1
4d 13h
HELLA JONGERIUS, golvvas, porslin, "Asia", PS Jonsberg, IKEA
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 13h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 14h
ANNA-LISA THOMSON, vas, keramik, "Paprika", Upsala Ekeby
Aktuellt bud950 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 14h
JOSEF FRANK, 8 st bordstabletter, "Tulpaner", för Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud450 SEK
Värdering300 SEK
4d 14h
HERTHA BENGTSON, tekanna, porslin, "Blå Eld", Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 15h
CHRISTOPHER RAMSEY, glas, Johansfors, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 13h
BARSTOLAR, 1 par, "Minds BS", Johansson Design, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 13h
JASPER MORRISON, taklampa, "Smithfield", Flos, samtida
Aktuellt bud950 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 13h
ANNA-LISA THOMSON, vas, lergods, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 14h
ANTTI KOTILAINEN, skrivstol, "Sola", Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 14h
YNGVE EKSTRÖM, 4 st, stolar, "Kontik", Troeds, Bra Bohag, 1960-tal
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
5d 14h
VITRA, konferensbord, "Segment table", nutida
Startbud200 SEK
Värdering8 000 SEK
5d 14h
ISHINK & VINKYKL, plast, Guzzini, Italien, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 14h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 15h
CARL-HARRY STÅLHANE, tekanna, stengods, Rörstrand, signerad
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 13h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 13h
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 14h
WILHELM KÅGE, kryddhylla, trä och porslin, "Blå Pyro", Gustavsberg, 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 14h
HANS-AGNE JAKOBSSON, ljuslykta, mässing och glas, "L 95", Markaryd, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan