Kortast tid kvar
- DesignRensa filter

ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

POUL HENNINGSEN (Danmark, 1894-1967), golvlampa, "PH 80", Louis Poulsen, Danmark
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 SEK

TAKLAMPA, "Fog Pendel", Zero, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

TAKLAMPA, "Fog Pendel", Zero, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

SEBASTIAN HERKNER, fåtölj, La Cividina, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

ALVAR AALTO, 1 par barnstolar, modell N65, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK

FRANCISCO GOMEZ & PAOLO RIZZATTO, "Hope", Luceplan, nutida
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK

RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

SVEN PALMQVIST, vas, kristall, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

INKERI SEPPÄLÄ, 12 del servisporslin, stengods, "Taika", Arabia, Finland
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK

ALVAR AALTO, barnstol, modell N65, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK

CHRIS MARTIN, 3 st barstolar, "Jig Mesh Stool", Massproductions, 2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK

CHRISTIAN TROELS & JACOB PLEJDRUP, matbord, DK3, Danmark, nutida
Aktuellt bud6 400 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK

TAKLAMPA, "Fog Pendel", Zero, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

STOL, "Fiber side chair", Muuto, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

DANIEL FRANZÉN & MATTIAS SÅTHLBOM, soffbord, "Chamfer", för Karl Andersson & Söner, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

EDVIN ÖHRSTRÖM (1906-1994), vas, glas, "Gondoljären", Orrefors, signerad
Aktuellt bud5 400 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK

PEDER HVIDT, stol, för Bodafors 1960
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK

LAPTOPBORD, "Relate", Muuto, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK

RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

JONAS BOHLIN, taklampa, mässing, "Star 6", Örsjö belysning
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK

CHRISTINE SCHWARZER, soffbord, "Flower", Swedese, 2000-tal
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 000 SEK

CHRIS MARTIN, 3 st, barstolar, "Jig Mesh Stool", Massproductions, 2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK

PENTTI SARPANEVA, ring, brons, Finland
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

POUL HENNINGSEN (Danmark, 1894-1967), golvlampa, "PH 80", Louis Poulsen, Danmark
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK

LOUNGESTOLAR, 1 par, "Frankie EC", Johansson Design, nutida
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 000 SEK

CARL FAGERLUND, taklampa, "Neptun", Orrefors
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK

HEE WEELING, 4 st, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

LASSE ÅBERG, 9 st champagneglas, "För muserande drycker", 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK

CHRIS MARTIN, matbord, Massproductions, samtida
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 000 SEK

THOMAS HELLSTRÖM (1924-2006), figur, keramik, Nittsjö
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK

CHRISTIAN TROELS & JACOB PLEJDRUP, matbord, DK3, Danmark, nutida
Aktuellt bud250 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK

WALTER HICKMAN, 8 st whiskyglas, "Pippi", Kosta Boda
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

SKRIVBORDSSTOL, borstad aluminium, Wilkhahn, 302-7, år 2019
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering2 000 SEK

EFVA ATTLING, sterlingsilver, armband "Carpe Diem"
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

LARS BYLUND, taklampa, "Moon", Ateljé Lyktan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK

LOUISE CAMPBELL, taklampa, "Collage", för Louis Poulsen, Danmark
Aktuellt bud300 SEK
Värdering3 000 SEK

PETER DE WIT, ring, platina, Linköping 2013
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 SEK

MARCEL WANDERS, matbord, "Container table Bohdi", Moooi, nutida
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK

VÄGGSKÅP, Montana, nutida
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK

JEAN-LOUIS DOMECQ, industrilampa, Jielde, Frankrike, formgivningsår 1950
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 500 SEK

RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

DIOR, väska / clutch, 1900-talets slut
Aktuellt bud250 SEK
Värdering2 000 SEK

TAKLAMPA, "Fog Pendel", Zero, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

TAKLAMPA, "Fog Pendel", Zero, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

LARS BYLUND, taklampa, "Moon", Ateljé Lyktan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK

HANS-AGNE JAKOBSSON, 3 st, vägglampor, mässing, "v 149", Hans-Agne Jakobsson AB, Markaryd, etikettmärkta
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 000 SEK

Öppettider
Måndag 12.30 - 17.00
Tisdag 12.30 - 17.00
Onsdag 12.30 - 18.00
Torsdag 12.30 - 17.00
Fredag 11.00 - 15.00
Sista lördagen i månaden 11.00 - 14.00
Dag före röd dag stänger vi 15.00
Röda dagar STÄNGT
ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.



