1
4d 15h
BORD, allmoge, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 16h
KARMSTOL, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 16h
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 16h
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
4d 16h
PIERRE SINDRE, karmstol, "Button", Gärsnäs, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 16h
STEFAN DIEZ, matbord, "New order", för HAY, nutida
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
4d 16h
BRUNO MATHSSON, karmstol, "Mirja", DUX, 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 16h
DAGBÄDD, "Nooa", Martela, nutida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 15h
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
5d 15h
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
5d 15h
HÖRNSKÅP, allmoge, med datering 1825
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 15h
SKÅP, 2000-tal
SKÅP, 2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
5d 15h
STOL, "Fiber side chair", Muuto, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 16h
XAVIER PANCHARD, pall, "H60", Tolix, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 16h
LAPTOPBORD, "Relate", Muuto, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
5d 16h
LOUNGESTOLAR, 1 par, "Frankie EC", Johansson Design, nutida
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 16h
ISKOS BERLIN, 3 st stolar, "Soft Edge 10", HAY, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
5d 16h
MARCEL WANDERS, fåtölj, "V.I.P. Chair", Moooi, formgiven 2000
Aktuellt bud750 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 16h
ERIC VASSTRÖM (1887-1958), olja på duk, signerad och daterad 1938
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 16h
BYRÅ, 1900-talets början
BYRÅ, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 15h
MODULSOFFA, 3 del, "Mags", HAY, samtida
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
6d 15h
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
6d 15h
CHRISTIAN HALLERÖD, pall/sidobord, "Karljohan", Ikea PS, formgiven 2009
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 800 SEK
6d 16h
PIEDESTAL, marmor och metall, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 16h
PALL, allmoge, 1800-/1900-tal
PALL, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 16h
SKÅP, allmoge, 1700-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 17h
BYRÅ, rokokostil, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 17h
BRICKBORD, orientalisk stil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 15h
MATSALSMÖBEL, 9 del, sannolikt sent 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
7d 15h
MATSALSSKÅP, GR Möbler Tibro, Solgården Antikmåleri & Inredning, sannolikt sent 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering4 000 SEK
7d 15h
NYSILVERBRICKA MED BORD, nysilver och trä, bla tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
7d 15h
 LIEVORE ALTHERR MOLINA, 3 st, stolar, "Catifa", Arper, Italien
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 16h
STOL, sengustaviansk, 1800-talets början
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
7d 16h
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
7d 16h
SPJÄLSÄNG, Oliver Furniture, 2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering3 000 SEK
7d 16h
TIDNINGSSTÄLL, akrylplast, 1900-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 16h
STOLAR, 1 par, Karl Johan, 1800-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 16h
DAGBÄDD, sent 1900-/2000-tal
DAGBÄDD, sent 1900-/2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 16h
BARSTOLAR, 5 st, Wilkhan, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 16h
JONAS IHREBORN, fåtölj, "Pod Highback", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 16h
Startbud200 SEK
Värdering1 800 SEK
7d 16h
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 16h
SOFFBORD, ek och metall, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 17h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 17h
MATBORD, Johansson Design, "Discus", samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 17h
HEE WEELING, 1 par, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 17h
PARAPLYSTÄLL, gjutjärn, Husqvarna, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 17h
SKRIVBORD, ek, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan