66178 SALONGSMÖBEL, 4 del, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal

SALONGSMÖBEL, 4 del, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
  • SALONGSMÖBEL, 4 del, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal

Skuren dekor, förgylld och bronserad, omfattande 1 par karmstolar, soffa samt salongsbord, fast stoppad rygg och sits, klädsel av gul textil, salongsbord med skiva av marmor, soffans sitthöjd 40 cm, längd 175 cm, karmstolen sitthöjd 43 cm, rygghöjd 94 cm, bordets diameter 60cm, höjd 75 cm

  • Konditionsrapport:Senare omklädd, åldersrelaterat slitage, mindre färgbortfall

Värdering6 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK