1
4d 5h
KARAFF, glas, "ISI", Lennart Andersson, Gullaskruf, 1900-talets andra hälft_32448a_8dc554524b659eb_lg.jpeg
KARAFF, glas, "ISI", Lennart Andersson, Gullaskruf, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 5h
SNAPSGLAS, 10 st, glas, 1800-/1900-tal_32485a_8dc554531c563f6_lg.jpeg
SNAPSGLAS, 10 st, glas, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 4h
BORDSLYSTRAR, 1 par, mässing, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft _32444a_8dc55431092033e_lg.jpeg
BORDSLYSTRAR, 1 par, mässing, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 4h
VAS, silver, B Erlandsson Göteborg 1891, vikt ca 110 g_32460a_8dc5480586e5035_lg.jpeg
VAS, silver, B Erlandsson Göteborg 1891, vikt ca 110 g
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
5d 4h
COUPESKÅLAR, 9 st, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft _32454a_8dc54813a70d9c8_lg.jpeg
COUPESKÅLAR, 9 st, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 4h
BULJONGKOPPAR MED FAT, 8 st, porslin, Rosenthal, 1900-talets andra hälft _32027a_8dc4f06085e1827_lg.jpeg
BULJONGKOPPAR MED FAT, 8 st, porslin, Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
5d 4h
NÅLFAT OCH SUPKOPPAR, 3 del, silver, tot vikt ca 97 g_32464a_8dc54aa0090560a_lg.jpeg
NÅLFAT OCH SUPKOPPAR, 3 del, silver, tot vikt ca 97 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering300 SEK
5d 5h
SERVERINGSBESTICK, 9 del, silver, tot vikt ca 220 g_32503a_8dc554432a24298_lg.jpeg
SERVERINGSBESTICK, 9 del, silver, tot vikt ca 220 g
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 5h
FAT, silver, GAB 1947, vikt ca 395 g_32457a_8dc548110f16c19_lg.jpeg
FAT, silver, GAB 1947, vikt ca 395 g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 5h
VAS SAMT LJUSSTAKAR, 1 par, glas, 1900-tal_32498a_8dc54aef18e5285_lg.jpeg
VAS SAMT LJUSSTAKAR, 1 par, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 5h
ERIK HÖGLUND, 6 st snapsglas, glas, 1900-tal_32623a_lg.jpeg
ERIK HÖGLUND, 6 st snapsglas, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 5h
KAFFESKEDAR, 6 st, silver, svenska stämplar bla 1841, tot vikt ca 100 g_32500a_8dc5544637b0658_lg.jpeg
KAFFESKEDAR, 6 st, silver, svenska stämplar bla 1841, tot vikt ca 100 g
Aktuellt bud600 SEK
Värdering400 SEK
5d 5h
HELMER RINGSTRÖM, 13 del, servisporslin, flintgods, "Amanita", Gefle-Upsala Ekeby, 1900-talets mitt_32467a_8dc54ae54992087_lg.jpeg
HELMER RINGSTRÖM, 13 del, servisporslin, flintgods, "Amanita", Gefle-Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 6h
HELMER RINGSTRÖM, 8 del, servisporslin, flintgods, "Amanita", Gefle-Upsala Ekeby, 1900-talets mitt_32468a_8dc54ae3cc3f4a3_lg.jpeg
HELMER RINGSTRÖM, 8 del, servisporslin, flintgods, "Amanita", Gefle-Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 6h
BESTICKUPPSÄTTNING, 51 del, silver, "Haga", Skandia 1946, tot vikt ca 2 030 g_32493a_8dc5544cc927eac_lg.jpeg
BESTICKUPPSÄTTNING, 51 del, silver, "Haga", Skandia 1946, tot vikt ca 2 030 g
Aktuellt bud7 800 SEK
Värdering6 000 SEK
6d 4h
ASSIETTER, 4+1 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal_32743a_8dc5a009299cbe6_lg.jpeg
ASSIETTER, 4+1 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 4h
SKÅL, trä, allmoge, 1800-tal_32783a_8dc5a2a6739067e_lg.jpeg
SKÅL, trä, allmoge, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 4h
KONJAKSKUPOR, 11 st, glas, Orrefors, 1900-/2000-tal_32855a_8dc5aef4a062486_lg.jpeg
KONJAKSKUPOR, 11 st, glas, Orrefors, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 5h
VINKYLARE, kristall, 1900-talets andra hälft _32757a_8dc5ac0a5cab579_lg.jpeg
VINKYLARE, kristall, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 5h
SVEN PALMQVIST, vas, kristall, Orrefors, signerad _32970a_lg.jpeg
SVEN PALMQVIST, vas, kristall, Orrefors, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 5h
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft _32780a_8dc5ac07c933bde_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 5h
VAS, kristall, Orrefors, signerad _33000a_lg.jpeg
VAS, kristall, Orrefors, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 4h
ETAGEFAT, KANDELABER OCH KANNA, tenn, 1900-/2000-tal_32858a_8dc5aee0a709123_lg.jpeg
ETAGEFAT, KANDELABER OCH KANNA, tenn, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
8d 4h
LJUSLYKTOR, 1 par, mässing och glas, 1800-/1900-tal_32773a_8dc59ff88682a55_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 1 par, mässing och glas, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 4h
GUNNEL SAHLIN, skålfat, glas, Artist Collection, Kosta Boda, signerat_32942a_lg.jpeg
GUNNEL SAHLIN, skålfat, glas, Artist Collection, Kosta Boda, signerat
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 5h
LJUSLYKTOR, 3 st, glas, Orrefors, etikettmärkta_32808a_8dc5aef40c71eb4_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 3 st, glas, Orrefors, etikettmärkta
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 5h
EDWARD HALD, skål, glas, graal, Orrefors, 1900-talets mitt, signerad _32738a_8dc5a00b8a8274c_lg.jpeg
EDWARD HALD, skål, glas, graal, Orrefors, 1900-talets mitt, signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 5h
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, tot vikt ca 120 g_32663a_8dc5a30d691b09f_lg.jpeg
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, tot vikt ca 120 g
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 5h
TESERVIS, 8 del, porslin, Roy Kirkham, English Chintz, 1900-/2000-tal_32902a_8dc5aef21e3e0d4_lg.jpeg
TESERVIS, 8 del, porslin, Roy Kirkham, English Chintz, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 5h
MATSERVIS, 56 del, porslin, "Sansoucci", Rosenthal, 1900-talets mitt_32466a_8dc5ac0dd9bdf4b_lg.jpeg
MATSERVIS, 56 del, porslin, "Sansoucci", Rosenthal, 1900-talets mitt
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
9d 4h
BRITT-INGER PERSSON (född 1938), 7 del servis, keramik, sannolikt 1900-/2000-tal, signerade_33028a_lg.jpeg
BRITT-INGER PERSSON (född 1938), 7 del servis, keramik, sannolikt 1900-/2000-tal, signerade
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 4h
KINESISK KERAMIK, 8 del, porslin, mestadels 1800-/1900-tal_32744a_8dc5a010b700d32_lg.jpeg
KINESISK KERAMIK, 8 del, porslin, mestadels 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 4h
LJUSSTAKE, mässing, barock, 1700-tal_32776a_8dc5a2a71a237c3_lg.jpeg
LJUSSTAKE, mässing, barock, 1700-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
9d 4h
VASER, 6 st, glas, Pukeberg, 1950-/60-tal_32758a_8dc5a00fe5db072_lg.jpeg
VASER, 6 st, glas, Pukeberg, 1950-/60-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 4h
SMÖRASK, porslin, Rörstrand, 1900-talets mitt_33009a_lg.jpeg
SMÖRASK, porslin, Rörstrand, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 5h
BOJAN, porslin, Kina, 1800-tal_32742a_8dc5a0088c863ae_lg.jpeg
BOJAN, porslin, Kina, 1800-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 5h
BÅLSKÅL, nysilver, jugend, tidigt 1900-tal, större modell_32443a_8dc5a29605db9b7_lg.jpeg
BÅLSKÅL, nysilver, jugend, tidigt 1900-tal, större modell
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 5h
ALVAR AALTO, vas, glas, "Savoy", Ittala, formgiven 1936, Finland_32760a_8dc5ac09ca6d9d8_lg.jpeg
ALVAR AALTO, vas, glas, "Savoy", Ittala, formgiven 1936, Finland
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 4h
COCKTAIL- OCH CHAMPAGNESKÅLAR, 11 st, glas, 2000-tal_32856a_8dc5ac0ce0dc676_lg.jpeg
COCKTAIL- OCH CHAMPAGNESKÅLAR, 11 st, glas, 2000-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 4h
LJUSSTAKAR, 5 st, mässing, House Doctor, 2000-tal_32752a_8dc5a013750dec6_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 5 st, mässing, House Doctor, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 5h
BESTICKUPPSÄTTNING, 43 del, silver, GAB bla 1992, tot vikt inkl knivar ca 2 020 g_32689a_8dc5a2c95e509f2_lg.jpeg
BESTICKUPPSÄTTNING, 43 del, silver, GAB bla 1992, tot vikt inkl knivar ca 2 020 g
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
10d 5h
SKÅL, trä, allmoge, 1800-tal_32782a_8dc5a2a5bca2c7b_lg.jpeg
SKÅL, trä, allmoge, 1800-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 4h
SAMLING TENN, 1900-/2000-tal_32857a_8dc5aeeb8fd8a87_lg.jpeg
SAMLING TENN, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 4h
SIGRID RICHTER, serveringsfat, porslin, "Eden", Rörstrand, 1900-talets andra hälft _32661a_8dc5a00f61d0a47_lg.jpeg
SIGRID RICHTER, serveringsfat, porslin, "Eden", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 4h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar AEH 1939_32981a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar AEH 1939
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 5h
ISHINK/VINKYLARE, glas, Boda, 1900-talets mitt_32759a_8dc5ac0b3ad0dbf_lg.jpeg
ISHINK/VINKYLARE, glas, Boda, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 5h
SERVISPORSLIN, 31 delar, Blå Blom, benporslin, Gustavsberg, 1900-/2000-tal_32899a_8dc5ac16ab9a934_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 4h
BAKELSESPADE, silver, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 78 g_32690a_8dc5a2bd5416b1b_lg.jpeg
BAKELSESPADE, silver, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 78 g
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK