1
5d 1h
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 1h
BORDSUR SAMT KANDELABRAR, 1 par, 1800-tal
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
5d 1h
GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 1h
SKULPTUR, trä, signerad K-G, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 1h
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, "California", porslin, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 2h
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering800 SEK
6d 0h
SERVISPORSLIN, 18 del, porslin, "Ostindia Floris", Rörstrand
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 0h
OIVA TOIKKA, figur, glas, Ittala, Finland, etikettmärkt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 0h
ANATOMISK MODELL, plast, 1900-andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 0h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, vas, glas "Caramba", Kosta Boda, signerad
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 0h
MATTALLRIKAR, 16 (10+6) st, porslin, "Ostindia", Rörstrand, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 0h
ASSIETTER, 12 st, porslin, "Ostindia", Rörstrand, 2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
6d 0h
UPPLÄGGNINGSFAT, 2 st, SAMT SKÅL, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK
6d 1h
TERRIN OCH KAROTT, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 1h
TESERVIS, 9 del, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
6d 1h
KAFFESERVIS, 12 del, porslin, "Ostindia", Rörstrand, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 1h
SERVISPORSLIN, 15 st, porslin, "Ostindia", Rörstrand, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
6d 1h
SERVISPORSLIN, 16 del, "Ostindia", Rörstrand
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 1h
TALLRIKSHYLLA, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 1h
HANS EDBLAD, bokstöd, 1 par, målad metall, Fafner, Singö
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 1h
SIGVARD BERNADOTTE, 24 del kaffeservis, "Golden sun", Bing & Gröndahl, Danmark
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 1h
SIGVARD BERNADOTTE, 4 st tekoppar med fat, "Golden sun", Bing & Gröndahl, Danmark
Aktuellt bud850 SEK
Värdering800 SEK
6d 1h
JETTE FRÖLICH, 13 del julservis, "Holiday collection", Bing & Gröndahl, Danmark
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 500 SEK
6d 1h
FAT, mässing, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 1h
FOHUND, grön sten, orientalisk, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 1h
ROYAL COPENHAGEN, 16 del servisporslin, "Blå Blomst", Danmark
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK
6d 1h
BORDSUR, art déco, 1920-/30-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 1h
MÄRKLIN, ånglok, DA 800, 23 014, med tender, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 1h
LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
6d 1h
C.A.M.LINDMAN, 2 vol bokband,  "Bilder ur nordens flora I-II", Wahlström & Widstrand Stockholm, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 1h
LISA LARSON, figur, stengods, "Victoria", ur serien "Sekelskifte", Gustavsberg
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
6d 1h
FIGURER, 10 st, glas, bla Johansfors och Kosta Boda
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 1h
KJELL ENGMAN, skål, glas, Kosta Boda, Artist Collection, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 2h
GUNNEL SAHLIN, 4 st, skulpturer, glas, Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering400 SEK
6d 2h
STIG LINDBERG, 24 del, servisporslin, "Leksand", Rörstrand
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 2h
STUMPASTAKE, gjutjärn, Duoform, Scandia Present
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 2h
SERVERINGSFAT/TÅRTFAT, porslin, "Isabella Silver", Royal Worcester, England, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 2h
SVEN GUNNARSSON, 2 st figurer, skuret och målat trä, signerade
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
6d 2h
BESTICK, 12 st, "Pampas", rostfritt stål, Nils Johan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 0h
 ULRICA HYDMAN-VALLIEN, bringare, glas, "Tulipa", Kosta Boda, Artist Coll, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 0h
GARDINLÄNGDER, 4 st, virkade, sannolikt 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 0h
CHAMPAGNEKYLARE, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 0h
INKERI SEPPÄLÄ, 12 del servisporslin, stengods, "Taika", Arabia, Finland
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 1h
KAMERA, Nikon, EM, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 1h
KRUS, 5 st, stengods, Höganäs, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 1h
KARAFFER, 2 st, glas, Reijmyre, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 1h
JAN JOHANSSON, 10 st rödvinsglas, Orrefors
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 1h
JAN JOHANSSON, 10 st vitvinsglas, Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK