1
11d 6h
EWALD DAHLSKOG, 12 st assietter, fajans, "Kromo", Bo Fajans Gefle, 1900-talets första hälft _37751a_8dca0cab0b973d8_lg.jpeg
EWALD DAHLSKOG, 12 st assietter, fajans, "Kromo", Bo Fajans Gefle, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 6h
ERIK HÖGLUND, skål, glas, "Novy", signerad och daterad -92_37728a_8dca00aefd22a68_lg.jpeg
ERIK HÖGLUND, skål, glas, "Novy", signerad och daterad -92
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 6h
SKÅL PÅ FOT, porslin, "Musselmalet", nr 1020, Royal Copenhagen_37628a_lg.jpeg
SKÅL PÅ FOT, porslin, "Musselmalet", nr 1020, Royal Copenhagen
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 800 SEK
11d 7h
BORDSDEKORATION, porslin, Perugia, Italien, 1900-talets mitt_37163a_8dc9aa9cfb8dc76_lg.jpeg
BORDSDEKORATION, porslin, Perugia, Italien, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 7h
VITVINSREMMARE, 14 st, glas, 1900-talets mitt_37544a_lg.jpeg
VITVINSREMMARE, 14 st, glas, 1900-talets mitt
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
11d 7h
SKÅL, fajans, Bikupan, Danmark, 1900-talets andra hälft _37602a_lg.jpeg
SKÅL, fajans, Bikupan, Danmark, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 7h
LENNART ANDERSSON, ishink och 8 st glas, Gullaskruf, 1900-talets mitt_37532a_8dca009e3f1f97a_lg.jpeg
LENNART ANDERSSON, ishink och 8 st glas, Gullaskruf, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 7h
BESTICK, 8 del, silver, olika modeller bla snäck, tot vikt inkl knivar ca 495 g_37179a_8dc9c07eb85c651_lg.jpeg
BESTICK, 8 del, silver, olika modeller bla snäck, tot vikt inkl knivar ca 495 g
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
11d 7h
STIG LINDBERG, 20 del, 10 kaffekoppar med fat och assietter, porslin, "Adam", Gustavsberg, 1900-talets mitt_37724a_8dca0c326fe4e90_lg.jpeg
STIG LINDBERG, 20 del, 10 kaffekoppar med fat och assietter, porslin, "Adam", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
11d 7h
MONICA BRATT, vas, glas, "Hjortron" Reijmyre, 1900-tal_37720a_8dca00ac74847df_lg.jpeg
MONICA BRATT, vas, glas, "Hjortron" Reijmyre, 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
11d 7h
FAT, gulmetall, Olden, Norge, 1900-talets mitt_37466a_8dca0017318b41c_lg.jpeg
FAT, gulmetall, Olden, Norge, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 7h
ASSIETTER, 8 st, keramik, Bo Fajans Gefle, 1900-talets mitt_37752a_8dca0cab96aa667_lg.jpeg
ASSIETTER, 8 st, keramik, Bo Fajans Gefle, 1900-talets mitt
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
11d 7h
SKÅL MED BLOMSTERFAKIR, fajans, Gefle, 1900-talets mitt_37759a_8dca0d1ac2dbb7e_lg.jpeg
SKÅL MED BLOMSTERFAKIR, fajans, Gefle, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 8h
LJUSSTAKAR, 1 par snarlika, förgylld brons, 1800-talets första hälft_37542a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering3 500 SEK
12d 6h
KANDELABRAR, 1 par, smide, 1900-talets mitt_37736a_8dca00a86772f62_lg.jpeg
KANDELABRAR, 1 par, smide, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 6h
KARAFF, glas, 1800-tal_37718a_8dca009fed22cc3_lg.jpeg
KARAFF, glas, 1800-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
12d 6h
SKÅL MED BLOMSTERFAKIR, porslin, Bo Fajans, 1900-talets mitt_37758a_8dca0d1cb830e62_lg.jpeg
SKÅL MED BLOMSTERFAKIR, porslin, Bo Fajans, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 6h
ANNA EHRNER, 9 st vinglas, "Epoque", Kosta Boda_37528a_8dca001af395b19_lg.jpeg
ANNA EHRNER, 9 st vinglas, "Epoque", Kosta Boda
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 6h
BRINGARE OCH GLAS, 7 del, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt_37753a_8dca0caa7ddab67_lg.jpeg
BRINGARE OCH GLAS, 7 del, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
12d 7h
TAZZA, SKÅL OCH BRINGARE, blått glas, 1900-tal_37729a_8dca0c1d7b7d7bf_lg.jpeg
TAZZA, SKÅL OCH BRINGARE, blått glas, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 7h
DESSERTSKÅLAR, 11 st, glas, 1900-talets mitt_37750a_8dca00ab5c15c9e_lg.jpeg
DESSERTSKÅLAR, 11 st, glas, 1900-talets mitt
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
12d 8h
SNAPSGLAS, 8 st, glas, "Aurora" Arabia_37530a_8dca009f6c0b323_lg.jpeg
SNAPSGLAS, 8 st, glas, "Aurora" Arabia
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 8h
 BRINGARE, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft _37743a_8dca00a7d425428_lg.jpeg
BRINGARE, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK