1
3d 8h
ILMARI TAPIOVAARA, stol, "Mademoiselle", Edsbyverken, 1900-talets mitt_37054a_8dc9c099f23862a_lg.jpeg
ILMARI TAPIOVAARA, stol, "Mademoiselle", Edsbyverken, 1900-talets mitt
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 200 SEK
3d 8h
JOHAN VAN HENGEL, taklampa, "30 Degrees pendel", HAY_37419a_lg.jpeg
JOHAN VAN HENGEL, taklampa, "30 Degrees pendel", HAY
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 8h
ANDERS PEHRSSON, taklampa, "Bumling", Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft_37204a_8dc9c31bb423f37_lg.jpeg
ANDERS PEHRSSON, taklampa, "Bumling", Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 8h
RODOLFO DORDONI, bordslampa Lumiere XXS, Foscarini, Italien, nutida_37286a_lg.jpeg
RODOLFO DORDONI, bordslampa Lumiere XXS, Foscarini, Italien, nutida
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 8h
SKRIVSTOL, Martela, 2000-tal_37370a_lg.jpeg
SKRIVSTOL, Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 7h
SVEND MIDDELBOE, taklampa, "Verona", Fog & Mørup, 1900-talets andra hälft_37219a_8dc9c30472974fc_lg.jpeg
SVEND MIDDELBOE, taklampa, "Verona", Fog & Mørup, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 7h
FOLKE ARSTRÖM, 16 del, "Focus de luxe", Edition 2006, Gense_37401a_lg.jpeg
FOLKE ARSTRÖM, 16 del, "Focus de luxe", Edition 2006, Gense
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 7h
TAKLAMPA, "Elements", Note Design Studios, Zero_37346a_lg.jpeg
TAKLAMPA, "Elements", Note Design Studios, Zero
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 7h
KJELL ENGMAN, vas, glas, osignerad _37133a_8dc9aa9a7bcb1fc_lg.jpeg
KJELL ENGMAN, vas, glas, osignerad
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 7h
ADOLF RELLING, sybord, teak, "Syklus", Rastad & Relling, Rasmus Solberg Møbelverksted, Norge, formgiven 1962._37332a_lg.jpeg
Aktuellt bud700 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 7h
OIVA TOIKKA, skulptur, glas, Nuutajärvi_37077a_8dc9aa89c1c5643_lg.jpeg
OIVA TOIKKA, skulptur, glas, Nuutajärvi
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 8h
ILMARI TAPIOVAARA, stol, "Mademoiselle", Edsbyverken, 1900-talets mitt_37055a_8dc9c098950747f_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 200 SEK
4d 8h
STIG LINDBERG, vas, fajans, "Snurran", Gustavsberg Studio, 1900-talets mitt_37073a_8dc9aa90fefffda_lg.jpeg
STIG LINDBERG, vas, fajans, "Snurran", Gustavsberg Studio, 1900-talets mitt
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 8h
MICHAEL ANASTASSIADES, bordslampa, "IC Lights T2", Flos, Italien, nutida _37289a_lg.jpeg
MICHAEL ANASTASSIADES, bordslampa, "IC Lights T2", Flos, Italien, nutida
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 8h
KARMSTOL, "Florett nr 147", AB Bröderna Wigells Stolfabrik, 1900-talets mitt_37056a_8dc9c09c7ef44b4_lg.jpeg
KARMSTOL, "Florett nr 147", AB Bröderna Wigells Stolfabrik, 1900-talets mitt
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
4d 8h
JOSEF FRANK, ytterfoder, glas, "Hortus", Firma Svenskt Tenn, 1900-/2000-tal_37111a_8dc9aa92664c4d8_lg.jpeg
JOSEF FRANK, ytterfoder, glas, "Hortus", Firma Svenskt Tenn, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering2 500 SEK
4d 8h
GIUGLIO LACCHETTO, bordslampa, "Magneto", Foscarini, Italien, nutida _37375a_lg.jpeg
GIUGLIO LACCHETTO, bordslampa, "Magneto", Foscarini, Italien, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 800 SEK
4d 8h
 KARIN BJÖRQUIST, 4 st ljusstakar, keramik, "Prunella", Gustavsberg_36916a_8dc9aa9c4c5059a_lg.jpeg
KARIN BJÖRQUIST, 4 st ljusstakar, keramik, "Prunella", Gustavsberg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 8h
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Konsert", 1900-talets andra hälft _37270a_lg.jpeg
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Konsert", 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 8h
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Konsert", 1900-talets andra hälft _37294a_lg.jpeg
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 8h
JOHAN VAN HENGEL, taklampa, "30 Degrees pendel", HAY_37344a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 7h
CHRIS MARTIN, 1 par barpallar, "Icha", Massproduction, samtida_37113a_8dc9c09d4c3cefa_lg.jpeg
CHRIS MARTIN, 1 par barpallar, "Icha", Massproduction, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 7h
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Sirene", Lapponia, 1971_37271a_lg.jpeg
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Sirene", Lapponia, 1971
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 7h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, vas, glas, "Open minds", Kosta Boda, signerad_37115a_8dc9aa91b995b46_lg.jpeg
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, vas, glas, "Open minds", Kosta Boda, signerad
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 7h
 JOHANNA FORSBERG, taklampa "Heat", Northern, 2000-tal_37122a_8dc9c31a44ac100_lg.jpeg
JOHANNA FORSBERG, taklampa "Heat", Northern, 2000-tal
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
5d 8h
OIVA TOIKKA, 3 st, figurer, glas, Nuutajärvi, signerade_37079a_8dc9aa86f00d019_lg.jpeg
OIVA TOIKKA, 3 st, figurer, glas, Nuutajärvi, signerade
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 8h
CHRISTOPHE MATHIEU, taklampa, "Discoco", Marset, 2000-tal_37227a_8dc9c3091aa72ff_lg.jpeg
CHRISTOPHE MATHIEU, taklampa, "Discoco", Marset, 2000-tal
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 8h
CHARLES & RAY EAMES, kontorsstol, "EA-108", Vitra, samtida_37374a_lg.jpeg
CHARLES & RAY EAMES, kontorsstol, "EA-108", Vitra, samtida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering4 000 SEK
5d 8h
HANS-AGNE JAKOBSSON, golvlampa, "Kuben, 1900-talets andra hälft_37036a_8dc9c1f302d67b5_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 7h
ANNA EHRNER, 2 st champagneglas, "Epoque", Kosta Boda_37529a_8dca001b7acd9ff_lg.jpeg
ANNA EHRNER, 2 st champagneglas, "Epoque", Kosta Boda
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 7h
EWALD DAHLSKOG, vas, fajans, Bo Fajans, 1940-tal, monogramsignerad_37709a_8dc9ffe1ac2388d_lg.jpeg
EWALD DAHLSKOG, vas, fajans, Bo Fajans, 1940-tal, monogramsignerad
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 7h
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Kosta, signerad _37726a_8dca00aa45c57e9_lg.jpeg
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Kosta, signerad
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 200 SEK
6d 7h
NANNA DITZEL, stol, "Trinidad",  modell 3298, Fredericia Furniture, Danmark, 2000-tal_37584a_lg.jpeg
NANNA DITZEL, stol, "Trinidad", modell 3298, Fredericia Furniture, Danmark, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 7h
FERRUCIO LAVIANI, taklampa, "Fly", Kartell, Italien, 2000-tal_37508a_lg.jpeg
FERRUCIO LAVIANI, taklampa, "Fly", Kartell, Italien, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 7h
VAS, glas, Orrefors, troligen Nils Landberg, etikettmärkt, 1900-talets mitt_37613a_lg.jpeg
VAS, glas, Orrefors, troligen Nils Landberg, etikettmärkt, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 7h
PAUL KEDELV, skål, glas, Coquille, Fygsfors -58_37739a_8dca0c1eb790120_lg.jpeg
PAUL KEDELV, skål, glas, Coquille, Fygsfors -58
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 7h
FÅTÖLJ, Materia, 2000-tal_37685a_lg.jpeg
FÅTÖLJ, Materia, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 8h
SIDOBORD, "Bella", HAY, samtida_37437a_8dca0c628093d2e_lg.jpeg
SIDOBORD, "Bella", HAY, samtida
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
6d 8h
SOFFBORD, "Stockholm", IKEA, samtida_37250a_8dca0ca1ad649d6_lg.jpeg
SOFFBORD, "Stockholm", IKEA, samtida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
6d 8h
HEE WELLING, stol, "About a chair", HAY, 2000-tal_37249a_8dca0ca24248b00_lg.jpeg
HEE WELLING, stol, "About a chair", HAY, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 8h
HÅG, kontorsstol, "H05", 2000-tal_37556a_lg.jpeg
HÅG, kontorsstol, "H05", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 8h
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_37664a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 8h
FORM US WITH LOVE, takampa, "Ogle", för Ateljé Lyktan, samtida, lackerad metall_37641a_lg.jpeg
FORM US WITH LOVE, takampa, "Ogle", för Ateljé Lyktan, samtida, lackerad metall
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 8h
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, soffbord, "Superellips", Fritz Hansen, Danmark, 1990_37553a_lg.jpeg
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, soffbord, "Superellips", Fritz Hansen, Danmark, 1990
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 8h
ANTTI KOTILAINEN, 1 par stolar, "Sola", Martela, 2000-tal_37543a_lg.jpeg
ANTTI KOTILAINEN, 1 par stolar, "Sola", Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 7h
INGRID HERRLIN, skulptur, stengods, 1900-talets andra hälft, signerad_37694a_8dc9ffe3872e0d8_lg.jpeg
INGRID HERRLIN, skulptur, stengods, 1900-talets andra hälft, signerad
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
7d 7h
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_37491a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 7h
ELINA ALA-MONONEN, "Altto", fåtölj samt ottoman, Adea, 2000-tal_37650a_lg.jpeg
ELINA ALA-MONONEN, "Altto", fåtölj samt ottoman, Adea, 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering2 000 SEK