BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering700 SEK
ARVID KNÖPPEL, skulptur, gips, tjur, signerad
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TAVLOR, 1 par, 1800-/1900-tal, bronserade
Slutpris350 SEK
Värdering200 SEK
FÅRSKINN, vitt, ca 100 x 75 cm
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
TUNNA, koppar, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
FIGUR, bemålat trä, 1800-/1900-tal,
Slutpris750 SEK
Värdering600 SEK
BORDSPENDYL, brons, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris7 500 SEK
Värdering4 000 SEK
TERRIN, tenn, GAB, år 1934
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KANDELABRAR, 1 par, mässing, jugendstil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
MONICA BACKSTRÖM, bricka, nysilver, jugend
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
PALLAR, 1 par, furu, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
KANDELABRAR, 1 par, oskariansk stil, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LOCKURNOR, 1 par, brons och porslin, Frankrike, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
TOBAKSBURK, tenn, Harald Linder, Uddevalla,1927
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
TRÄSKÅL, allmoge, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
DATOR, Macintosh, SE, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MORTEL MED STÖT, Kolmårdsmarmor, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
ELDHUNDAR, 1 par, järn, 1800-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
SAMEKNIV, 1900-tal, signerad P
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
FÖNSTERGLAS, 1800-/1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
TVÄRFLÖJT, Martin Fréres, Paris, 1940
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
NILS GAMMELGAARD, herrbetjänt, "Järpen", svartlackerad metall
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
TAKKRONA, smide, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
NORM ARCHITECTS, ett par, piedestaler, Menu, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Värdering300 SEK
VÅG, Lindells, Jönköping, "typ 367", Kungliga mynt-och justeringsverket, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, marmor, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
JORDGLOB, 1900-talets mitt, Columbus Jordglob Stockholm
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
KANDELABRAR, 1 par, förnicklad mässing, Nyköpings Bruk, nr 24, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
KANDELABER, mässing, Nyköpings Bruk, 1800-tal, nr 2
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
BORDSPENDYL, 1800-/1900-tal, marmorsockel, bronserad
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
KAFFEKVARN, Enterprise Manufacturing Co, Philadelphia, USA, No 2
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
MORTEL MED STÖT, Kolmårdsmarmor, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
BORDSPENDYL, förgylld brons, Frankrike, 1800-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
KLÄDKROK, mässing, 1800-/1900-tal, sk studenthängare
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
STOPPUR, Tag Heur, Yachttimer, 1900-talets mitt
Slutpris1 100 SEK
Värdering300 SEK
VINGLAS, 7 st, "Linnea", Orrefors
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, barockstil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
CAMPINGSET, Origo, 1960-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK