1
2d 22h
LJUSLYKTOR, 2 st, lergods, Lisa Larsson design samt Nittsjö keramik
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 21h
MODULSOFFA, 3 del, "Mags", HAY, samtida
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 21h
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 21h
CHRISTIAN HALLERÖD, pall/sidobord, "Karljohan", Ikea PS, formgiven 2009
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 800 SEK
4d 21h
JOSEF EKBERG, lockurna, porslin, Gustavsberg, art deco, 1920-/30-tal, signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
4d 21h
 LIEVORE ALTHERR MOLINA, 3 st, stolar, "Catifa", Arper, Italien
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 22h
BARSTOLAR, 5 st, Wilkhan, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 22h
JONAS IHREBORN, fåtölj, "Pod Highback", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 22h
Startbud200 SEK
Värdering1 800 SEK
4d 23h
HANNU IKONEN, ring, brons, "Lava", Valo Koru, Finland
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 23h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 23h
HEE WEELING, 1 par, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 23h
ANNE NILSSON, ljusstake, glas, "Celeste", Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 23h
VINGLAS, 6 st, "Verna", Kerttu Nurminen, Iittala
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 21h
ALBERTO MEDA, konferensstolar, 4 st, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
5d 21h
HELLA JONGERIUS, golvvas, porslin, "Asia", PS Jonsberg, IKEA
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 22h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 22h
ANNA-LISA THOMSON, vas, keramik, "Paprika", Upsala Ekeby
Aktuellt bud950 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 22h
JOSEF FRANK, 8 st bordstabletter, "Tulpaner", för Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud450 SEK
Värdering300 SEK
5d 22h
HERTHA BENGTSON, tekanna, porslin, "Blå Eld", Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 23h
CHRISTOPHER RAMSEY, glas, Johansfors, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 21h
BARSTOLAR, 1 par, "Minds BS", Johansson Design, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 22h
JASPER MORRISON, taklampa, "Smithfield", Flos, samtida
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 22h
ANNA-LISA THOMSON, vas, lergods, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 22h
ANTTI KOTILAINEN, skrivstol, "Sola", Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 23h
YNGVE EKSTRÖM, 4 st, stolar, "Kontik", Troeds, Bra Bohag, 1960-tal
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
6d 23h
VITRA, konferensbord, "Segment table", nutida
Startbud200 SEK
Värdering8 000 SEK
6d 23h
ISHINK & VINKYKL, plast, Guzzini, Italien, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 23h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 23h
CARL-HARRY STÅLHANE, tekanna, stengods, Rörstrand, signerad
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 21h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 22h
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 22h
WILHELM KÅGE, kryddhylla, trä och porslin, "Blå Pyro", Gustavsberg, 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 23h
HANS-AGNE JAKOBSSON, ljuslykta, mässing och glas, "L 95", Markaryd, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan