1
10d 22h
YTTERFODER, majolika, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 22h
YTTERFODER, majolika, Rörstrand, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 22h
FAT TILL YTTERFODER, 4 st, majolika, Gustavsberg, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 22h
NÖTFAT, porslin, Gustavsberg, omkring år 1900
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 22h
Aktuellt bud550 SEK
Värdering600 SEK
10d 23h
YTTERFODER, 2 st, majolika, bla Rörstrand, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 23h
ESPRESSOMASKIN, Dalla Corte, DC EVO 2
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
10d 23h
BLOMBORD, smide, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 23h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 23h
JOSEF FRANK, 8 st bordstabletter, "Tulpaner", för Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
10d 23h
DYNEVAR, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
10d 23h
 GLASÄPPLE, La Mediterranea, Spanien, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 23h
LEKSAK, plåt, Triang, England, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 23h
VAS, brons, Ystad-brons, 1940-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 0h
SAMLING MAJBLOMMOR, ca 40 st, olika årtal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 0h
BALJA, koppar 1800-tal
BALJA, koppar 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 0h
FISKFAT, trä och metall, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 0h
BONAD, tidigt 1900-tal
BONAD, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 0h
ALBERT ENGSTRÖM, 10 vol, "Gubbar", Albert Bonniers Förlag, 1944
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 0h
BONAD, yllejava, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
11d 22h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 22h
DAMEJEANNE, glas, 1900-tal
DAMEJEANNE, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 22h
TAKLAMPA, hamrad koppar, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
11d 22h
LUR OCH LJUSHÅLLARE, vitmetall, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 22h
LAGGKÄRL, 3 st, bla dryckesstånka, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 22h
GENERALSTABEN MAPP, "Karl XII på slagfältet", kartverk, 1919
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
11d 22h
KORGSÄNG, 1800-/1900-tal
KORGSÄNG, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 22h
TEXTIL, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
11d 22h
TALLRIKAR, 3 st, allmoge, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 22h
URNA, keramik, 1800-/1900-tal
URNA, keramik, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 23h
FLASKA, glas, 1900-tal
FLASKA, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 23h
KARBIDLYKTOR, 2 st, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 23h
MUNSPEL, "The 64 chromonica", Hohner, Tyskland
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 23h
SAMLING KLOCKARMBAND, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 23h
VASER, 2 st, glas, Börne Augustsson, Åseda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 23h
ISHINK & VINKYKL, plast, Guzzini, Italien, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 0h
LEKSAKER, 3 st, metall, A Budgie Toy och Corci Toys, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 0h
BRINGARE, SKÅL OCH GREPFAT, 3 del, majolika, bla Rörstrand, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 0h
CARL-HARRY STÅLHANE, tekanna, stengods, Rörstrand, signerad
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 0h
DALAHÄSTAR OCH SPARGRIS, 8 st, bemålat trä, Dalarna, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 0h
LJUSSTAKAR, 1 par, målat trä och gips, barockstil, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 0h
SKRIVSTÄLL, tenn, Svedboms Guldsmeds AB, Vetlanda, 1934-36
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 22h
BÖCKER, 6 band, "Illustrerad Världshistoria", Baltiska Förlaget A.-B, Malmö, 1927
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 22h
DUK, linne, Almedahls, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 22h
KARAFF MED GLAS, 6 st, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 22h
TAKLAMPA, glas, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 22h
GITHA HESKE, väggklocka,  keramik, signerad, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 22h
DRAPERIER, 1 par, allmoge, omkring år 1900
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan