1
20h 19 m
HARALD LYTH (född 1937) färglitografi, signerad och numrerad 72/150
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
20h 49 m
BARBRO ANDERSSON, (född 1948), färglitografi, signerad och daterad 2000
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
20h 59 m
TORD BAECKSTRÖM (1908-1991), olja på duk, signerad och daterad -49
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
21h 03 m
KNUT NORMAN (1896-1977), olja på pannå, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
21h 11 m
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 19h
DALAHÄSTAR, 3 st, skuret trä, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 20h
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 20h
BERTIL WIDBRANDT (1914-1988), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 21h
BROR JÖNSSON (född 1931), olja på duk, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 21h
EINAR WENNBERG (född 1936), olja på duk, signerad och daterad -90
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
4d 20h
MATS MASON (1894-1983), olja på pannå, signerad och daterad 1949
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 20h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Hugo Kejerfors
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 20h
ERIK OLSON (1901-1986), färglitografi, signerat och daterat 1953
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
5d 21h
ASTRI BERGMAN TAUBE (1898-1980), färglitografi, signerad och numrerad 169/210
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 20h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 21h
GUSTAF ADOLF FAHLE (1906-1989), olja på duk, signerad och daterad -51
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
7d 21h
GÖSTA MÅNSSON (1924-2009), olja på duk, signerad
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 21h
GÖSTA WERNER (1909-1989), färglitografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK