Börjar: 3 jun 2022 15:30Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, 1800-/1900-tal_3082a_8da3ef7309bb2d2_lg.jpeg
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering700 SEK
ARVID KNÖPPEL, skulptur, gips, tjur, signerad_3081a_8da3ef66886b09e_lg.jpeg
ARVID KNÖPPEL, skulptur, gips, tjur, signerad
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
ANNA-MAIJA KANGASNIEMI, 2 st, skulpturer, bla signerad och daterad 1997_3083a_8da456bc99bcb17_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TAVLOR, 1 par, 1800-/1900-tal, bronserade_3085a_8da3ef4aa488eb5_lg.jpeg
TAVLOR, 1 par, 1800-/1900-tal, bronserade
Slutpris350 SEK
Värdering200 SEK
FÅRSKINN, vitt, ca 100 x 75 cm_3092a_8da42852f1f98e0_lg.jpeg
FÅRSKINN, vitt, ca 100 x 75 cm
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
TUNNA, koppar, 1800-tal_3214a_8da380539884f2a_lg.jpeg
TUNNA, koppar, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
FIGUR, bemålat trä, 1800-/1900-tal, _3633a_8da43b1593ab663_lg.jpeg
FIGUR, bemålat trä, 1800-/1900-tal,
Slutpris750 SEK
Värdering600 SEK
BORDSPENDYL, brons, empire, 1800-talets första hälft _3340a_8da45310f157a21_lg.jpeg
BORDSPENDYL, brons, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris7 500 SEK
Värdering4 000 SEK
TERRIN, tenn, GAB, år 1934_3302a_8da3ef6d5fce06e_lg.jpeg
TERRIN, tenn, GAB, år 1934
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KANDELABRAR, 1 par, mässing, jugendstil, 1900-tal_3341a_8da3d8ec29f0368_lg.jpeg
KANDELABRAR, 1 par, mässing, jugendstil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
MONICA BACKSTRÖM, bricka, nysilver, jugend_3342a_8da4248480d1da7_lg.jpeg
MONICA BACKSTRÖM, bricka, nysilver, jugend
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
PALLAR, 1 par, furu, 1900-tal_3362a_8da3f1a0797878b_lg.jpeg
PALLAR, 1 par, furu, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
KANDELABRAR, 1 par, oskariansk stil, 1900-tal_3334a_8da424a42e48019_lg.jpeg
KANDELABRAR, 1 par, oskariansk stil, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal_3536a_8da428588458403_lg.jpeg
TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LOCKURNOR, 1 par, brons och porslin, Frankrike, 1800-tal_3346a_8da3efde257f779_lg.jpeg
LOCKURNOR, 1 par, brons och porslin, Frankrike, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
TOBAKSBURK, tenn, Harald Linder, Uddevalla,1927_3352b_8da3ef5df40f170_lg.jpeg
TOBAKSBURK, tenn, Harald Linder, Uddevalla,1927
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
TRÄSKÅL, allmoge, 1800-tal_3957a_8da446dfbd9ab98_lg.jpeg
TRÄSKÅL, allmoge, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
NATTLJUSSTAKAR, 4 st, mässing, 1800-/1900-tal , olika modeller_3360a_8da3efb3d028d36_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
DATOR, Macintosh, SE, 1900-talets andra hälft_3374a_8da3f1a1831e2f0_lg.jpeg
DATOR, Macintosh, SE, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MORTEL MED STÖT, Kolmårdsmarmor, 1900-talets första hälft _3404a_lg.jpeg
MORTEL MED STÖT, Kolmårdsmarmor, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
ELDHUNDAR, 1 par, järn, 1800-tal_3796a_lg.jpeg
ELDHUNDAR, 1 par, järn, 1800-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
SAMEKNIV, 1900-tal, signerad P_3425a_lg.jpeg
SAMEKNIV, 1900-tal, signerad P
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, empire, 1800-talets första hälft _3849a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
FÖNSTERGLAS, 1800-/1900-tal_3442a_lg.jpeg
FÖNSTERGLAS, 1800-/1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
TVÄRFLÖJT, Martin Fréres, Paris, 1940_3966a_8da44772a8cd5ff_lg.jpeg
TVÄRFLÖJT, Martin Fréres, Paris, 1940
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
NILS GAMMELGAARD, herrbetjänt, "Järpen", svartlackerad metall_3487a_lg.jpeg
NILS GAMMELGAARD, herrbetjänt, "Järpen", svartlackerad metall
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
TAKKRONA, smide, 1900-talets mitt_3504a_lg.jpeg
TAKKRONA, smide, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
NORM ARCHITECTS, ett par, piedestaler, Menu, 2000-tal_3529a_8da449cb4546768_lg.jpeg
NORM ARCHITECTS, ett par, piedestaler, Menu, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal_3537a_8da428612ba5426_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal_3538a_8da427cef04d3a0_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-talets första hälft _3547a_8da43b0bbce25c1_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Värdering300 SEK
VÅG, Lindells, Jönköping, "typ 367",  Kungliga mynt-och justeringsverket, 1900-talets första hälft_3559a_8da44e659d503e0_lg.jpeg
VÅG, Lindells, Jönköping, "typ 367", Kungliga mynt-och justeringsverket, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, 1800-tal_3569a_8da449c5d802473_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1800-/1900-tal_3570a_8da435045250f69_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, marmor, 1900-talets första hälft _3583a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, marmor, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal_3535a_8da4285ee999741_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
JORDGLOB, 1900-talets mitt, Columbus Jordglob Stockholm_3625a_8da43dfac9776c4_lg.jpeg
JORDGLOB, 1900-talets mitt, Columbus Jordglob Stockholm
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
KANDELABRAR, 1 par, förnicklad mässing, Nyköpings Bruk, nr 24, 1800-tal_3624a_8da43df9db084d1_lg.jpeg
KANDELABRAR, 1 par, förnicklad mässing, Nyköpings Bruk, nr 24, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
KANDELABER, mässing, Nyköpings Bruk, 1800-tal, nr 2_3647a_8da449c7008ab56_lg.jpeg
KANDELABER, mässing, Nyköpings Bruk, 1800-tal, nr 2
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
BORDSPENDYL, 1800-/1900-tal, marmorsockel, bronserad_3678a_8da433f400df19f_lg.jpeg
BORDSPENDYL, 1800-/1900-tal, marmorsockel, bronserad
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
KAFFEKVARN, Enterprise Manufacturing Co, Philadelphia, USA, No 2_3610a_8da43502739d85b_lg.jpeg
KAFFEKVARN, Enterprise Manufacturing Co, Philadelphia, USA, No 2
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
MORTEL MED STÖT, Kolmårdsmarmor, 1900-tal_3724a_lg.jpeg
MORTEL MED STÖT, Kolmårdsmarmor, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
BORDSPENDYL, förgylld brons, Frankrike, 1800-tal_3677a_8da452d5e798029_lg.jpeg
BORDSPENDYL, förgylld brons, Frankrike, 1800-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
KLÄDKROK, mässing, 1800-/1900-tal, sk studenthängare _3959a_8da4475146920c7_lg.jpeg
KLÄDKROK, mässing, 1800-/1900-tal, sk studenthängare
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
STOPPUR, Tag Heur, Yachttimer, 1900-talets mitt _3708a_8da455679c3e003_lg.jpeg
STOPPUR, Tag Heur, Yachttimer, 1900-talets mitt
Slutpris1 100 SEK
Värdering300 SEK
VINGLAS, 7 st, "Linnea", Orrefors_3726a_lg.jpeg
VINGLAS, 7 st, "Linnea", Orrefors
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, barockstil, 1900-tal_3773a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, barockstil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
CAMPINGSET, Origo, 1960-tal_3808a_lg.jpeg
CAMPINGSET, Origo, 1960-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK