1
13h 50 m
LIS ZWICK (1942-2020), blandteknik, signerad och daterad 1980
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
14h 22 m
PETER BOROTINSKIJ (född 1948), färglitografi, signerad och daterad -97
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 13h
LOUIS BASTIN (1912-1979), färglitografi, signerad, onumrerad
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK
2d 13h
TAVLA, grafiskt blad med kungligheter, omkring år 1900
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
2d 14h
PETER FREUDENTHAL (född 1938), färglitografi, signerat och daterad -79
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 15h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 13h
WILHELM VON WRIGHT, "Skandinaviens fiskar", andra upplagan, med 53 kolorerade kromlitografier
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 14h
SVIT MED GRAFISKA BLAD, 5 st, bla Erik Höglund, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 14h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 14h
HANDKOLORERADE LITOGRAFIER, 3 st, 1800-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 15h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 13h
GENERALSTABEN MAPP, "Karl XII på slagfältet", kartverk, 1919
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 13h
FOLKE GULLBY (1912-1982), etsning, signerad och numrerad 3/50
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
5d 14h
FELIX HATZ (1904-1999), litografi, signerad, daterad -57 och numrerad 5/30
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 14h
T GAUGAIN, litografiskt tryck, G. Morland Pinx, London 1785
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
5d 14h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 14h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan