- DesignRensa filter

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

HANS EDBLAD, bokstöd, 1 par, målad metall, Fafner, Singö
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK

SIGVARD BERNADOTTE, 24 del kaffeservis, "Golden sun", Bing & Gröndahl, Danmark
Aktuellt bud300 SEK
Värdering2 000 SEK

SIGVARD BERNADOTTE, 4 st tekoppar med fat, "Golden sun", Bing & Gröndahl, Danmark
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK

JETTE FRÖLICH, 13 del julservis, "Holiday collection", Bing & Gröndahl, Danmark
Aktuellt bud550 SEK
Värdering2 500 SEK

EFVA ATTLING, sterlingsilver, armband "Carpe Diem"
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

GOLVLAMPA, Pedrali, Italien, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

TOM AHLSTRÖM & HANS EHRICH, bordslampa, metall och plast, A & E Design, Fagerhults, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

LISA LARSON, figur, stengods, "Victoria", ur serien "Sekelskifte", Gustavsberg
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK

CHRISTIAN TROELS & JACOB PLEJDRUP, matbord, DK3, Danmark, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK

ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

KJELL ENGMAN, skål, glas, Kosta Boda, Artist Collection, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

IDA HILDEBRAND, fåtölj, "Pipe", Friends & Founders, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK

GUNNEL SAHLIN, 4 st, skulpturer, glas, Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering400 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

STIG LINDBERG, 24 del, servisporslin, "Leksand", Rörstrand
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK

CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK

KJELL ENGMAN, pokalglas, glas, Kosta Boda, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

LISA LARSON, figurin, stengods, "Blomsterflicka", Gustavsberg
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK

Startbud200 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK

Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

ULRICA HYDMAN-VALLIEN, bringare, glas, "Tulipa", Kosta Boda, Artist Coll, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

BERTIL VALLIEN, vas / flaska, glas, Kosta Boda, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

INKERI SEPPÄLÄ, 12 del servisporslin, stengods, "Taika", Arabia, Finland
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 500 SEK

JAN JOHANSSON, 10 st rödvinsglas, Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK

JAN JOHANSSON, 10 st vitvinsglas, Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

ARTHUR PERCY, vas, porslin, "Safir", Gefle, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

OIVA TOIKKA, skulptur, glas, Nuutajärvi, Finland, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

STOL, "Fiber side chair", Muuto, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK

LUDOVICA & ROBERTO PALOMBA, taklampa "Gem", Foscarini, Italien, formgiven 2017
Aktuellt bud400 SEK
Värdering4 000 SEK

Aktuellt bud550 SEK
Värdering2 000 SEK

Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK

LISA LARSON, figur, stengods, "Pingviner", ur serien Noaks Ark, Gustavsberg, osignerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

LISA LARSON, ljusstake, stjärngosse, stämpelmärkt
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK

STAPELSTOLAR, 6 st, Wilkhahn, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

XAVIER PANCHARD, 1 par, pallar, "H60", Tolix, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

LARS HELLSTEN, skål, glas, "Butterfly", Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

WILKE ADOLFSSON, pokal på hög fot, glas, graalteknik, signerad och daterad 1999
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

ERIK HÖGLUND, 2 st, pokalglas, Strömbergshyttan 1991, signerade
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 3 del, glas, Kosta Boda, signerade
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

JOSEF FRANK, bricka, "Tulpaner", Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK