1
3d 11h
BORDSUR, art déco, 1920-/30-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 11h
MÄRKLIN, ånglok, DA 800, 23 014, med tender, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 11h
LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
3d 11h
C.A.M.LINDMAN, 2 vol bokband,  "Bilder ur nordens flora I-II", Wahlström & Widstrand Stockholm, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 11h
LISA LARSON, figur, stengods, "Victoria", ur serien "Sekelskifte", Gustavsberg
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
3d 11h
FIGURER, 10 st, glas, bla Johansfors och Kosta Boda
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 11h
KJELL ENGMAN, skål, glas, Kosta Boda, Artist Collection, signerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
3d 11h
GUNNEL SAHLIN, 4 st, skulpturer, glas, Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering400 SEK
3d 11h
STIG LINDBERG, 24 del, servisporslin, "Leksand", Rörstrand
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 11h
STUMPASTAKE, gjutjärn, Duoform, Scandia Present
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
3d 11h
SERVERINGSFAT/TÅRTFAT, porslin, "Isabella Silver", Royal Worcester, England, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 11h
SVEN GUNNARSSON, 2 st figurer, skuret och målat trä, signerade
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
3d 11h
BESTICK, 12 st, "Pampas", rostfritt stål, Nils Johan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
4d 10h
 ULRICA HYDMAN-VALLIEN, bringare, glas, "Tulipa", Kosta Boda, Artist Coll, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 10h
GARDINLÄNGDER, 4 st, virkade, sannolikt 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 10h
CHAMPAGNEKYLARE, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 10h
INKERI SEPPÄLÄ, 12 del servisporslin, stengods, "Taika", Arabia, Finland
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 10h
KAMERA, Nikon, EM, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 10h
KRUS, 5 st, stengods, Höganäs, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 10h
KARAFFER, 2 st, glas, Reijmyre, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 10h
JAN JOHANSSON, 10 st rödvinsglas, Orrefors
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 10h
JAN JOHANSSON, 10 st vitvinsglas, Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 10h
SKJORTA OCH VÄST, till folkdräkt, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 10h
OIVA TOIKKA, skulptur, glas, Nuutajärvi, Finland, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 10h
 MODELLSKEPP, "Clipper Siglo XIX", 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 11h
GOLVURNA, lergods, 1900-tal
GOLVURNA, lergods, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
4d 11h
LJUSSTAKE, mässing, 1700-tals kopia, Klaestorp/Nyköpinshus
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 11h
VINGLAS, 6 st, Leek kristall, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 11h
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
4d 11h
LISA LARSON, figur, stengods, "Pingviner", ur serien Noaks Ark, Gustavsberg, osignerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
4d 11h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 11h
SKÅL MED FAT, glas, 1900-tal
SKÅL MED FAT, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 11h
BORDSSPEGEL, vitmetall, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 11h
JULSERVIS,  26 del, porslin, "God Jul", Gustafsberg
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering10 000 SEK
4d 11h
KANDELABER, porslin, Höganäs, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 11h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 11h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 11h
SIGILL, vitmetall, jugend, omkring år 1900
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 12h
MORTEL, kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 12h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 12h
LARS HELLSTEN, skål, glas, "Butterfly", Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 10h
SKULPTURER, 4 st, skuret trä, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 10h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 10h
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
5d 10h
ESPRESSOMASKIN, Isomac, Italien, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 10h
FIGURER, 4 st, keramik, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 10h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 3 del, glas, Kosta Boda, signerade
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 10h
JOSEF FRANK, bricka, "Tulpaner", Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK