- DesignRensa filter

STAPELSTOLAR, 6 st, Wilkhahn, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK

Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

XAVIER PANCHARD, 1 par, pallar, "H60", Tolix, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

LARS HELLSTEN, skål, glas, "Butterfly", Orrefors, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK

Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

WILKE ADOLFSSON, pokal på hög fot, glas, graalteknik, signerad och daterad 1999
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 3 del, glas, Kosta Boda, signerade
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

JOSEF FRANK, bricka, "Tulpaner", Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK

Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering20 000 - 22 000 SEK

LISA LARSON, figurin, stengods, "Oscar", ur serien Sekelskifte, Gustavsberg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK

GUNNAR CYRÉN, karaff, glas, "Sofiero", Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK

CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK

ERIKA LAGERBIELKE, vas, glas, "Louise", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

JOSEF FRANK, kudde, "Italian dinner", linne, Firma Svenskt Tenn, 2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering500 SEK

KENT ERIKSSON, bordslampa, stengods, Designhuset, Lidköping
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 500 SEK

ALVAR AALTO, barnstol, modell N65, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK

ROLF BERG, 1 par, figurer, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

LISA LARSON, 4 st figurer, adventsbarnen, stämpelmärkta
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering2 000 SEK

ERIK HÖGLUND, 2 st vaser, glas, signerade och daterade "Chribska -92"
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

HEE WEELING, 4 st, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK

LISA LARSON, 8 st ljusstakar, porslin, för Goebel, Tyskland
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering2 000 SEK

MARCEL WANDERS, matbord, "Container table Bohdi", Moooi, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK

HANNELORE DREUTLER, bordslampa, glas, Ateljé Lyktan, Studio Åhus, 1990
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

BERTIL VALLIEN, 1 par champagneglas, "Millenium", Kosta Boda, signerade
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

ILMARI TAPIOVAARA, stol, "Fanett", Edsbyverken, 1960-/70-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

JASPER MORRISON, taklampa, "Smithfield", Flos, samtida
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 800 SEK

TAKLAMPA, Front Design, "Fog", Zero Interiör, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

ALVAR AALTO, 3 st, vaser, glas, "Savoy" och "Malja", Ittala, Finland, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

ANDERS PEHRSON, bordslampa, plast, "Tuben", Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

ALVAR AALTO, vas, glas, "Alvar Aalto 100", Ittala, signerad
Aktuellt bud750 SEK
Värdering2 000 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

LOUISE CAMPBELL, taklampa, "Collage", för Louis Poulsen, Danmark
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 000 SEK

NILS LANDBERG, 11 st snapsglas, "Illusion", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

BERTIL VALLIEN, 3 st pokalglas, "Satellite", Kosta Boda, signerade
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK

ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 16 st assietter, glas, Kosta Boda, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK

ALVAR AALTO, 4 st, ljuslyktor, "Savoy", Ittala, Finland
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

ULRICA HYDMAN VALLIEN, skål samt fat, glas, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

GÖRAN WÄRFF, 12 st vinglas, "Prince", Kosta Boda
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK

GÖRAN WÄRFF, 6 st whiskyglas, "Prince", Kosta Boda, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

GÖRAN WÄRFF, 12 st, snapsglas, "Prince", Kosta Boda
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK

Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK

LISA LARSON, figurin, stengods, "Syskon", Gustavsberg
Aktuellt bud850 SEK
Värdering800 SEK

PIERRE SINDRE, karmstol, "Button", Gärsnäs, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

BERTIL VALLIEN, vas/skål, glas, Kosta Boda Atelier, signerad
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

KJELL ENGMAN, skålar, 2 st, glas, "Bon Bon", Kosta Boda, signerade
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK