- AllmogeRensa filter
APOTEKSMORTEL MED STÖT, mässing, 1700-/1800-tal, större modell
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
SKÅL, trä, allmoge, 1800-tal
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
FORMAR, 2 st, allmoge, sannolikt 1900-talets första hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering200 SEK
DALAHÄSTAR, 2 st, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, omkring år 1900
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
FOLKDRÄKT, Skedevi, Östergötland, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 500 SEK
SOFFA, sengustaviansk, omkring år 1800, Sverige
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 000 SEK
KAFFEPANNA OCH ALADÅBFORM, koppar, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
FOLKDRÄKT, Skedevi, Östergötland, sannolikt 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
DÖRRAR, allmoge, 4 st, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGFOTOGENLAMPA, blått glas och mässing, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
VRIL, DALAHÄST OCH FIGUR, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK