Kategorier

1
4d 3h
JONAS TORSTENSSON, vaser 4 st, glas, till "Stumpstaken, Born in Sweden, samtida_34672a_8dc76415dc4d21f_lg.jpeg
JONAS TORSTENSSON, vaser 4 st, glas, till "Stumpstaken, Born in Sweden, samtida
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 4h
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand, signerad GN AXK_34836a_lg.jpeg
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand, signerad GN AXK
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 500 SEK
4d 4h
ÅRSSKEDAR, 2 st, förgyllt sterlingsilver, Georg Jensen, 1976, Danmark_34639a_8dc766cec99c97f_lg.jpeg
ÅRSSKEDAR, 2 st, förgyllt sterlingsilver, Georg Jensen, 1976, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 4h
STOLAR, 1 par, Gärsnäs, samtida _34761a_lg.jpeg
STOLAR, 1 par, Gärsnäs, samtida
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 4h
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida_34780a_lg.jpeg
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 4h
TAKLAMPA, lackerad metall, "Caché Pendel", formgiven av Aurèlien Barbry, Le Klint, nutida_34547a_8dc76580216125a_lg.jpeg
TAKLAMPA, lackerad metall, "Caché Pendel", formgiven av Aurèlien Barbry, Le Klint, nutida
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 800 SEK
4d 4h
HANS-AGNE JAKOBSSON, fönsterlampor, 1 par, mässing, Markaryd, 1900-talets mitt_34744a_lg.jpeg
HANS-AGNE JAKOBSSON, fönsterlampor, 1 par, mässing, Markaryd, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 3h
MONICA FÖRSTER, dörrstopp, Zanat, nutida_34539a_8dc740c3ab96d77_lg.jpeg
MONICA FÖRSTER, dörrstopp, Zanat, nutida
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 3h
CALO COLOMBO, 5 st stolar, "My Chair", Guzzini, Italien, 2000-tal_34783a_lg.jpeg
CALO COLOMBO, 5 st stolar, "My Chair", Guzzini, Italien, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 3h
ANDREAS ENGESVIK, 2 st vaser, glas, "Silent vase", Muuto, nutida_34686a_8dc7641468c5827_lg.jpeg
ANDREAS ENGESVIK, 2 st vaser, glas, "Silent vase", Muuto, nutida
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
5d 3h
VÄGGLAMPA, metall, formgiven av Bernard-Albin Gras, DCWéditions, nutida_34545a_8dc76583c01ca53_lg.jpeg
VÄGGLAMPA, metall, formgiven av Bernard-Albin Gras, DCWéditions, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
5d 3h
SOFIE REFER, taklampor, 1 par, "Bulo SR-1", &Tradition_34731a_lg.jpeg
SOFIE REFER, taklampor, 1 par, "Bulo SR-1", &Tradition
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 3h
JAMIE HAYON, taklampa "Formakami, JH 3", &Tradition_34750a_lg.jpeg
JAMIE HAYON, taklampa "Formakami, JH 3", &Tradition
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 4h
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Orrefors, signerad_34843a_lg.jpeg
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Orrefors, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering4 000 SEK
5d 4h
PHILIPPE STARCK, pendellampa, "Romeo Babe G9", Flos, Italien, samtida_34674a_8dc76581fbac2b8_lg.jpeg
PHILIPPE STARCK, pendellampa, "Romeo Babe G9", Flos, Italien, samtida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 4h
ATTILA SUTA (född 1976), förvaringsmöbel, gustaviansk stil, 2000-tal_34842a_lg.jpeg
ATTILA SUTA (född 1976), förvaringsmöbel, gustaviansk stil, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 4h
JESSICA HANS, vas, keramik, Hay, nutida_34541a_8dc759e395314b6_lg.jpeg
JESSICA HANS, vas, keramik, Hay, nutida
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
5d 4h
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida_34794a_lg.jpeg
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 3h
MICHAEL ANASTASSIADES, bordslampa, "IC Lights T2", Flos, Italien, nutida _34537a_8dc75a07831a9ca_lg.jpeg
MICHAEL ANASTASSIADES, bordslampa, "IC Lights T2", Flos, Italien, nutida
Aktuellt bud550 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 3h
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Jaaras dröm", Lapponia, Finland 1970_34826a_lg.jpeg
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Jaaras dröm", Lapponia, Finland 1970
Aktuellt bud400 SEK
Värdering4 000 SEK
6d 3h
JEAN-LOUIS DOMECQ, golvlampa, "Loft D9403", Jieldé, nutida_34571a_8dc76587adbda30_lg.jpeg
JEAN-LOUIS DOMECQ, golvlampa, "Loft D9403", Jieldé, nutida
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 4h
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, matsalsmöbel, 13 delar, NK, 1965_34733a_lg.jpeg
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, matsalsmöbel, 13 delar, NK, 1965
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
6d 4h
HEE WELLING, barstolar, 3 st, "About a Stool", HAY, samtida_34808a_lg.jpeg
HEE WELLING, barstolar, 3 st, "About a Stool", HAY, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 4h
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Sirene", Lapponia, 1971_34822a_lg.jpeg
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Sirene", Lapponia, 1971
Aktuellt bud250 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 4h
SNURRFÅTÖLJ, HÅG, "Sideways", 2000-tal_34755a_lg.jpeg
SNURRFÅTÖLJ, HÅG, "Sideways", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 4h
LARS TORNØE, väggkrokar, 5 st, "The Dots large", Muuto  _34729a_lg.jpeg
LARS TORNØE, väggkrokar, 5 st, "The Dots large", Muuto
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
6d 4h
PHILIPPE STARCK, pendellampa, "Romeo Babe G9", Flos, Italien, samtida_34673a_8dc76581800facb_lg.jpeg
PHILIPPE STARCK, pendellampa, "Romeo Babe G9", Flos, Italien, samtida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 3h
ARNE JACOBSEN, stolar, 4 st, "Sjuan", för Fritz Hansen_34823a_lg.jpeg
ARNE JACOBSEN, stolar, 4 st, "Sjuan", för Fritz Hansen
Aktuellt bud200 SEK
Värdering6 000 SEK
7d 4h
KLÄDHÄNGARE, "Crown Hanger",  vitlackerad metall, Louise Hedeström för Maze, nutida _34544a_8dc766e49f9a8e8_lg.jpeg
KLÄDHÄNGARE, "Crown Hanger", vitlackerad metall, Louise Hedeström för Maze, nutida
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 4h
MONICA FÖRSTER, dörrstopp, Zanat, nutida_34538a_8dc740c4c236b43_lg.jpeg
MONICA FÖRSTER, dörrstopp, Zanat, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 4h
CARL MALMSTEN, soffbord, "Ovalen", 1900-talets andra hälft_34710a_8dc766bb152481f_lg.jpeg
CARL MALMSTEN, soffbord, "Ovalen", 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 4h
PENDELLAMPA, "Bulb", formgiven av Sofie Refer, &Tradition, samtida_34670a_8dc76420edc1512_lg.jpeg
PENDELLAMPA, "Bulb", formgiven av Sofie Refer, &Tradition, samtida
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 4h
HANS-AGNE JAKOBSSON, fönsterlampor, 1 par, mässing, Markaryd, 1900-talets mitt_34775a_lg.jpeg
HANS-AGNE JAKOBSSON, fönsterlampor, 1 par, mässing, Markaryd, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 4h
GOLVLAMPA, formgiven av Nendo, "Sawaru", Flos, nutida_34540a_8dc764139e4ac6f_lg.jpeg
GOLVLAMPA, formgiven av Nendo, "Sawaru", Flos, nutida
Aktuellt bud300 SEK
Värdering4 000 SEK
7d 4h
PHILIPPE STARCK, pendellampa, "Romeo Babe G9", Flos, Italien, samtida_34675a_8dc7658290d6d01_lg.jpeg
PHILIPPE STARCK, pendellampa, "Romeo Babe G9", Flos, Italien, samtida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 4h
SHANE SCHNECK, klädhängare, "Coat Rack", HAY_34726a_lg.jpeg
SHANE SCHNECK, klädhängare, "Coat Rack", HAY
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
7d 4h
HEE WELLING, barstolar, 3 st, "About a Stool", HAY, samtida_34763a_lg.jpeg
HEE WELLING, barstolar, 3 st, "About a Stool", HAY, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 5h
PHILIPPE STARCK. Sidobord, "Tip Top", transparent akryl, för Kartell. 2000-tal_34846a_8dc766c995879d9_lg.jpeg
PHILIPPE STARCK. Sidobord, "Tip Top", transparent akryl, för Kartell. 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 5h
BORDSLAMPA, plast, "Take", Ferrucio Laviani för kartell_34847a_8dc766cb316fc48_lg.jpeg
BORDSLAMPA, plast, "Take", Ferrucio Laviani för kartell
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
7d 5h
FÖNSTERLAMPOR, 1 par, mässing, Boréns, Borås, 1900-talets andra hälft_34859a_8dc79a478d5d343_lg.jpeg
FÖNSTERLAMPOR, 1 par, mässing, Boréns, Borås, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Kontakt

Olséns Auktioner

Linnégatan 21

602 23 Norrköping 

011 - 470 92 00

info@olsensauktioner.se

Öppettider

Måndag 12.30 - 17.00
Tisdag 12.30 - 17.00
Onsdag 12.30 - 18.00
Torsdag 12.30 - 17.00
Fredag 11.00 - 15.00
Sista lördagen i månaden 11.00 - 14.00
Dag före röd dag stänger vi kl 15.00
Ändrade öppettider: 6-7/6 STÄNGT

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.