1
20h 11 m
SKULPTURER, 5 st, trä, 1900-talets första hälft, varav 2 signerade Dal-Edvin
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
21h 23 m
DALATUPPAR, 3 st, snidat och bemålat trä, 1900-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK
21h 33 m
SKÄRBRÄDA, allmoge, större modell, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering300 SEK
21h 45 m
BÄRKONT, flätat spån, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 19h
DALAHÄSTAR, 3 st, skuret trä, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 20h
KNOPPBRÄDA, allmoge, 1800-tal
KNOPPBRÄDA, allmoge, 1800-tal
Aktuellt bud650 SEK
Värdering800 SEK
1d 20h
TRÅG, allmoge, Dalarna, 1800-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
1d 21h
BÄNK, allmoge, rokokostil, sannolikt 1900-talets början
Aktuellt bud450 SEK
Värdering800 SEK
1d 21h
KRUKOR MED LOCK, 2 st, mässing, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
1d 21h
BÄNK, allmoge, Dalarna, 1800-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
1d 21h
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
2d 20h
KNOPPBRÄDA, allmoge, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
2d 20h
VÄLLINGKLOCKOR, 4 st, malm och tenn, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 21h
VÄLLINGKLOCKA, malm, 1800-tal
VÄLLINGKLOCKA, malm, 1800-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 20h
MÄSSINGSKRUKOR, 3 st, EF Petterssons Metallverkstad Kärrgruvan samt Skultuna, 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 20h
SKÄRBRÄDA, allmoge, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
4d 21h
MINIATYR, horn, ölgås med slev, 1900-tal, otydligt monogramsignerad möjligen LL
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
5d 20h
BOCKBORD, allmoge, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 20h
VÄLLINGKLOCKA, mässing, större modell, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 19h
TRÄSKÅLAR, 2 st, allmoge, 1800-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
7d 19h
TRÅG, trä, allmoge, Dalarna, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 20h
ROTTINGSÄNGAR, 2 st, sannolikt 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 20h
SKEDEVIDRÄKT, dam, 1989, strlk ca 44
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering3 000 SEK