10496 SIDEBOARD, England, 1900-talets mitt

10496a_8daff98139733d9_med.jpeg
  • 10496a_8daff98139733d9_sm.jpeg
  • 10496b_8daff9813a2f2e8_sm.jpeg
  • 10496c_8daff98139f91bb_sm.jpeg

Fanerat med mahogny, inläggningar av intarsia, beslag av mässing, två skåp med bakomliggande öst hyllplan, två lådor, svängd form, etikettmärkt Jaycee Furniture Brighton Sussex England, samt Brizèrs möbler Linköping, nyckel finns, höjd 93, 164 x 53 cm

Konditionsrapport - Gott skick, någon smärre torrspricka

    Värdering3 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
    Fraktavgift (från)900 SEK