- DiverseRensa filter

BJÄLLROR, 2 st, mässing, Morells klockgjuteri samt Gustafs A Tågtström, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

KASSASKÅP, Diplomat 90
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

KRYDDSERVIS, 13 del, porslin, Hacekfors, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

VÄGGLAMPETTER, 1 par, bemålat gips, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

KAFFEKOPPAR MED FAT, 11 st, porslin, "Blå Blom", Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

MINIATYRVASER, 11 st, trä, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

SKÅL PÅ FOT, kolmårdsmarmor, signerad och daterad WG 1974
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

TELEFONVÄXEL, modell 1937, nr 406, Albiswerk, Zürich A.G, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

WILHELM KÅGE, kryddhylla, trä och porslin, "Blå Pyro", Gustavsberg, 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK

ÄGGKOPPAR, 4 st, marmor, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

TOBAKSBURK, keramik, St Eriks, Uppsla, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

FONTÄNBORD, sannolikt 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

SPARBÖSSA, keramik, äpple, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

EMALJSKYLT, "Svecia", 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

PIEDESTAL, bambu och rotting, 1940-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, gjutjärn, Stafsjö Bruk, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

VINGLAS, 6 st, glas, sannolikt sent 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

BORDSUR, bemålat gips, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

KUDDAR, 2 st, siden, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan