- Det dukade bordetRensa filter

SERVERINGSFAT, porslin, "lökmönster", Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK

DUK, linne, Almedahls, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

TESERVIS, flintgods, "Skåne"/"Vindsäter", Rörstrand, omkring år 1900
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 500 SEK

KARAFF MED GLAS, 6 st, glas, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

KAFFEKOPPAR MED FAT, 11 st, porslin, "Blå Blom", Gustavsberg
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK

ÄGGKOPPAR, 4 st, marmor, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

VAS, silver, MGAB 1969, vikt ca 81 g
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK

SERVERINGSFAT, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 101/1
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

LJUSSTAKAR, 6 st, glas, sk fattigmanssilver, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, gjutjärn, Stafsjö Bruk, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

VINGLAS, 6 st, glas, sannolikt sent 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, porslin, Gustavsberg, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

GLÖGGSERVIS, 9 del, glas, Boda Nova, sent 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan