1
7d 0h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 0h
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 0h
HANS-AGNE JAKOBSSON, 3 st, vägglampor, mässing, "v 149", Hans-Agne Jakobsson AB, Markaryd, etikettmärkta
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 0h
LOUISE CAMPBELL, taklampa, "Collage", för Louis Poulsen, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
7d 0h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 0h
BOUILOTTELAMPA, mässing, empirestil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 0h
TAKLAMPA, patinerad metall och glas, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 1h
TAKLAMPA, Front Design, "Fog", Zero Interiör, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 23h
BORDSLAMPA, glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 23h
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
8d 0h
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 0h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 0h
TAKPLAFOND, frostat glas, sent 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 0h
TAKPLAFOND, mässing, Lövsjö, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 0h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 0h
LJUSLYKTOR, 2 st, lergods, Lisa Larsson design samt Nittsjö keramik
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 1h
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, Faiancas Ramos, Portugal, samtida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 1h
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
9d 0h
TAKLAMPA, koppar och glas, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 0h
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 1h
VAXSTAPELSTÄLL, smide, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 1h
GÖRAN WÄRFF, ljuslykta, glas, "Sunflower", Kosta, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 1h
ALTARLJUSSTAKAR, 1 par, metall, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 23h
SKRIVBORDSLAMPA, metall, industrimodell, Asea- Skandia, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 0h
VÄGGFOTOGENLAMPA, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 1h
BORDSLAMPA/VÄGGLAMPA, patinerad koppar, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 1h
TAKLAMPA, metall och träspån, Lucifer, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 1h
BORDSLAMPA, trä och metall, art déco, 1920-/30-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 1h
ANNE NILSSON, ljusstake, glas, "Celeste", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 1h
VÄGGLAMPOR, 1 par, furu, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 1h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 23h
VÄGGLAMPA, 1900-talets mitt
VÄGGLAMPA, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 23h
KANDELABRAR, 2 st, porslin, Guldkroken, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 0h
NILS FOUGSTEDT, 1 par kandelabrar, tenn, 1930
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 1h
GOLVLAMPA, mässing, Bergboms, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 23h
TAKLAMPA, hamrad koppar, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
11d 23h
LUR OCH LJUSHÅLLARE, vitmetall, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 0h
JASPER MORRISON, taklampa, "Smithfield", Flos, samtida
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK
12d 0h
JULSTJÄRNA, trä, 2000-tal
JULSTJÄRNA, trä, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 0h
VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 1h
SKOMAKARLAMPA, patinerad mässing och glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 1h
LJUSSTAKAR, 1 par, målat trä och gips, barockstil, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 1h
TAKLAMPA, glas och mässing, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
13d 0h
TAKLAMPA, glas, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
13d 0h
TAKLAMPA, glas, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
13d 0h
LYKTOR, 3 st, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
13d 0h
VÄGGLAMPETTER, 1 par, bemålat gips, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
13d 0h
BORDS-/VÄGGLAMPA, EWÅ, Värnamo, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan