- SkulpturRensa filter
YRJÖ LIIPOLA, skulptur, gips, signerad och otydligt daterad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGRELIEF, brons, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
EERO AARNIO, rumsavdelare / skulptur, plast, Martela, Finland, samtida
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering4 000 SEK
RESEIKON, mässing, sannolikt Ryssland, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
SOFFBORD, redwood, sent 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 000 SEK
BORDSDEKORATIONER / SKULPTURER, 1 par, försilvrad mässing, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
SKULPTUR, glas, Kosta Boda Atelier, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
MAGGIE WIBOM, figur, lergods, Gefle, 1900-talets andra hälft, monorgamsignerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
INGRID HERRLIN, skulptur, stengods, 1900-talets andra hälft, signerad
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
SKULPTURER, 3 st, försilvrad mässing, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
ERIK PLØEN (Norge, 1925-2004), vas, stengods, signerat och otydligt daterad, 1940-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
SKULPTUR, gips, 1900-/2000-tal, osignerad
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
SKULPTUR, marmor, samtida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 000 SEK
DAVID WRETLING (1901-1986), skulptur, sandsten, signerad och numrerad 2/10
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering1 000 SEK