1
8d 7h
BORDSLAMPA, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal_37690a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
8d 7h
BJÖRN WIINBLAD, vas, porslin, Studio Linie, Rosenthal, 1900-talets andra hälft _37771a_8dca0d15d502e43_lg.jpeg
BJÖRN WIINBLAD, vas, porslin, Studio Linie, Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 8h
YTTERFODER, 2 st, keramik, Bo Fajans bla "Pomona", 1900-talets mitt_37742a_8dca00a9a5253df_lg.jpeg
YTTERFODER, 2 st, keramik, Bo Fajans bla "Pomona", 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 8h
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1800-/1900-tal_37155a_8dc9c06fc860f0a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 8h
SERVISDELAR, 7 del, lergods, enligt uppgift Afrika 1950-tal_37575a_lg.jpeg
SERVISDELAR, 7 del, lergods, enligt uppgift Afrika 1950-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 8h
KAFFEKOPPAR MED FAT, 12 st, porslin, "Ostindia", Rörstrand _37654a_lg.jpeg
KAFFEKOPPAR MED FAT, 12 st, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
8d 8h
SKÅL, keramik, 1900-talets senare del_37469a_8dc9ffe562ae6c1_lg.jpeg
SKÅL, keramik, 1900-talets senare del
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 8h
KRUS, stengods, Raus, 1900-tal_37762a_8dca0d0f62401e8_lg.jpeg
KRUS, stengods, Raus, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 9h
SERVISPORSLIN, 16 del, porslin, "Fish", Johnson Bros, England, 1900-talets andra hälft _37464a_8dca00161f48dbc_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 16 del, porslin, "Fish", Johnson Bros, England, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 9h
KRUS, stengods, Raus, 1900-tal_37763a_8dca0d0ffcf4a6b_lg.jpeg
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 7h
SKÅL, porslin, Kina, 1800-tal_37156a_8dc9c063063d2ce_lg.jpeg
SKÅL, porslin, Kina, 1800-tal
Aktuellt bud800 SEK
Värdering300 SEK
9d 7h
CARL-HARRY STÅLHANE, 12 st assietter, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft_37557a_lg.jpeg
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 7h
VAS, porslin, Kina, 1800-/1900-tal_37151a_8dc9c060b2f77f9_lg.jpeg
VAS, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
9d 7h
VASER, 2 st, keramik, bla Upsala Ekeby 1900-talets andra hälft _37582a_lg.jpeg
VASER, 2 st, keramik, bla Upsala Ekeby 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 7h
SKÅL, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_37157a_8dc9c06842b40a9_lg.jpeg
SKÅL, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud700 SEK
Värdering700 SEK
9d 8h
ERIK PLØEN (Norge, 1925-2004), vas, stengods, signerat och otydligt daterad, 1940-tal_37153a_8dc9aa9da35f9f9_lg.jpeg
ERIK PLØEN (Norge, 1925-2004), vas, stengods, signerat och otydligt daterad, 1940-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
9d 8h
GOLVLAMPA, keramik, sannolikt 1970-tal_37560a_lg.jpeg
GOLVLAMPA, keramik, sannolikt 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 8h
KRYDDBURKAR, 11 st, porslin, Anita Nylund, Jie Gantofta, 1900-talets mitt_37741a_8dca0ca9b6d1e96_lg.jpeg
KRYDDBURKAR, 11 st, porslin, Anita Nylund, Jie Gantofta, 1900-talets mitt
Aktuellt bud650 SEK
Värdering600 SEK
9d 8h
LOCKURNOR, 1 par, porslin, Kina, 1800-/1900-tal_37152a_8dc9c05f9831c80_lg.jpeg
LOCKURNOR, 1 par, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 500 SEK
9d 8h
TEKANNA MED SCHATULL, porslin och rotting, Kina, 1900-talets andra hälft_37727a_8dca0c318607f36_lg.jpeg
TEKANNA MED SCHATULL, porslin och rotting, Kina, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
9d 9h
BURKAR, 2 st, porslin, Rörstrand, 1900-talets mitt_37782a_8dca0cad55cf979_lg.jpeg
BURKAR, 2 st, porslin, Rörstrand, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 7h
STIG LINDBERG, 12 st kaffekoppar med fat, porslin, "Eva", Gustavsberg, 1900-talets mitt_37722a_8dca0ca724f939f_lg.jpeg
STIG LINDBERG, 12 st kaffekoppar med fat, porslin, "Eva", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Aktuellt bud4 400 SEK
Värdering8 000 SEK
10d 7h
LISA LARSON, figur, keramik, "Johanna", Gustavsberg_37239a_8dca00010803852_lg.jpeg
LISA LARSON, figur, keramik, "Johanna", Gustavsberg
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 7h
YTTERFODER/SKÅL, keramik, Bo Fajans, 1900-talets mitt _37712a_8dca00abf2d618d_lg.jpeg
YTTERFODER/SKÅL, keramik, Bo Fajans, 1900-talets mitt
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
10d 7h
GUNNAR NYLUND, skål, porslin, Rörstrand, 1900-talets slut_37721a_8dca18c6d2d288c_lg.jpeg
GUNNAR NYLUND, skål, porslin, Rörstrand, 1900-talets slut
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 7h
SERVISPORSLIN, 4 del, keramik, Upsala Ekeby / Gefle, 1900-talets mitt_37732a_8dca0ca84de9293_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 4 del, keramik, Upsala Ekeby / Gefle, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 8h
FAT, porslin, Kina, Qianlong, 1700-tal_37481a_lg.jpeg
FAT, porslin, Kina, Qianlong, 1700-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering2 000 SEK
10d 8h
STIG LINDBERG, 15 del, teservis, porslin, "Adam", Gustavsberg, 1900-talets mitt_37723a_8dca0ca66927809_lg.jpeg
STIG LINDBERG, 15 del, teservis, porslin, "Adam", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
10d 8h
STIG LINDBERG, 10 st kaffekoppar med fat, "Prunus", Gustavsberg, 1900-talets mitt_37714a_8dca0c1e0dc6b0a_lg.jpeg
STIG LINDBERG, 10 st kaffekoppar med fat, "Prunus", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 8h
BJÖRN WIINBLAD, cylindervas, porslin, Studio Linie, Rosenthal, 1900-talets andra hälft _37755a_8dca00a738adfbc_lg.jpeg
BJÖRN WIINBLAD, cylindervas, porslin, Studio Linie, Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 8h
AINA STENBERG, 37 del, servisporslin, "Tomtejul", Rörstrand, 1900-talets andra hälft _37470a_8dca0017bf6070a_lg.jpeg
AINA STENBERG, 37 del, servisporslin, "Tomtejul", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud600 SEK
Värdering3 000 SEK
10d 8h
BJÖRN WIINBLAD, 3 del, porslin, Studio Linie, Rosenthal, 1900-talets andra hälft _37772a_8dca0d1a28cd599_lg.jpeg
BJÖRN WIINBLAD, 3 del, porslin, Studio Linie, Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 9h
VAS, keramik, Upsala Ekeby, 1900-tal_37489a_lg.jpeg
VAS, keramik, Upsala Ekeby, 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 7h
CARL-HARRY STÅLHANE, 12 st mattallrikar, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft_37684a_lg.jpeg
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
11d 7h
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand, 1900-talets mitt_37460a_8dc9ffe5f7b90a4_lg.jpeg
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 7h
EWALD DAHLSKOG, 12 st assietter, fajans, "Kromo", Bo Fajans Gefle, 1900-talets första hälft _37751a_8dca0cab0b973d8_lg.jpeg
EWALD DAHLSKOG, 12 st assietter, fajans, "Kromo", Bo Fajans Gefle, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 7h
SKÅL PÅ FOT, porslin, "Musselmalet", nr 1020, Royal Copenhagen_37628a_lg.jpeg
SKÅL PÅ FOT, porslin, "Musselmalet", nr 1020, Royal Copenhagen
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 800 SEK
11d 8h
BORDSDEKORATION, porslin, Perugia, Italien, 1900-talets mitt_37163a_8dc9aa9cfb8dc76_lg.jpeg
BORDSDEKORATION, porslin, Perugia, Italien, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 8h
SKÅL, fajans, Bikupan, Danmark, 1900-talets andra hälft _37602a_lg.jpeg
SKÅL, fajans, Bikupan, Danmark, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 8h
STIG LINDBERG, 20 del, 10 kaffekoppar med fat och assietter, porslin, "Adam", Gustavsberg, 1900-talets mitt_37724a_8dca0c326fe4e90_lg.jpeg
STIG LINDBERG, 20 del, 10 kaffekoppar med fat och assietter, porslin, "Adam", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
11d 8h
SKÅL, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal_37160a_8dc9c06e1cf4646_lg.jpeg
SKÅL, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering4 000 SEK
11d 8h
ASSIETTER, 8 st, keramik, Bo Fajans Gefle, 1900-talets mitt_37752a_8dca0cab96aa667_lg.jpeg
ASSIETTER, 8 st, keramik, Bo Fajans Gefle, 1900-talets mitt
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
11d 8h
SKÅL MED BLOMSTERFAKIR, fajans, Gefle, 1900-talets mitt_37759a_8dca0d1ac2dbb7e_lg.jpeg
SKÅL MED BLOMSTERFAKIR, fajans, Gefle, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 7h
FIGUR, porslin, nickedocka, Japan, 1800-/1900-tal_37161a_8dc9c06918f583d_lg.jpeg
FIGUR, porslin, nickedocka, Japan, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 7h
SKÅL MED BLOMSTERFAKIR, porslin, Bo Fajans, 1900-talets mitt_37758a_8dca0d1cb830e62_lg.jpeg
SKÅL MED BLOMSTERFAKIR, porslin, Bo Fajans, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 8h
ALAIN LE FOLL, vas, porslin, Rosenthal Studio Line, 1900-talets andra hälft_37591a_lg.jpeg
ALAIN LE FOLL, vas, porslin, Rosenthal Studio Line, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 8h
KRUS, stengods, Raus, 1900-tal_37764a_8dca0d10a513948_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 8h
MINIATYRVASER, 9 st, porslin, Asien, 1900-talets andra hälft_37660a_lg.jpeg
MINIATYRVASER, 9 st, porslin, Asien, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK