsjö
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
7d 2h
FIGUR, brons, sannolikt 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
7d 3h
ETAGEFAT, metall, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 3h
SKÅL, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
7d 3h
PIERRE FORSSELL, 1 par vägglampetter, mässing, "Pendel", Skultuna
Aktuellt bud650 SEK
Värdering600 SEK
7d 3h
BRICKA, koppar, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 3h
SYMASKIN, Husqvarna Automatic, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
7d 3h
ÖVERLAKAN OCH ÖRNGOTT, 2 + 1 set, linne, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 3h
LE CREUSET, stekgryta, gjutjärn, 2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering300 SEK
8d 2h
SPEGELLAMPETT, rokokostil, sent 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 2h
SKÅL PÅ FOT, nysilver och glas, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 2h
VATTENKANNA, mässing, ES Sörensen, Köpenhamn, Danmark
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 2h
HANDSPEGEL / PUDERDOSA, silver, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering800 SEK
8d 2h
BORDSLAMPA, vitmetall, Ståks Armatur, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 3h
 LILLEBROR SÖDERLUND & LISBETH JOBS, skulptur, målat trä, hemslöjden Leksand
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 3h
FIGURINER, 4 st, porslin, Goebel, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 3h
HÖGTALARE, 1 par, Play 5, Sonos, samtida
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 500 SEK
9d 2h
BORDSLAMPA, glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 2h
SIGVARD BERNADOTTE, kaffepanna, rostfritt stål, 1950/60-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 2h
FIGURINER, 3 st, porslin, Bing & Gröndahl och Lotte Benter, Royal Copenhagen, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 3h
GARDINER, 1 par, 1900-tal
GARDINER, 1 par, 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan