1
12d 15h
UPSALA EKEBY, fat, keramik, 1900-talets mitt_37094b_8dc9aa94304fc50_lg.jpeg
UPSALA EKEBY, fat, keramik, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 16h
BORDSLAMPA, metall och glas, sk Strindbergslampa, 1900-talets första hälft_37067a_8dc9aa98028e0f1_lg.jpeg
BORDSLAMPA, metall och glas, sk Strindbergslampa, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
12d 16h
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 300 x 75 cm_37213a_8dc9cecae1efc43_lg.jpeg
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 300 x 75 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
12d 16h
MATTA, rölakan, signerad GK, 1900-talets första hälft, ca 210 x 138 cm_37088a_8dc9ceccef2c8d7_lg.jpeg
MATTA, rölakan, signerad GK, 1900-talets första hälft, ca 210 x 138 cm
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
12d 16h
CAFÉBORD, trä och glas, 1940-tal_37065a_8dc9c0995c9200c_lg.jpeg
CAFÉBORD, trä och glas, 1940-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 16h
FRUKTSERVIS, 18 del, glas, Elme glasbruk, "Komet", 1900-talets mitt_37145a_8dc9c06a8b663da_lg.jpeg
FRUKTSERVIS, 18 del, glas, Elme glasbruk, "Komet", 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 17h
KORG, rotting, 1900-tal_37221a_8dc9c0e33e80150_lg.jpeg
KORG, rotting, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 17h
VAS, blått glas, sannolikt 1960-/70-tal_36874a_8dc95f4b7ddb1e1_lg.jpeg
VAS, blått glas, sannolikt 1960-/70-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
13d 16h
VÄGGHYLLA, gråmålad, 1900-talets mitt_37040a_8dc9c0e5a725ed0_lg.jpeg
VÄGGHYLLA, gråmålad, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
13d 16h
LOUISE HEDERSTRÖM, taklampa, "Dolly", B Sweden, 2000-tal _37125a_8dc9c31af1641ae_lg.jpeg
LOUISE HEDERSTRÖM, taklampa, "Dolly", B Sweden, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
13d 16h
TIDNINGSSTÄLL, gulmetall och plast, 1950-/60-tal_37266a_lg.jpeg
TIDNINGSSTÄLL, gulmetall och plast, 1950-/60-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
13d 16h
BORDSLAMPA, koppar och glas, sk Strindbergslampa, 1900-talets första hälft_37069a_8dc9aa965dedc11_lg.jpeg
BORDSLAMPA, koppar och glas, sk Strindbergslampa, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering800 SEK
13d 16h
GÖRAN WÄRFF, 6 st, cocktailglas, glas, "Rustica", Pukeberg, 1900-talets andra hälft _36913a_8dc96b044d93128_lg.jpeg
GÖRAN WÄRFF, 6 st, cocktailglas, glas, "Rustica", Pukeberg, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
14d 16h
MÅNSKENSAMPEL, gröntonat glas, 1800-/1900-tal_37070a_8dc9c3209856ada_lg.jpeg
MÅNSKENSAMPEL, gröntonat glas, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
14d 16h
BLOMSTERBORD, med spaljé, rotting, 1900-talets andra hälft_37228a_8dc9c32e2c49126_lg.jpeg
BLOMSTERBORD, med spaljé, rotting, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
14d 17h
BORDSLAMPA, glas, möjligen Murano, "Swirl", Italien, 1900-talets slut_37376a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, glas, möjligen Murano, "Swirl", Italien, 1900-talets slut
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
14d 17h
KARAFF, glas, tidigt 1900-tal_37411a_lg.jpeg
KARAFF, glas, tidigt 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
15d 15h
MATTA, Marocko, ull, ca 290 x 182 cm_37210a_8dc9cee0b44c087_lg.jpeg
MATTA, Marocko, ull, ca 290 x 182 cm
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering5 000 SEK
15d 16h
SERVISPORSLIN, 30 del, porslin, "Grön Anna", Rörstrand_36919a_8dc9cc49485cab8_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 30 del, porslin, "Grön Anna", Rörstrand
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
15d 16h
SKÄNK, gustaviansk stil, 1800-tal_37306a_lg.jpeg
SKÄNK, gustaviansk stil, 1800-tal
Aktuellt bud4 400 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
15d 16h
SPELBORD, rokoko, 1700-talets andra hälft_37300a_lg.jpeg
SPELBORD, rokoko, 1700-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering4 000 SEK
15d 17h
FAT, 2 st, porslin, Lidköping, 1900-talets första hälft_36917a_8dc9aa9fa23baed_lg.jpeg
FAT, 2 st, porslin, Lidköping, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
15d 17h
KRUS, 2 st, stengods, Rörstrand, 1900-tal_37321a_lg.jpeg
KRUS, 2 st, stengods, Rörstrand, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
16d 16h
VASER, 2 st, keramik, bla Bo Fajans, 1930-/40-tal_37392a_lg.jpeg
VASER, 2 st, keramik, bla Bo Fajans, 1930-/40-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
16d 16h
TEKANNA, keramik, 1900-talets andra hälft, otydligt signerad_37320a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
16d 16h
MATTA, Marocko, ull, ca 313 x 184 cm_37211a_8dc9cee1350899e_lg.jpeg
MATTA, Marocko, ull, ca 313 x 184 cm
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering5 000 SEK
16d 16h
MÅNSKENSAMPEL, gröntonat glas, 1800-/1900-tal_37071a_8dc9c32145b7a4d_lg.jpeg
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
16d 16h
LOUISE HEDERSTRÖM, golvlampa, "Dolly", B Sweden, 2000-tal _37124a_8dc9c0a0296d50d_lg.jpeg
LOUISE HEDERSTRÖM, golvlampa, "Dolly", B Sweden, 2000-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering2 000 SEK
17d 15h
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 300 x 75 cm_37212a_8dc9cecb7c45fd3_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
17d 16h
BIRGER LINDBERG (1901-1991), tillskriven, olja på pannå, osignerad_37278a_lg.jpeg
BIRGER LINDBERG (1901-1991), tillskriven, olja på pannå, osignerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
17d 16h
TALLRIKAR, 6 st, tenn, 1900-/2000-tal_37287a_lg.jpeg
TALLRIKAR, 6 st, tenn, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK
17d 16h
ÅKE BJURHAMN, olja på pannå, signerad och daterad à tergo 1996_37259a_lg.jpeg
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
17d 16h
VINGLAS, 6 st, glas, möjligen Reijmyre, 1960-/70-tal_36873a_8dc95f4af05dc64_lg.jpeg
VINGLAS, 6 st, glas, möjligen Reijmyre, 1960-/70-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
17d 17h
BORDSLAMPA, keramik, Frankrike, 1900-/2000-tal_37142a_8dc9c06ee644d6c_lg.jpeg
BORDSLAMPA, keramik, Frankrike, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
18d 16h
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 295 x 72 cm_37357a_lg.jpeg
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 295 x 72 cm
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
18d 17h
MATTA, Marocko, ull, ca 285 x 170 cm_37276a_lg.jpeg
MATTA, Marocko, ull, ca 285 x 170 cm
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
19d 15h
SNAPSGLAS, 9 st, glas, "Skansen", Stockholms Glasbruk, 1900-talets mitt_37715a_8dca00af93f01a1_lg.jpeg
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK
19d 16h
KORGAR, 2 st, 1800-/1900-tal_37738a_8dca0ca90d9115d_lg.jpeg
KORGAR, 2 st, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
19d 16h
MORTEL MED STÖT, kalksten, 1700-/1800-tal_37761a_8dca0d0d95deb6a_lg.jpeg
MORTEL MED STÖT, kalksten, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
19d 16h
MORTEL MED STÖT, kalksten, 1700-/1800-tal_37766a_8dca0d0e2f955d1_lg.jpeg
Aktuellt bud400 SEK
Värdering700 SEK
20d 16h
MATTA, rölakan, 1900-talets andra hälft, ca 225 x 170 cm_37183a_8dc9cecd7fe4223_lg.jpeg
MATTA, rölakan, 1900-talets andra hälft, ca 225 x 170 cm
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
20d 16h
ANITA NYLUND, burk, porslin, "Majas mejeri" ur Vår lilla stad, Jie Gantofta, 1900-talets mitt_37777a_8dca0cd71c02a88_lg.jpeg
ANITA NYLUND, burk, porslin, "Majas mejeri" ur Vår lilla stad, Jie Gantofta, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
20d 16h
ANITA NYLUND, 2 st burkar, porslin, "Grönkvists gröna gurkar" samt "Frits friska fisk", ur Vår lilla stad, Jie Gantofta, 1900-talets mitt_37778a_8dca0ce29ff7736_lg.jpeg
ANITA NYLUND, 2 st burkar, porslin, "Grönkvists gröna gurkar" samt "Frits friska fisk", ur Vår lilla stad, Jie Gantofta, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
20d 16h
ANITA NYLUND, 3 st ströare, porslin, "Familjen Pepparsson", Jie Gantofta, 1900-talets mitt_37779a_8dca0ce1f7d9fc7_lg.jpeg
ANITA NYLUND, 3 st ströare, porslin, "Familjen Pepparsson", Jie Gantofta, 1900-talets mitt
Aktuellt bud550 SEK
Värdering500 SEK
20d 16h
ANITA NYLUND, 1 par ströare, porslin, "Sockerpullan" och "Salte Peter", Jie Gantofta, 1900-talets mitt_37780a_8dca0cacbc370e8_lg.jpeg
ANITA NYLUND, 1 par ströare, porslin, "Sockerpullan" och "Salte Peter", Jie Gantofta, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
20d 16h
ANITA NYLUND, kaffeburk, porslin, "Kaffekvarnen" ur Vår lilla stad, Jie Gantofta, 1900-talets mitt_37776a_8dca0d12a9e8989_lg.jpeg
ANITA NYLUND, kaffeburk, porslin, "Kaffekvarnen" ur Vår lilla stad, Jie Gantofta, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
20d 16h
ANITA NYLUND, 2 del, porslin, Kom liljor o. akveleja" samt "Cockie", Jie Gantofta, 1900-talets mitt_37781a_8dca0cd62ae83ec_lg.jpeg
ANITA NYLUND, 2 del, porslin, Kom liljor o. akveleja" samt "Cockie", Jie Gantofta, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
20d 16h
YTTERFODER, lergods, Höganäs, 1900-talets första hälft _37563a_lg.jpeg
YTTERFODER, lergods, Höganäs, 1900-talets första hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK