1
8d 14h
JAMIE HAYON, taklampa "Formakami, JH 3", &Tradition_33863a_lg.jpeg
JAMIE HAYON, taklampa "Formakami, JH 3", &Tradition
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 14h
BORDSLAMPSFOT,  mässing, empirestil, sannolikt Gusums Bruk_33800a_8dc6531073c6877_lg.jpeg
BORDSLAMPSFOT, mässing, empirestil, sannolikt Gusums Bruk
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 14h
BORDSLAMPA, mässing, 1960-/70-tal_33735a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, mässing, 1960-/70-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 14h
BORDSLAMPOR, 1 par, mässing, Leco, 1960-/70-tal_33854a_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, 1 par, mässing, Leco, 1960-/70-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering3 000 SEK
8d 14h
JAMIE HAYON, taklampa "Formakami, JH 5", &Tradition_33872a_lg.jpeg
JAMIE HAYON, taklampa "Formakami, JH 5", &Tradition
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 14h
BORDSLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft_33801a_8dc6531269b4e4e_lg.jpeg
BORDSLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 14h
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets mitt_33775a_lg.jpeg
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 15h
ROLF BERG, figur, lergods, 1900-/2000-tal_33588a_8dc65038292bf22_lg.jpeg
ROLF BERG, figur, lergods, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
9d 14h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar AEH 1939_33877a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar AEH 1939
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
9d 14h
TAKPLAFOND, glas och vitmetall, 1900-talets mitt_33665a_8dc6531af53d92a_lg.jpeg
TAKPLAFOND, glas och vitmetall, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 14h
GOLVLAMPA, Herstal, "Tentacle lamp", 2000-tal_33658a_8dc65c1707e036c_lg.jpeg
GOLVLAMPA, Herstal, "Tentacle lamp", 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 14h
TAKPLAFOND, glas och patinerad mässing, 1900-talets mitt_33664a_8dc6531b9ee283d_lg.jpeg
TAKPLAFOND, glas och patinerad mässing, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
9d 14h
GOLVLAMPA, uplight, Aneta, 2000-tal_33659a_8dc65c17a791193_lg.jpeg
GOLVLAMPA, uplight, Aneta, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 15h
LJUSSTAKAR, 5 st, mässing, olika modeller, 1900-talets första hälft_33728a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 14h
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida_33741a_lg.jpeg
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 14h
GOLVLAMPA, Lampgustaf, 2000-tal_33766a_lg.jpeg
GOLVLAMPA, Lampgustaf, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 13h
MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini_33740a_lg.jpeg
MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
11d 13h
TAKLAMPA, sannolikt Böhlmarks, 1930-tal_33821a_8dc65d4f8e269a2_lg.jpeg
TAKLAMPA, sannolikt Böhlmarks, 1930-tal
Aktuellt bud750 SEK
Värdering4 000 SEK
11d 13h
TAKLAMPA, sannolikt Böhlmarks, 1930-tal_33822a_8dc65d505c8568e_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 14h
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, grålackerad metall, Luxo, 2000-tal_33732a_lg.jpeg
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, grålackerad metall, Luxo, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 14h
KULLJUSSTAKAR, 1 par, trä, större modell, Eric Dalmas, Dala Industrier, 1900-/2000-tal_33586a_8dc650398a16f7a_lg.jpeg
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 14h
TAKLAMPOR, 1 par, lackerad metall och mässing, 1900-talets mitt_33744a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
11d 14h
LJUSLYKTOR, 3 st, glas, Orrefors, etikettmärkta_33888a_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 3 st, glas, Orrefors, etikettmärkta
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 14h
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, grålackerad metall, Luxo, 2000-tal_33769a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 14h
HANS-AGNE JAKOBSSON, fönsterlampor, 1 par, mässing, Markaryd, 1900-talets mitt_33772a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
11d 14h
VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft _33609a_8dc65d4c8c76148_lg.jpeg
VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
11d 14h
TAKLAMPA, större modell, möjligen Meridiani, Italien, samtida_33703a_lg.jpeg
TAKLAMPA, större modell, möjligen Meridiani, Italien, samtida
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 15h
 ELLJUSSTAKE, luciatåg, trä, design Sten Bengtsson, 2000-tal_33597a_8dc650459576b27_lg.jpeg
ELLJUSSTAKE, luciatåg, trä, design Sten Bengtsson, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 15h
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets mitt_33831a_8dc65dd0cc67b8c_lg.jpeg
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering3 000 SEK
11d 15h
KANDELABRAR, 1 par, brons, 1800-/1900-tal_33634a_8dc650534e78b68_lg.jpeg
KANDELABRAR, 1 par, brons, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
14d 13h
RUDOFO DORDONI, bordslampa Lumiere XXS, Foscarini, Italien, nutida
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
14d 13h
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, 1800-talets första hälft
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
14d 13h
GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, bordslampa, "Cobra", för Gubi, nutida
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
14d 14h
TAKLAMPA, mässing och glas, swedish modern, 1940-tal
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering5 000 SEK
14d 14h
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering4 000 SEK
14d 14h
VÄGGLYKTOR, 1 par, järn och glas, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering3 000 SEK
14d 15h
GUNNAR ASPLUND, vägglampa, ASEA Skandia, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 500 SEK
14d 15h
Aktuellt bud8 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
14d 15h
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
14d 16h
Aktuellt bud4 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
14d 16h
BORDSLAMPA, metall, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud900 SEK
Värdering3 000 SEK
15d 13h
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
15d 13h
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
15d 13h
KANDELABRAR, 1 par, mässing, Gusums Bruk, no 21, 1900-tal
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering5 000 SEK
15d 14h
GIUGLIO LACCHETTO, bordslampa, "Magneto", Foscarini, Italien, nutida
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 800 SEK
15d 14h
BORDSLAMPA, mässing, 1940-tal
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering3 000 SEK
15d 14h
Aktuellt bud250 SEK
Värdering5 000 SEK
15d 14h
GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, golvlampa, "Cobra", för Gubi, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering4 000 SEK