1
9d 1h
TESERVIS, 14 delar, keramik, Höganäs. 1900-talets andra hälft_31931a_8dc4d713ac9eafb_lg.jpeg
TESERVIS, 14 delar, keramik, Höganäs. 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 2h
KAFFESERVIS, 19 delar, benporslin, "Blå Blom", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft_31933a_8dc4f30763b95a2_lg.jpeg
KAFFESERVIS, 19 delar, benporslin, "Blå Blom", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 1h
ROYAL COPENHAGEN, espressokoppar/dockservis, 6 st koppar med fat, porslin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft _32031a_8dc4f0612230224_lg.jpeg
ROYAL COPENHAGEN, espressokoppar/dockservis, 6 st koppar med fat, porslin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 1h
VAS, glas, sannolikt Bo Borgström Åseda Glasbruk, 1960-/70-tal_32156a_lg.jpeg
VAS, glas, sannolikt Bo Borgström Åseda Glasbruk, 1960-/70-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 1h
YTTERFODER, porslin, Waldemarsudde, Gustavsberg, 1900-/2000-tal_32082a_8dc4f045c828bf6_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 1h
VASER OCH SKÅL, 6 del, glas, bla Skruf och Eneryda glasbruk, 1900-talets andra hälft_32203a_lg.jpeg
VASER OCH SKÅL, 6 del, glas, bla Skruf och Eneryda glasbruk, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 2h
LOUISE ADELBORG, 7 st kaffekoppar, porslin, "Swedish Grace", Rörstrand, 2000-tal_31932a_8dc4d6ebe1fdc1b_lg.jpeg
LOUISE ADELBORG, 7 st kaffekoppar, porslin, "Swedish Grace", Rörstrand, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 1h
REIJMYREGLAS, 47 del, bla Monica Bratt, 1900-talets andra hälft _32215a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 1h
SNAPSGLAS, 6 st, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft _32029a_8dc4f05954c5058_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 1h
 LJUSSTAKAR, 1 par, glas, "Duetto", Riedel, Österrike_32028a_8dc4f05c24ebec7_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, glas, "Duetto", Riedel, Österrike
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 1h
TERMOS, stål, design Tassilo v Grolman, Alfi, Italien, sannolikt 1900-talets slut_32089a_8dc4f05d6499b13_lg.jpeg
TERMOS, stål, design Tassilo v Grolman, Alfi, Italien, sannolikt 1900-talets slut
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 1h
VASER, 2 st, bla Muurla Finland, 1900-/2000-tal_32128a_8dc4f2a83dd63a8_lg.jpeg
VASER, 2 st, bla Muurla Finland, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 2h
BÖRNE AUGUSTSSON, vas, glas, Åseda glasbruk_32159a_lg.jpeg
BÖRNE AUGUSTSSON, vas, glas, Åseda glasbruk
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 2h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Gusums Bruk, 1900-tal_31908a_8dc4d6fb942b539_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Gusums Bruk, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 2h
BESTICKUPPSÄTTNING, 87 del, nysilver, 1900-tal_31959a_8dc4f2391bcebc6_lg.jpeg
BESTICKUPPSÄTTNING, 87 del, nysilver, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 2h
TEKANNA, Kina, porslin, sannolikt 1800-tal_32247a_lg.jpeg
TEKANNA, Kina, porslin, sannolikt 1800-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 2h
JACKIE LYND, 4 st tallrikar, porslin, "Forrätt", Rörstrand_31927a_8dc4d74037c89d3_lg.jpeg
JACKIE LYND, 4 st tallrikar, porslin, "Forrätt", Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 1h
TERRIN, lergods, 1800-tal, med monogram och datering 1823_32161a_lg.jpeg
TERRIN, lergods, 1800-tal, med monogram och datering 1823
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 2h
PLÅTBURKAR, 3 st, 1900-talets början_31910a_8dc4d7128736b60_lg.jpeg
PLÅTBURKAR, 3 st, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 2h
MONICA BACKSTRÖM, spegelbricka, Gense, 1900-taletsa andra hälft _32308a_lg.jpeg
MONICA BACKSTRÖM, spegelbricka, Gense, 1900-taletsa andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 2h
TIMO SARPANEVA, ljusstake, glas, "Festivo", Iittala_31904a_8dc4d74a91550e0_lg.jpeg
TIMO SARPANEVA, ljusstake, glas, "Festivo", Iittala
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 2h
MOCKASKEDAR, 10 st, silver, tot vikt ca 92 g_31962a_8dc4f23dc23bfd1_lg.jpeg
MOCKASKEDAR, 10 st, silver, tot vikt ca 92 g
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 2h
BESTICK, 43 del, silver, GAB 1985, tot vikt 2 118 g_32097a_8dc4f239e099670_lg.jpeg
BESTICK, 43 del, silver, GAB 1985, tot vikt 2 118 g
Startbud200 SEK
Värdering7 000 SEK
13d 1h
MJÖLKKANNA, silver, svenska stämplar PFP 1856, vikt ca 193 g_32020a_8dc4f308cf0da7b_lg.jpeg
MJÖLKKANNA, silver, svenska stämplar PFP 1856, vikt ca 193 g
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
13d 2h
TILLBRINGARE, glas, 1900-talets andra hälft_31918a_8dc4d6fc5636b39_lg.jpeg
TILLBRINGARE, glas, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
14d 1h
PUNSCHMUGGAR, 10 st, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft _32033a_8dc4f03cbce2be4_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
14d 1h
SAMLING LJUSSTAKAR, 6 st, mässing, 1800-/1900-tal_31911a_8dc4d700639cda3_lg.jpeg
SAMLING LJUSSTAKAR, 6 st, mässing, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
14d 1h
BESTICKUPPSÄTTNINGAR, 2 modeller (60 + 30 del), 1900-talets mitt_32229a_lg.jpeg
BESTICKUPPSÄTTNINGAR, 2 modeller (60 + 30 del), 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
14d 1h
GUNNAR NYLUND, tekanna och bringare, stengods, Rörstrand_32292a_lg.jpeg
GUNNAR NYLUND, tekanna och bringare, stengods, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
14d 1h
KANDELABER, trä, "Nordic Light", Design House, 2000-tal_31912a_8dc4d6fd7120f97_lg.jpeg
KANDELABER, trä, "Nordic Light", Design House, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
14d 1h
PUNSCHMUGGAR, 4 st, silver, L Råström, Stockholm 1973, tot vikt 283 g_32098a_8dc4f2a6e9265ea_lg.jpeg
PUNSCHMUGGAR, 4 st, silver, L Råström, Stockholm 1973, tot vikt 283 g
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
14d 1h
GÖRAN WÄRFF, 5 st ljuslyktor, glas, "Sunflower", Kosta, 1900-talets andra hälft _32021a_8dc4f03b42471ec_lg.jpeg
GÖRAN WÄRFF, 5 st ljuslyktor, glas, "Sunflower", Kosta, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
14d 1h
BORDSLYSTRAR, 1 par, mässing och kristall, 1900-talets andra hälft _32010a_8dc4f05e0bff383_lg.jpeg
BORDSLYSTRAR, 1 par, mässing och kristall, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
14d 2h
CARL-HARRY STÅLHANE, skål, stengods, Rörstrand, signerad _32282a_lg.jpeg
CARL-HARRY STÅLHANE, skål, stengods, Rörstrand, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
14d 2h
JARDINIÈRE, porslin, gustaviansk stil, 1900-tal_32016a_8dc4f04661d95b0_lg.jpeg
JARDINIÈRE, porslin, gustaviansk stil, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
14d 2h
VAS, glas, sannolikt Erik Höglund, Boda, signerad _32085a_8dc4f03be73d488_lg.jpeg
VAS, glas, sannolikt Erik Höglund, Boda, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
14d 2h
CHAMPAGNEGLAS, 2 st, ”Select”, Liselotte Henriksen, Boda Nova_32125a_8dc4f2a7864944b_lg.jpeg
CHAMPAGNEGLAS, 2 st, ”Select”, Liselotte Henriksen, Boda Nova
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
15d 1h
GÖRAN WÄRFF, vas, glas, Kosta, 1900-talets andra hälft, signerad Kost 46202 Wärff_32030a_8dc4f0397e85c3a_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
15d 1h
SKÅLFAT OCH VASER, 3 del, keramik, bla Rörstrand, 1900-talets andra hälft _32233a_lg.jpeg
SKÅLFAT OCH VASER, 3 del, keramik, bla Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
15d 1h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 2 st skålar, glas, Kosta Boda, 1900-/2000-tal_32011a_8dc4f0564bd30d7_lg.jpeg
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 2 st skålar, glas, Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
15d 1h
YTTERFODER, porslin, Waldemarsudde, Gustavsberg, 1900-/2000-tal_31907a_8dc4d711da0e53b_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
15d 1h
FIGURER, 3 st, glas, bla Kosta Boda, 1900-/2000-tal_32006a_8dc4e35a4e2c567_lg.jpeg
FIGURER, 3 st, glas, bla Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
15d 2h
FAT PÅ FOT SAMT 1 PAR VASER, nysilver, tidigt 1900-tal_32252a_lg.jpeg
FAT PÅ FOT SAMT 1 PAR VASER, nysilver, tidigt 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering200 SEK
15d 2h
ALVAR AALTO, 3 st vaser, glas, "Savoy", Ittala, formgiven 1936, Finland_32023a_8dc4f0437ad6b11_lg.jpeg
ALVAR AALTO, 3 st vaser, glas, "Savoy", Ittala, formgiven 1936, Finland
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
15d 2h
SKÅL PÅ FOT, keramik, Nittsjö, sent 1900-tal_32244a_lg.jpeg
SKÅL PÅ FOT, keramik, Nittsjö, sent 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering200 SEK
15d 2h
KRUS, 2 st, stengods, Gustavsberg samt Rörstrand, 1900-tal_31913a_8dc4d6ecaab1b24_lg.jpeg
KRUS, 2 st, stengods, Gustavsberg samt Rörstrand, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

Stängt långfredag - annandag påsk