- MöblerRensa filter
ILMARI TAPIOVAARA, stol, "Mademoiselle", Edsbyverken, 1900-talets mitt
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 200 SEK
SKRIVSTOL, Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Aktuellt bud700 SEK
Värdering3 000 SEK
SKRIVSKÅP, K.A Roos, Helsingborg, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering2 000 SEK
SIDOBORD, 1940-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
TABURETT, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 200 SEK
KARMSTOL, "Florett nr 147", AB Bröderna Wigells Stolfabrik, 1900-talets mitt
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
SÄNGBORD, 1900-talets början
Aktuellt bud450 SEK
Värdering800 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Konsert", 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
SKRIVBORD, rokokostil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
CHRIS MARTIN, 1 par barpallar, "Icha", Massproduction, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
BARSTOLAR, 4 st, kromad metall, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
BARSTOL, Pedrali, Italien, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
STOLAR, 4 st, nyrokoko, 1800-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
CHARLES & RAY EAMES, kontorsstol, "EA-108", Vitra, samtida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering4 000 SEK
SKRIVSKÅP, 1800-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
MATSALSSKÅP, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
NANNA DITZEL, stol, "Trinidad", modell 3298, Fredericia Furniture, Danmark, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
BOKHYLLA / SIDEBOARD, björk, 1940-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
SKRIVKLAFF, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
SIDOBORD / SOFFBORD, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
FÅTÖLJ, Materia, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
SKÅP, 1800-tal, fanerat med mahogny
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
SALONGSBORD, Louis VIX-stil, 1900-talets första hälft, skiva av cararramarmor
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 000 SEK
SIDOBORD, "Bella", HAY, samtida
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
SOFFBORD, "Stockholm", IKEA, samtida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
HEE WELLING, stol, "About a chair", HAY, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
HÅG, kontorsstol, "H05", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
SIDOBORD / SOFFBORD, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
PELARBORD, björk, 1800-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, soffbord, "Superellips", Fritz Hansen, Danmark, 1990
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
ANTTI KOTILAINEN, 1 par stolar, "Sola", Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
PALL, rokokostil, 1900-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 500 SEK
SÄNGBORD, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
BYRÅ, swedish modern, 1930-/40-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering4 000 SEK
SITTPUFF, Götessons, samtida
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
STOLAR, 1 par, hepplewhitestil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
ELINA ALA-MONONEN, "Altto", fåtölj samt ottoman, Adea, 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering2 000 SEK
ETAGEBORD, björk, 1900-talets början
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
SALONGSBORD, Louis XIV-stil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
SNURRFÅTÖLJ, HÅG, "Sideways", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
GRIPSHOLMSFÅTÖLJ med FOTPALL, "Medevi Brunn", ur Ikeas 1700-talsserie
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
SIDOBORD / SOFFBORD, "Bella", HAY, samtida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK