- Det dukade bordetRensa filter
CARL-HARRY STÅLHANE, 12 + 2 st skålar, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par snarlika, förgylld brons, 1800-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering3 500 SEK
BESTICK, 45 del, silver, tot vikt ca 1 140 g
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering6 000 SEK
SKÅL PÅ FOT SAMT ASSIETTER, 5 del, flintgods, Gefle, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
OLGA ONSOL TUNTURI, tekanna, keramik, "Tunturi", Arabia, 1960-/70-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 10/5 STÄNGT