1
7d 18h
STAPELSTOLAR, 6 st, Wilkhahn, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 19h
 JENS QUISTGAARD, 4 st ljusstakar, nysilver, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 19h
ASTA STRÖMBERG, 1 par ljusstakar, glas, "Diamant", Strömbergshyttan
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 19h
ERIKA LAGERBIELKE, vas, glas, Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 18h
ULLA PROCOPÉ, 6 st mockakoppar med fat, stengods, "Ruska", Arabia
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 18h
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
8d 19h
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 19h
HEE WELLING, skrivstol, "AAC20", HAY, Danmark, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
9d 18h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 18h
BØRGE MOGENSEN, bokhylla, "Öresund", teak, Bra Bohag, Karl Andersson, 1950-/60-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
9d 18h
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
9d 18h
JOHNNY MATTSSON, skål, monogramsignerad
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
9d 18h
CARL MALMSTEN, 4 st stolar, "Lilla Åland", Stolab, år 1987
Aktuellt bud500 SEK
Värdering4 000 SEK
9d 19h
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
9d 19h
LARS HELLSTEN, skål/vas, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 19h
GUNNAR CYRÉN, praktskål, kristall, "Sofiero", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 18h
OLLE ALBERIUS, ljuslykta, glas & mässing, Orrefors, 1900-tal, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 18h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 18h
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 18h
PETER J LASSEN, skåpsmoduler, Montana, sannolikt 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
10d 18h
BY LASSEN, golvhylla, samtida
BY LASSEN, golvhylla, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 18h
TAPIO WIRKKALA, vas, glas, Iittala, osignerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 18h
GUNNAR NYLUND, vas / kanna, stengods, Rörstrand, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 18h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
10d 19h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 19h
LENA LINDERHOLM, skål, keramik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 19h
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 800 SEK
10d 19h
WILHELM KÅGE, skål, stengods, "Argenta", Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 18h
GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
11d 19h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
11d 19h
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
11d 19h
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, "California", porslin, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 19h
ELIS BERGH, vas, glas, Kosta, 1945, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 19h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 19h
JAMIE HAYON, "Palett", soffbord, &Tradition, nutida
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering6 000 SEK