- MattorRensa filter

ORIENTMATTA, Bochara, ca 313 x 252 cm
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering3 000 SEK

MATTA, Kelim, ca 230 x 186 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering6 000 SEK

ORIENTMATTA, silkeinslag, ca 78 x 48 cm
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK

ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, figural, ca 172 x 118 cm
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

ORIENTMATTA, ca 267 x 151 cm
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

ORIENTMATTA, old, ca 200 x 165 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK

MATTA, Rölakan, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

MATTA, Gabbeh, sent 1900-/2000-tal, ca 192 x 164 cm
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

ORIENTMATTA, Nahavand, old, ca 223 x 152 cm
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK

PLASTMATTA, rund, enligt uppgift Pappelina
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

MATTA, Kelim, ca 200 x 145 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering5 000 SEK