1
6h 30 m
ARNE JOHANSSON (1928-2012), färglitografi, signerad och numrerad 58/250_37333a_lg.jpeg
ARNE JOHANSSON (1928-2012), färglitografi, signerad och numrerad 58/250
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6h 40 m
KJELL SUNDBERG (född 1950), färglitografi, signerad och numrerad 56/250_37359a_lg.jpeg
KJELL SUNDBERG (född 1950), färglitografi, signerad och numrerad 56/250
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7h 40 m
INGBRITT IRENE LAGERBERG (född 1943), färglitografi, monogramsignerad II och numrerad 127/250_37369a_lg.jpeg
INGBRITT IRENE LAGERBERG (född 1943), färglitografi, monogramsignerad II och numrerad 127/250
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8h 02 m
KJELL LÖNNÅ (1936-2022), färglitografi, signerad, provtryck_37336a_lg.jpeg
KJELL LÖNNÅ (1936-2022), färglitografi, signerad, provtryck
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8h 06 m
OTTO JANSSON (1879-1949), olja på pannå, signerad
_37340a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 6h
KENNETH LINDGREN, (född 1937), akvarell, signerad_37231a_8dc9c378505bcd4_lg.jpeg
KENNETH LINDGREN, (född 1937), akvarell, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 7h
KNUT NORMAN (1896-1977), olja på pannå, signerad_37353a_lg.jpeg
KNUT NORMAN (1896-1977), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 7h
INGE ERIKSSON (född 1945), olja på duk, siganerad och daterad 1991_37402a_lg.jpeg
INGE ERIKSSON (född 1945), olja på duk, siganerad och daterad 1991
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 8h
CHARLES ROKA (Ungern/Norge, 1912-1999), olja på duk, signerad_37307a_lg.jpeg
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering4 000 SEK
2d 6h
PAUL HOLSBY (född 1921), färglitografi, signerad och numrerad_37128a_8dc9c0bdb0d4fa6_lg.jpeg
PAUL HOLSBY (född 1921), färglitografi, signerad och numrerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 7h
TURE FABIANSSON (1910-1994), olja på duk, signerad och daterad -36._37358a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
3d 8h
SVEN ERIK LUND (1933-2008), olja på duk, signerad_37365a_lg.jpeg
SVEN ERIK LUND (1933-2008), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 7h
MINA CARLSSON-BREDBERG, akvarell på papper, vy över Stockholm, signerad_37339a_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 7h
JAN DAVIDSSON (född 1963), olja på duk, signerad och daterad 2002_37310a_lg.jpeg
JAN DAVIDSSON (född 1963), olja på duk, signerad och daterad 2002
Aktuellt bud800 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 6h
_37395a_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
5d 7h
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1700-tal, osignerad_37215a_8dc9cc4d6cc6336_lg.jpeg
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1700-tal, osignerad
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 7h
CECILIA UHLIN (född 1964), färglitografi, signerad och daterad -99_37387a_lg.jpeg
CECILIA UHLIN (född 1964), färglitografi, signerad och daterad -99
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 8h
KENNETH LINDGREN, (född 1937), akvarell, signerad_37232a_8dc9c377ad760c2_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 6h
SAMUEL GÖRANSSON, (1892-1981), relief, skuret trä, signerad och daterad 1975_37649a_lg.jpeg
SAMUEL GÖRANSSON, (1892-1981), relief, skuret trä, signerad och daterad 1975
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 6h
TAGE NORDHOLM (1927-1990), färglitografi, signerad och numrerad 89/360_37708a_8dca0ca40ccaf06_lg.jpeg
TAGE NORDHOLM (1927-1990), färglitografi, signerad och numrerad 89/360
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 6h
GUNNAR LINDBERG (1915-1997), olja på pannå, signerad och daterad -55_37496a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 7h
OIDENTIFIREAD KONSTNÄR, färglitografi, signerad och numrerad 28/50_37454a_8dca0ca5251b331_lg.jpeg
OIDENTIFIREAD KONSTNÄR, färglitografi, signerad och numrerad 28/50
Aktuellt bud600 SEK
Värdering300 SEK
8d 6h
PER ENGLUND (1905-1988), olja på duk, signerad _37247a_8dca0ca3823cb2e_lg.jpeg
PER ENGLUND (1905-1988), olja på duk, signerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
8d 7h
VIVIANNE PERSSON (född ?), etsning, signerad och numrerad 2/10_37609a_lg.jpeg
VIVIANNE PERSSON (född ?), etsning, signerad och numrerad 2/10
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 8h
EMILIO VEDOVA (Italien, 1919-2006), tillskriven, blandteknik, signerad_37630a_lg.jpeg
Aktuellt bud550 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
9d 8h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad K.E. Portin 1918, sannolikt Karl Edvard Portin (1889-1980)_37509a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad K.E. Portin 1918, sannolikt Karl Edvard Portin (1889-1980)
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
10d 8h
ESKIL NORDELL, (1921-2001), olja på pannå, signerad_37597a_lg.jpeg
ESKIL NORDELL, (1921-2001), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
11d 6h
SKULPTUR, marmor, samtida _37524a_lg.jpeg
SKULPTUR, marmor, samtida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 000 SEK
11d 7h
PER ENGLUND (1905-1988), olja på duk, signerad_37246a_8dca0ca2dbf0e60_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 8h
KARL GUSTAV HOLMBERG (1916-1994), olja på duk, signerad och daterad 1976_37090a_8dc9c0bf059b64d_lg.jpeg
KARL GUSTAV HOLMBERG (1916-1994), olja på duk, signerad och daterad 1976
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 6h
LARS PIRAK (1932-2008), blyerts på papper, signerad och daterad -76_37467a_8dc9ffe93e59fcb_lg.jpeg
LARS PIRAK (1932-2008), blyerts på papper, signerad och daterad -76
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 6h
OSCAR LYCKE (1877-1927), olja på duk, signerad_37519a_lg.jpeg
OSCAR LYCKE (1877-1927), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
12d 7h
GIDEON ERIKSSON (1915-1996), olja på pannå, signerad och daterad -80_37452a_8dca0ca5c687fdc_lg.jpeg
GIDEON ERIKSSON (1915-1996), olja på pannå, signerad och daterad -80
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 7h
ANDERS HELLSTEN (1916-1990), olja på duk, signerad och daterad -56_37502a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 7h
EBBE EBERHARDSON (1927-2020), färglitografi, signerad och numrerad 8/45_37453a_8dca0ca49a25d31_lg.jpeg
EBBE EBERHARDSON (1927-2020), färglitografi, signerad och numrerad 8/45
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK