1
5d 0h
GOLVLAMPA, Pedrali, Italien, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 0h
 TOM AHLSTRÖM & HANS EHRICH, bordslampa, metall och plast, A & E Design, Fagerhults, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 1h
LISA LARSON, figur, stengods, "Victoria", ur serien "Sekelskifte", Gustavsberg
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
5d 1h
CHRISTIAN TROELS & JACOB PLEJDRUP, matbord, DK3, Danmark, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK
5d 1h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 1h
KJELL ENGMAN, skål, glas, Kosta Boda, Artist Collection, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 1h
IDA HILDEBRAND, fåtölj, "Pipe", Friends & Founders, 2000-tal
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 200 SEK
5d 1h
GUNNEL SAHLIN, 4 st, skulpturer, glas, Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering400 SEK
5d 1h
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 1h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 1h
STIG LINDBERG, 24 del, servisporslin, "Leksand", Rörstrand
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 1h
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
5d 1h
KJELL ENGMAN, pokalglas, glas, Kosta Boda, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 1h
LISA LARSON, figurin, stengods, "Blomsterflicka", Gustavsberg
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
5d 2h
Startbud200 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK
5d 2h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 23h
 ULRICA HYDMAN-VALLIEN, bringare, glas, "Tulipa", Kosta Boda, Artist Coll, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 23h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 0h
BERTIL VALLIEN, vas / flaska, glas, Kosta Boda, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 0h
INKERI SEPPÄLÄ, 12 del servisporslin, stengods, "Taika", Arabia, Finland
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 0h
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 0h
JAN JOHANSSON, 10 st rödvinsglas, Orrefors
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 0h
JAN JOHANSSON, 10 st vitvinsglas, Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 0h
ARTHUR PERCY, vas, porslin, "Safir", Gefle, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 0h
OIVA TOIKKA, skulptur, glas, Nuutajärvi, Finland, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 1h
STOL, "Fiber side chair", Muuto, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 1h
LUDOVICA & ROBERTO PALOMBA, taklampa "Gem", Foscarini, Italien, formgiven 2017
Aktuellt bud400 SEK
Värdering4 000 SEK
6d 1h
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 1h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 1h
LISA LARSON, figur, stengods, "Pingviner", ur serien Noaks Ark, Gustavsberg, osignerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
6d 1h
LISA LARSON, ljusstake, stjärngosse, stämpelmärkt
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
6d 1h
STAPELSTOLAR, 6 st, Wilkhahn, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 2h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 2h
XAVIER PANCHARD, 1 par, pallar, "H60", Tolix, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 2h
LARS HELLSTEN, skål, glas, "Butterfly", Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 0h
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
7d 0h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 0h
WILKE ADOLFSSON, pokal på hög fot, glas, graalteknik, signerad och daterad 1999
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 0h
ERIK HÖGLUND, 2 st, pokalglas, Strömbergshyttan 1991, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 0h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 3 del, glas, Kosta Boda, signerade
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 0h
JOSEF FRANK, bricka, "Tulpaner", Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
7d 0h
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering20 000 - 22 000 SEK
7d 0h
LISA LARSON, figurin, stengods, "Oscar", ur serien Sekelskifte, Gustavsberg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
7d 0h
GUNNAR CYRÉN, karaff, glas, "Sofiero", Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 0h
Aktuellt bud250 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
7d 1h
ERIKA LAGERBIELKE, vas, glas, "Louise", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 1h
JOSEF FRANK, kudde, "Italian dinner", linne, Firma Svenskt Tenn, 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
7d 1h
KENT ERIKSSON, bordslampa, stengods, Designhuset, Lidköping
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK