1
6d 10h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 10h
HANS EDBLAD, bokstöd, 1 par, målad metall, Fafner, Singö
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 10h
SIGVARD BERNADOTTE, 24 del kaffeservis, "Golden sun", Bing & Gröndahl, Danmark
Aktuellt bud300 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 10h
SIGVARD BERNADOTTE, 4 st tekoppar med fat, "Golden sun", Bing & Gröndahl, Danmark
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
6d 10h
JETTE FRÖLICH, 13 del julservis, "Holiday collection", Bing & Gröndahl, Danmark
Aktuellt bud550 SEK
Värdering2 500 SEK
6d 10h
EFVA ATTLING, sterlingsilver, armband "Carpe Diem"
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 10h
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 10h
GOLVLAMPA, Pedrali, Italien, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 10h
 TOM AHLSTRÖM & HANS EHRICH, bordslampa, metall och plast, A & E Design, Fagerhults, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 10h
LISA LARSON, figur, stengods, "Victoria", ur serien "Sekelskifte", Gustavsberg
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
6d 10h
CHRISTIAN TROELS & JACOB PLEJDRUP, matbord, DK3, Danmark, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK
6d 10h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 10h
KJELL ENGMAN, skål, glas, Kosta Boda, Artist Collection, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 10h
IDA HILDEBRAND, fåtölj, "Pipe", Friends & Founders, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
6d 10h
GUNNEL SAHLIN, 4 st, skulpturer, glas, Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering400 SEK
6d 11h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 11h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 11h
STIG LINDBERG, 24 del, servisporslin, "Leksand", Rörstrand
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 11h
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
6d 11h
KJELL ENGMAN, pokalglas, glas, Kosta Boda, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 11h
LISA LARSON, figurin, stengods, "Blomsterflicka", Gustavsberg
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
6d 11h
Startbud200 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK
6d 11h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 9h
 ULRICA HYDMAN-VALLIEN, bringare, glas, "Tulipa", Kosta Boda, Artist Coll, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 9h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 9h
BERTIL VALLIEN, vas / flaska, glas, Kosta Boda, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 9h
INKERI SEPPÄLÄ, 12 del servisporslin, stengods, "Taika", Arabia, Finland
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 9h
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 10h
JAN JOHANSSON, 10 st rödvinsglas, Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 10h
JAN JOHANSSON, 10 st vitvinsglas, Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 10h
ARTHUR PERCY, vas, porslin, "Safir", Gefle, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 10h
OIVA TOIKKA, skulptur, glas, Nuutajärvi, Finland, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 10h
STOL, "Fiber side chair", Muuto, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 10h
LUDOVICA & ROBERTO PALOMBA, taklampa "Gem", Foscarini, Italien, formgiven 2017
Aktuellt bud400 SEK
Värdering4 000 SEK
7d 10h
Aktuellt bud550 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 10h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 10h
LISA LARSON, figur, stengods, "Pingviner", ur serien Noaks Ark, Gustavsberg, osignerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 11h
LISA LARSON, ljusstake, stjärngosse, stämpelmärkt
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
7d 11h
STAPELSTOLAR, 6 st, Wilkhahn, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 11h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 11h
XAVIER PANCHARD, 1 par, pallar, "H60", Tolix, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 11h
LARS HELLSTEN, skål, glas, "Butterfly", Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 9h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 9h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 9h
WILKE ADOLFSSON, pokal på hög fot, glas, graalteknik, signerad och daterad 1999
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 9h
ERIK HÖGLUND, 2 st, pokalglas, Strömbergshyttan 1991, signerade
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 9h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 3 del, glas, Kosta Boda, signerade
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 10h
JOSEF FRANK, bricka, "Tulpaner", Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK