- DesignRensa filter

PALL, Danmark, etikettmärkt Fritz Hansen, Danmark, 1900-talets mitt
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK

INGRID ATTERBERG, vas, keramik, modell 704, Upsala-Ekeby
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

HERMÈS, scarf, siden, Paris
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK

ISHINK & VINKYKL, plast, Guzzini, Italien, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

BARSTOLAR, 1 par, "Minds BS", Johansson Design, nutida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK

HARALD ÖSTERGREN, vas med hänklar, keramik, Uppsala Ekeby
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

JONAS IHREBORN, fåtölj, "Pod Highback", 2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK

HANS-AGNE JAKOBSSON, ljuslykta, mässing och glas, "L 95", Markaryd, 1960-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK

ÖLGLAS OCH SNAPSGLAS, 9 del, motiv "Tulipa" av Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

LAMPSKÄRM, textil, "Morfars Trädgårds", Cecilia Hall för Jobs Handtryck
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK

JOSEF EKBERG, vas, flintgods, "Sgraffito", Gustavsberg, 1922, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

TURE BERGLUND, skulptur, glas, Stockholms glasbruk
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

VICKE LINDSTRAND, vas, glas, "Zebra", Kosta
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK

MODULSOFFA, 3 del, "Mags", HAY, samtida
Aktuellt bud800 SEK
Värdering4 000 SEK

SEBASTIAN HERKNER, fåtölj, La Cividina, samtida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK

ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK

STEFAN DIEZ, matbord, "New order", för HAY, nutida
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK

RAYMOND LOEWY, 25 del, kaffeservis, porslin, "Form 2000", Rosenthal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

DANIEL FRANZÉN & MATTIAS STÅHLBOM, soffbord, "Chamfer", för Karl Andersson & Söner, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

PIERRE FORSELL, väglampett, mässing, "Reflex", Skultuna
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK

OLIVER SCHICK, taklampa, "Ronde Pendant", Gubi, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

BARPALL, Thonet, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

THOMAS HELLSTRÖM, krus, keramik, Nittsjö, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

ALBERTO MEDA, konferensstolar, 4 st, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK

CHRISTIAN HALLERÖD, pall/sidobord, "Karljohan", Ikea PS, formgiven 2009
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 800 SEK

ERIK HÖGLUND, pokalglas, Strömbergshyttan 1991, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK

BARPALL, Thonet, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK

PETER J LASSEN, sängbord, Montana, obrukat
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

ANDREAS MIKKELSEN, bokstöd/hållare, rostfritt stål, Georg Jensen, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

JOSEF FRANK, bricka, "Tulpaner", Firma Svenskt Tenn AB, 1900-talets slut
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

ANNE NILSSON, ljusstake, glas, "Celeste", Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

MATBORD, "Cream", HK living, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 800 SEK

LISA LARSON, figur/sparbössa, stengods, Gustavsberg
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK

ERIK HÖGLUND, 2 st pokalglas, Strömbergshyttan 1991, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK

Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK

LARS HELLSTEN, skål/vas, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

BY LASSEN, golvhylla, samtida
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK