Börjar: 3 jun 2022 15:30
Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, 1800-/1900-tal_3082a_8da3ef7309bb2d2_lg.jpeg
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris550 SEK
Utropspris700 SEK
ARVID KNÖPPEL, skulptur, gips, tjur, signerad_3081a_8da3ef66886b09e_lg.jpeg
ARVID KNÖPPEL, skulptur, gips, tjur, signerad
Slutpris750 SEK
Utropspris1 000 SEK
ANNA-MAIJA KANGASNIEMI, 2 st, skulpturer, bla signerad och daterad 1997_3083a_8da456bc99bcb17_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Utropspris300 SEK
TAVLOR, 1 par, 1800-/1900-tal, bronserade_3085a_8da3ef4aa488eb5_lg.jpeg
TAVLOR, 1 par, 1800-/1900-tal, bronserade
Slutpris350 SEK
Utropspris200 SEK
FÅRSKINN, vitt, ca 100 x 75 cm_3092a_8da42852f1f98e0_lg.jpeg
FÅRSKINN, vitt, ca 100 x 75 cm
Slutpris550 SEK
Utropspris400 SEK
TUNNA, koppar, 1800-tal_3214a_8da380539884f2a_lg.jpeg
TUNNA, koppar, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Utropspris800 SEK
SAMEKNIV, tidigt 1900-tal_3400a_lg.jpeg
SAMEKNIV, tidigt 1900-tal
Slutpris850 SEK
Utropspris1 800 SEK
KANDELABRAR, 1 par, förgylld brons, 1800-tal_3674a_8da449c0d1e221d_lg.jpeg
KANDELABRAR, 1 par, förgylld brons, 1800-tal
Slutpris1 500 SEK
Utropspris4 000 SEK
FIGUR, bemålat trä, 1800-/1900-tal, _3633a_8da43b1593ab663_lg.jpeg
FIGUR, bemålat trä, 1800-/1900-tal,
Slutpris750 SEK
Utropspris600 SEK
BORDSPENDYL, brons, empire, 1800-talets första hälft _3340a_8da45310f157a21_lg.jpeg
BORDSPENDYL, brons, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris7 500 SEK
Utropspris4 000 SEK
TERRIN, tenn, GAB, år 1934_3302a_8da3ef6d5fce06e_lg.jpeg
TERRIN, tenn, GAB, år 1934
Slutpris200 SEK
Utropspris400 SEK
KANDELABRAR, 1 par, mässing, jugendstil, 1900-tal_3341a_8da3d8ec29f0368_lg.jpeg
KANDELABRAR, 1 par, mässing, jugendstil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Utropspris600 SEK
MONICA BACKSTRÖM, bricka, nysilver, jugend_3342a_8da4248480d1da7_lg.jpeg
MONICA BACKSTRÖM, bricka, nysilver, jugend
Slutpris200 SEK
Utropspris400 SEK
PALLAR, 1 par, furu, 1900-tal_3362a_8da3f1a0797878b_lg.jpeg
PALLAR, 1 par, furu, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Utropspris400 SEK
KANDELABRAR, 1 par, oskariansk stil, 1900-tal_3334a_8da424a42e48019_lg.jpeg
KANDELABRAR, 1 par, oskariansk stil, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Utropspris1 500 SEK
TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal_3536a_8da428588458403_lg.jpeg
TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris300 SEK
LJUSSTAKE, skuret trä, barock, sannolikt 1700-tal_3765a_lg.jpeg
LJUSSTAKE, skuret trä, barock, sannolikt 1700-tal
Slutpris2 000 SEK
Utropspris4 000 SEK
LOCKURNOR, 1 par, brons och porslin, Frankrike, 1800-tal_3346a_8da3efde257f779_lg.jpeg
LOCKURNOR, 1 par, brons och porslin, Frankrike, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Utropspris500 SEK
TOBAKSBURK, tenn, Harald Linder, Uddevalla,1927_3352b_8da3ef5df40f170_lg.jpeg
TOBAKSBURK, tenn, Harald Linder, Uddevalla,1927
Slutpris450 SEK
Utropspris600 SEK
TRÄSKÅL, allmoge, 1800-tal_3957a_8da446dfbd9ab98_lg.jpeg
TRÄSKÅL, allmoge, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Utropspris800 SEK
NATTLJUSSTAKAR, 4 st, mässing, 1800-/1900-tal , olika modeller_3360a_8da3efb3d028d36_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Utropspris400 SEK
DATOR, Macintosh, SE, 1900-talets andra hälft_3374a_8da3f1a1831e2f0_lg.jpeg
DATOR, Macintosh, SE, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Utropspris500 SEK
LJUSSTAKAR, två par, 1900-tal_3375a_8da45669addbebb_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, två par, 1900-tal
SlutprisInga bud
Utropspris300 SEK
BESTICK, 15 delar, "Sessan", Nils Johan_3391a_lg.jpeg
BESTICK, 15 delar, "Sessan", Nils Johan
SlutprisInga bud
Utropspris400 SEK
HALVMODELL, trä, 2000-tal_3412a_lg.jpeg
HALVMODELL, trä, 2000-tal
SlutprisInga bud
Utropspris300 SEK
MORTEL MED STÖT, Kolmårdsmarmor, 1900-talets första hälft _3404a_lg.jpeg
MORTEL MED STÖT, Kolmårdsmarmor, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Utropspris300 SEK
DOSA, porslin, handmålad, signerad J Perrot, 1800-/1900-tal_3416a_lg.jpeg
DOSA, porslin, handmålad, signerad J Perrot, 1800-/1900-tal
Slutpris400 SEK
Utropspris1 000 SEK
ELDHUNDAR, 1 par, järn, 1800-tal_3796a_lg.jpeg
ELDHUNDAR, 1 par, järn, 1800-tal
Slutpris550 SEK
Utropspris800 SEK
SAMEKNIV, 1900-tal, signerad P_3425a_lg.jpeg
SAMEKNIV, 1900-tal, signerad P
Slutpris1 400 SEK
Utropspris2 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, empire, 1800-talets första hälft _3849a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris3 000 SEK
Utropspris4 000 SEK
FÖNSTERGLAS, 1800-/1900-tal_3442a_lg.jpeg
FÖNSTERGLAS, 1800-/1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Utropspris1 200 SEK
SKULPTUR, marmor, sittande kvinna _3445a_lg.jpeg
SKULPTUR, marmor, sittande kvinna
Slutpris750 SEK
Utropspris4 000 SEK
TVÄRFLÖJT, Martin Fréres, Paris, 1940_3966a_8da44772a8cd5ff_lg.jpeg
TVÄRFLÖJT, Martin Fréres, Paris, 1940
Slutpris250 SEK
Utropspris600 SEK
FLASKSCHATULL, 1800-tal_3464a_lg.jpeg
FLASKSCHATULL, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Utropspris1 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, svartlackerat gjutjärn_3470a_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, svartlackerat gjutjärn
Slutpris1 100 SEK
Utropspris2 000 SEK
NILS GAMMELGAARD, herrbetjänt, "Järpen", svartlackerad metall_3487a_lg.jpeg
NILS GAMMELGAARD, herrbetjänt, "Järpen", svartlackerad metall
Slutpris250 SEK
Utropspris300 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, patinerat gjutjärn_4015a_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, patinerat gjutjärn
Slutpris1 500 SEK
Utropspris2 000 SEK
TIDSKRIFTSHYLLOR, 1 par, "Vågspel", Materia _3496a_lg.jpeg
TIDSKRIFTSHYLLOR, 1 par, "Vågspel", Materia
SlutprisInga bud
Utropspris800 SEK
TAKKRONA, smide, 1900-talets mitt_3504a_lg.jpeg
TAKKRONA, smide, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Utropspris300 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, patinerat gjutjärn_3505a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Utropspris2 500 SEK
YTTERFODER, koppar, 1900-tal, England_3516a_8da4284bbbeedf0_lg.jpeg
YTTERFODER, koppar, 1900-tal, England
SlutprisInga bud
Utropspris400 SEK
NORM ARCHITECTS, ett par, piedestaler, Menu, 2000-tal_3529a_8da449cb4546768_lg.jpeg
NORM ARCHITECTS, ett par, piedestaler, Menu, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris400 SEK
TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal_3537a_8da428612ba5426_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Utropspris300 SEK
TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal_3538a_8da427cef04d3a0_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Utropspris300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-talets första hälft _3547a_8da43b0bbce25c1_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Utropspris300 SEK
CHRISTER WIDE, skål, tenn, Kolmården 1988_3555a_8da4350bd5a5147_lg.jpeg
CHRISTER WIDE, skål, tenn, Kolmården 1988
SlutprisInga bud
Utropspris500 SEK
VÅG, Lindells, Jönköping, "typ 367",  Kungliga mynt-och justeringsverket, 1900-talets första hälft_3559a_8da44e659d503e0_lg.jpeg
VÅG, Lindells, Jönköping, "typ 367", Kungliga mynt-och justeringsverket, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Utropspris600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, 1800-tal_3569a_8da449c5d802473_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Utropspris600 SEK