- RetroRensa filter

TELEFON, Ericofon, sk Kobra, LM ERICSSON, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

BØRGE MOGENSEN, bokhylla, "Öresund", teak, Bra Bohag, Karl Andersson, 1950-/60-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering3 000 SEK

Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK

CARL MALMSTEN, 4 st stolar, "Lilla Åland", Stolab, år 1987
Aktuellt bud500 SEK
Värdering4 000 SEK

ASSIETTER, 12 st, keramik, Upsala Ekeby
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

TAKLAMPA, Fagerhults, 1970-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

GUNNAR NYLUND, vas / kanna, stengods, Rörstrand, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

GOLVLAMPA, teak och mässing, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

MARI SIMMULSON (1911-2000), figur, lergods, monogramsignerad
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 800 SEK

ANDERS FRANSSON, taklampa, "Frasselampa", Fagerhults Belysning, 1960-/70-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

KANDELABER, smide och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

HATTHYLLA, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

STIG LINDBERG, 4 del, porslin, "Colorado", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK

CARL-HARRY STÅLHANE, vas, "California", porslin, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

ELIS BERGH, vas, glas, Kosta, 1945, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK