66992 SEKRETÄR, med rullklaff, 1800-tal

SEKRETÄR, med rullklaff, 1800-tal
  • SEKRETÄR, med rullklaff, 1800-tal

Fanerad med mahogny, rullklaff med bakomliggande skrivförvaring, två lådor nedtill samt två lådor upptill, beslag och listverk av mässing, med dekor av kariatyder, lös skiva av svart marmor, utdragbar skinnklädd skrivskiva, nyckel finns, höjd ca 125, 123 x 60 cm

  • Konditionsrapport:Skiva med nagg, låda med fanerskador, torrsprickor, åldersrelaterat slitage
  • Proveniens:inköpt i Belgien 1996 av nuvarande ägare

Värdering2 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
Fraktavgift (från)800 SEK