1
8d 6h
MATSKEDAR, 9 st snarlika, silver, olika svenska silversmeder, bla 1838 samt 1856, tot vikt ca 575 g_37177a_8dc9c07f665b28e_lg.jpeg
MATSKEDAR, 9 st snarlika, silver, olika svenska silversmeder, bla 1838 samt 1856, tot vikt ca 575 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
8d 6h
BORDSLAMPA, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal_37690a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
8d 6h
BJÖRN WIINBLAD, vas, porslin, Studio Linie, Rosenthal, 1900-talets andra hälft _37771a_8dca0d15d502e43_lg.jpeg
BJÖRN WIINBLAD, vas, porslin, Studio Linie, Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 6h
KANDELABRAR, 1 par, brons, 1800-/1900-tal_37510a_lg.jpeg
KANDELABRAR, 1 par, brons, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud700 SEK
Värdering3 000 SEK
8d 6h
VINGLAS OCH KARAFFER, 13 del, glas, Lindshammar, 1900-talets andra hälft _37756a_8dca0d146625a4d_lg.jpeg
VINGLAS OCH KARAFFER, 13 del, glas, Lindshammar, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 6h
BESTICKSCHATULL, med nysilverbestick med pärlemoskaft, sannolikt England, 1900-talets mitt_37488a_lg.jpeg
BESTICKSCHATULL, med nysilverbestick med pärlemoskaft, sannolikt England, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 6h
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, GAB Stockholm 1962, tot vikt ca 110 g_37176a_8dc9c0723410ecc_lg.jpeg
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, GAB Stockholm 1962, tot vikt ca 110 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
8d 6h
IRISH COFFEEGLAS, 6 st, glas, Iittala, 1900-talets andra hälft_37478a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 7h
OIVA TOIKKA, 4 st skålar/ytterfoder, glas "Fauna", Nuutajärvi, Finland, 1900 andra hälft_37551a_lg.jpeg
OIVA TOIKKA, 4 st skålar/ytterfoder, glas "Fauna", Nuutajärvi, Finland, 1900 andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 7h
SERVISDELAR, 7 del, lergods, enligt uppgift Afrika 1950-tal_37575a_lg.jpeg
SERVISDELAR, 7 del, lergods, enligt uppgift Afrika 1950-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 7h
VASER OCH KARAFF, 4 del, glas, mestadels 1900-talets mitt_37768a_8dca0d1d570be53_lg.jpeg
VASER OCH KARAFF, 4 del, glas, mestadels 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 7h
KAFFEKOPPAR MED FAT, 12 st, porslin, "Ostindia", Rörstrand _37654a_lg.jpeg
KAFFEKOPPAR MED FAT, 12 st, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
8d 7h
SERVISPORSLIN, 16 del, porslin, "Fish", Johnson Bros, England, 1900-talets andra hälft _37464a_8dca00161f48dbc_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 16 del, porslin, "Fish", Johnson Bros, England, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 6h
SKÅL, porslin, Kina, 1800-tal_37156a_8dc9c063063d2ce_lg.jpeg
SKÅL, porslin, Kina, 1800-tal
Aktuellt bud800 SEK
Värdering300 SEK
9d 6h
CARL-HARRY STÅLHANE, 12 st assietter, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft_37557a_lg.jpeg
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 6h
VAS, porslin, Kina, 1800-/1900-tal_37151a_8dc9c060b2f77f9_lg.jpeg
VAS, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
9d 6h
VITVINSREMMARE, 6 st, snarlika, glas, 1900-tal_37526a_8dca001a5d09e66_lg.jpeg
VITVINSREMMARE, 6 st, snarlika, glas, 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 6h
SKÅL, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_37157a_8dc9c06842b40a9_lg.jpeg
SKÅL, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud700 SEK
Värdering700 SEK
9d 6h
TURE BERGLUND, 1 par ljusstakar, glas, Stockholms Glasbruk, 1900-talets mitt_37716a_8dca00b028b5e14_lg.jpeg
TURE BERGLUND, 1 par ljusstakar, glas, Stockholms Glasbruk, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 6h
DESSERTSKÅLAR, 8 st, glas, "Puck", Reijmyre. 1900-talets mitt_37525a_8dca0019ce852f8_lg.jpeg
DESSERTSKÅLAR, 8 st, glas, "Puck", Reijmyre. 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 7h
KAFFESKEDAR, 9 st, silver, svenska stämplar GM 1916, tot vikt ca 200 g_37175a_8dc9c072c2c5c24_lg.jpeg
KAFFESKEDAR, 9 st, silver, svenska stämplar GM 1916, tot vikt ca 200 g
Aktuellt bud750 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 7h
ALVAR AALTO, 4 st, ljuslyktor, glas, Iittala_37538a_lg.jpeg
ALVAR AALTO, 4 st, ljuslyktor, glas, Iittala
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 7h
BESTICK, 22 delar, stål, "Thebe", Folke Ahrström, Gense _37695a_8dca0013f90b7b3_lg.jpeg
BESTICK, 22 delar, stål, "Thebe", Folke Ahrström, Gense
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 7h
GÖTE AUGUSTSSON, 3 del, glas, Ruda glasbruk, 1900-talets mitt_37775a_8dca0d11daa63a7_lg.jpeg
GÖTE AUGUSTSSON, 3 del, glas, Ruda glasbruk, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 7h
TEKANNA MED SCHATULL, porslin och rotting, Kina, 1900-talets andra hälft_37727a_8dca0c318607f36_lg.jpeg
TEKANNA MED SCHATULL, porslin och rotting, Kina, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
9d 7h
VICKE LINDSTRAND, skål, glas, Kosta, signerad_37158a_8dc9c064e517cb8_lg.jpeg
VICKE LINDSTRAND, skål, glas, Kosta, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 7h
KANDELABRAR, 1 par, bemålat trä, Minervaateljéerna Stockholm, 1900-talets mitt_37164a_8dc9c06cb85b4ed_lg.jpeg
KANDELABRAR, 1 par, bemålat trä, Minervaateljéerna Stockholm, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 7h
BURKAR, 2 st, porslin, Rörstrand, 1900-talets mitt_37782a_8dca0cad55cf979_lg.jpeg
BURKAR, 2 st, porslin, Rörstrand, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 6h
STIG LINDBERG, 12 st kaffekoppar med fat, porslin, "Eva", Gustavsberg, 1900-talets mitt_37722a_8dca0ca724f939f_lg.jpeg
STIG LINDBERG, 12 st kaffekoppar med fat, porslin, "Eva", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Aktuellt bud4 400 SEK
Värdering8 000 SEK
10d 6h
OIVA TOIKKA, 14 del servisglas, glas "Fauna", Nuutajärvi, Finland, 1900 andra hälft_37661a_lg.jpeg
OIVA TOIKKA, 14 del servisglas, glas "Fauna", Nuutajärvi, Finland, 1900 andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 6h
YTTERFODER/SKÅL, keramik, Bo Fajans, 1900-talets mitt _37712a_8dca00abf2d618d_lg.jpeg
YTTERFODER/SKÅL, keramik, Bo Fajans, 1900-talets mitt
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
10d 6h
BESTICK, 13 del, silver, tot vikt ca 380 g _37180a_8dc9c07e1338645_lg.jpeg
BESTICK, 13 del, silver, tot vikt ca 380 g
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
10d 6h
GUNNAR NYLUND, skål, porslin, Rörstrand, 1900-talets slut_37721a_8dca18c6d2d288c_lg.jpeg
GUNNAR NYLUND, skål, porslin, Rörstrand, 1900-talets slut
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 6h
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, 1800-talets första hälft _37659a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, 1800-talets första hälft
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
10d 6h
SALTKAR, 1 par, silver, England, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 175 g_37166a_8dc9c0718888ffc_lg.jpeg
SALTKAR, 1 par, silver, England, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 175 g
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
10d 6h
SERVISPORSLIN, 4 del, keramik, Upsala Ekeby / Gefle, 1900-talets mitt_37732a_8dca0ca84de9293_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 4 del, keramik, Upsala Ekeby / Gefle, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 6h
DESSERTSKÅLAR, 9 st, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt _37757a_8dca0d231f63754_lg.jpeg
DESSERTSKÅLAR, 9 st, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 6h
FAT, porslin, Kina, Qianlong, 1700-tal_37481a_lg.jpeg
FAT, porslin, Kina, Qianlong, 1700-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering2 000 SEK
10d 7h
 KARAFF, mässing, Pierre Forssell, Skultuna, 1900-talets andra hälft _37719a_8dca00ad2e8e889_lg.jpeg
KARAFF, mässing, Pierre Forssell, Skultuna, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering700 SEK
10d 7h
STIG LINDBERG, 15 del, teservis, porslin, "Adam", Gustavsberg, 1900-talets mitt_37723a_8dca0ca66927809_lg.jpeg
STIG LINDBERG, 15 del, teservis, porslin, "Adam", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
10d 7h
STIG LINDBERG, 10 st kaffekoppar med fat, "Prunus", Gustavsberg, 1900-talets mitt_37714a_8dca0c1e0dc6b0a_lg.jpeg
STIG LINDBERG, 10 st kaffekoppar med fat, "Prunus", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 7h
ERIK HÖGLUND, skål, glas, Boda, signerad _37733a_8dca00a22b159cc_lg.jpeg
ERIK HÖGLUND, skål, glas, Boda, signerad
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
10d 7h
AINA STENBERG, 37 del, servisporslin, "Tomtejul", Rörstrand, 1900-talets andra hälft _37470a_8dca0017bf6070a_lg.jpeg
AINA STENBERG, 37 del, servisporslin, "Tomtejul", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud600 SEK
Värdering3 000 SEK
10d 7h
MATSKEDAR, 12 st, silver, tot vikt ca 605 g_37178a_8dc9c08009ac64d_lg.jpeg
MATSKEDAR, 12 st, silver, tot vikt ca 605 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
10d 7h
OSTKUPA MED FAT, glas, sent 1800-/tidigt 1900-tal_37754a_8dca00a090f5fe7_lg.jpeg
OSTKUPA MED FAT, glas, sent 1800-/tidigt 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 7h
BJÖRN WIINBLAD, 3 del, porslin, Studio Linie, Rosenthal, 1900-talets andra hälft _37772a_8dca0d1a28cd599_lg.jpeg
BJÖRN WIINBLAD, 3 del, porslin, Studio Linie, Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 6h
CARL-HARRY STÅLHANE, 12 st mattallrikar, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft_37684a_lg.jpeg
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
11d 6h
VAS, SKÅL OCH KARAFF, bruntonat glas, 1900-talets mitt_37767a_8dca0d283c8f4b5_lg.jpeg
VAS, SKÅL OCH KARAFF, bruntonat glas, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK