Börjar: 3 jun 2022 15:30Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
BREFKORTSALBUM, jugend, omkring år 1900, med ca 88 brevkort_3807a_lg.jpeg
BREFKORTSALBUM, jugend, omkring år 1900, med ca 88 brevkort
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
JORDGLOB, 1900-talets andra hälft_3836a_lg.jpeg
JORDGLOB, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
JAKT- OCH FICKKNIVAR, 7 st, 1900-/2000-tal_3842a_lg.jpeg
JAKT- OCH FICKKNIVAR, 7 st, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
HATTASK, 1900-talets första hälft, med damhattar_3889a_8da43d4b9dbfe4c_lg.jpeg
HATTASK, 1900-talets första hälft, med damhattar
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FRILUFTSSERVIS, "Taffel", Sigvard Bernadotte_3891a_8da43b0fa0feaed_lg.jpeg
FRILUFTSSERVIS, "Taffel", Sigvard Bernadotte
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 132 del, nysilver, CG Hallberg_3899a_8da452eab02cb71_lg.jpeg
BESTICKUPPSÄTTNING, 132 del, nysilver, CG Hallberg
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
ERIK TUOLJA (1915-1978), samekniv, halvhornskniv, monogramsignerad_3962a_8da44757d59e6f0_lg.jpeg
ERIK TUOLJA (1915-1978), samekniv, halvhornskniv, monogramsignerad
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
BORDSLYSTER, mässing, 1800-/1900-tal_4012a_lg.jpeg
BORDSLYSTER, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
BURK, tenn, GAB, 1933_3923a_8da43b18875c877_lg.jpeg
BURK, tenn, GAB, 1933
Slutpris300 SEK
Värdering200 SEK
URNOR, 1 par, svartlackerat gjutjärn_3580a_lg.jpeg
URNOR, 1 par, svartlackerat gjutjärn
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
SKÅL PÅ FOT, 2 st, 1900-tal_3932a_8da44e7cf03d138_lg.jpeg
SKÅL PÅ FOT, 2 st, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SALONGSGRAMMONFON, 1900-talets början_3954a_8da454bba600e41_lg.jpeg
SALONGSGRAMMONFON, 1900-talets början
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
ASK, 1800-/1900-tal_3967a_8da446f81800fb3_lg.jpeg
ASK, 1800-/1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
SAMEKNIV, halvhornskniv, 1900-tal_3963a_8da4476067e06a6_lg.jpeg
SAMEKNIV, halvhornskniv, 1900-tal
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
LORGNETTE, 1800-/1900-tal_3965a_8da449bef03f8bc_lg.jpeg
LORGNETTE, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, Kolmårdsmarmor, 1900-tal_3619a_8da433f69258322_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, Kolmårdsmarmor, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering200 SEK
NATTLJUSSTAKAR, 1 par, nysilver, WMF, Tyskland, 1900-talets första hälft _3654a_8da43b1697f01da_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGLAMPETTER, 1 par, brons, Louis XIV-stil, 1800-/1900-tal_3887a_8da43dfcd99029c_lg.jpeg
VÄGGLAMPETTER, 1 par, brons, Louis XIV-stil, 1800-/1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
ASKFAT, tenn, Firma Svenskt Tenn, 1928_3987a_8da449b2fc4b0ad_lg.jpeg
ASKFAT, tenn, Firma Svenskt Tenn, 1928
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Ystad Metall, 1900-talets andra hälft _3089a_8da3d906b5848c6_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Ystad Metall, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering200 SEK
FÅRSKINN, gotlandsfår, ca 100 x 75 cm_3090a_8da42853d7495f4_lg.jpeg
FÅRSKINN, gotlandsfår, ca 100 x 75 cm
Slutpris900 SEK
Värdering400 SEK
INGRID ATTERBERG, vas, keramik, "Spiral", Uppsala Ekeby_3358a_8da3efba7046dcc_lg.jpeg
INGRID ATTERBERG, vas, keramik, "Spiral", Uppsala Ekeby
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
FÅRSKINN, brungrått, ca 100 x 73 cm_3091a_8da42854f986e59_lg.jpeg
FÅRSKINN, brungrått, ca 100 x 73 cm
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
MODELLTÅG,  större modell, sannolikt tidigt 1900-tal, "Thor"_4022a_lg.jpeg
MODELLTÅG, större modell, sannolikt tidigt 1900-tal, "Thor"
Slutpris6 000 SEK
Värdering7 500 SEK
KIKARE, Zenit, 1900-talets mitt_4034a_8da449ae87ce109_lg.jpeg
KIKARE, Zenit, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK