- Det dukade bordetRensa filter
EWALD DAHLSKOG, 12 st assietter, fajans, "Kromo", Bo Fajans Gefle, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
ERIK HÖGLUND, skål, glas, "Novy", signerad och daterad -92
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
SKÅL PÅ FOT, porslin, "Musselmalet", nr 1020, Royal Copenhagen
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 800 SEK
BORDSDEKORATION, porslin, Perugia, Italien, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
VITVINSREMMARE, 14 st, glas, 1900-talets mitt
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
SKÅL, fajans, Bikupan, Danmark, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
LENNART ANDERSSON, ishink och 8 st glas, Gullaskruf, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
BESTICK, 8 del, silver, olika modeller bla snäck, tot vikt inkl knivar ca 495 g
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
STIG LINDBERG, 20 del, 10 kaffekoppar med fat och assietter, porslin, "Adam", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
MONICA BRATT, vas, glas, "Hjortron" Reijmyre, 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
FAT, gulmetall, Olden, Norge, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
ASSIETTER, 8 st, keramik, Bo Fajans Gefle, 1900-talets mitt
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
SKÅL MED BLOMSTERFAKIR, fajans, Gefle, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
Startbud200 SEK
Värdering3 500 SEK
KANDELABRAR, 1 par, smide, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
KARAFF, glas, 1800-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
SKÅL MED BLOMSTERFAKIR, porslin, Bo Fajans, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
ANNA EHRNER, 9 st vinglas, "Epoque", Kosta Boda
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
BRINGARE OCH GLAS, 7 del, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
TAZZA, SKÅL OCH BRINGARE, blått glas, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
DESSERTSKÅLAR, 11 st, glas, 1900-talets mitt
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
SNAPSGLAS, 8 st, glas, "Aurora" Arabia
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
BRINGARE, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK