1
6d 14h
 BERTIL VALLIEN, 13 st starkvinsglas, "Chateau", Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 14h
TIMO SARPANEVA, 6 st glas med hållare, "Tsaikka", Iittala, Finland
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 14h
PAOLO RIZZATTO, taklampa, "Costanza", Luceplan, Italien
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 15h
ERIK HÖGLUND, ljusstake, glas och smide, Boda
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 15h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 14h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 14h
BØRGE MOGENSEN, 4 st stolar, "Öresund", Karl Andersson & Söner, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering4 000 SEK
7d 14h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 14h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 14h
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, soffbord, "Triva", Nordiska Kompaniet, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 14h
EDVIN OLLERS, vas, tenn, S&O Schreuder & Olsson, årsstämpel 1950
Aktuellt bud200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
7d 14h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 13h
BJÖRN WIINBLAD, tallrik, glas, "Weihnachten", signerad och daterad 1979
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 14h
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 14h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 14h
STAPELSTOLAR, 6 st, Wilkhahn, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 14h
 JENS QUISTGAARD, 4 st ljusstakar, nysilver, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 15h
ASTA STRÖMBERG, 1 par ljusstakar, glas, "Diamant", Strömbergshyttan
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 15h
ERIKA LAGERBIELKE, vas, glas, Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 14h
ULLA PROCOPÉ, 6 st mockakoppar med fat, stengods, "Ruska", Arabia
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 14h
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
9d 14h
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
9d 15h
HEE WELLING, skrivstol, "AAC20", HAY, Danmark, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
10d 14h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 14h
BØRGE MOGENSEN, bokhylla, "Öresund", teak, Bra Bohag, Karl Andersson, 1950-/60-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
10d 14h
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
10d 14h
JOHNNY MATTSSON, skål, monogramsignerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 14h
CARL MALMSTEN, 4 st stolar, "Lilla Åland", Stolab, år 1987
Aktuellt bud500 SEK
Värdering4 000 SEK
10d 14h
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
10d 15h
LARS HELLSTEN, skål/vas, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 15h
GUNNAR CYRÉN, praktskål, kristall, "Sofiero", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 13h
OLLE ALBERIUS, ljuslykta, glas & mässing, Orrefors, 1900-tal, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 13h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 13h
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 14h
PETER J LASSEN, skåpsmoduler, Montana, sannolikt 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
11d 14h
BY LASSEN, golvhylla, samtida
BY LASSEN, golvhylla, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
11d 14h
TAPIO WIRKKALA, vas, glas, Iittala, osignerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 14h
GUNNAR NYLUND, vas / kanna, stengods, Rörstrand, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
11d 14h
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
11d 14h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
11d 15h
LENA LINDERHOLM, skål, keramik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 15h
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 800 SEK
11d 15h
WILHELM KÅGE, skål, stengods, "Argenta", Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 14h
GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 14h
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 14h
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 15h
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, "California", porslin, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 15h
ELIS BERGH, vas, glas, Kosta, 1945, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK