Börjar: 3 jun 2022 15:30
Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag", golvlampa, för Ruben_3447a_8da4ab9ef2d08a6_lg.jpeg
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag", golvlampa, för Ruben
Slutpris1 300 SEK
Utropspris2 000 SEK
LJUSKRONA, empirestil, 1900-talets första hälft_3446a_lg.jpeg
LJUSKRONA, empirestil, 1900-talets första hälft
Slutpris2 000 SEK
Utropspris4 500 SEK
JONAS WAGELL, bordslampa "JWDA", Menu _3472a_lg.jpeg
JONAS WAGELL, bordslampa "JWDA", Menu
Slutpris1 000 SEK
Utropspris1 000 SEK
NICLAS HOFLIN, "Nimbus", bordslampa, Ruben_3492a_lg.jpeg
NICLAS HOFLIN, "Nimbus", bordslampa, Ruben
Slutpris200 SEK
Utropspris500 SEK
TAKKRONA, smide, 1900-talets mitt_3504a_lg.jpeg
TAKKRONA, smide, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Utropspris300 SEK
TAKLAMPA, Swedish grace , 1930-tal _3919a_8da440d192d498c_lg.jpeg
TAKLAMPA, Swedish grace , 1930-tal
Slutpris1 000 SEK
Utropspris3 000 SEK
HANS-AGNE JACOBSSON, taklampa, modell 532, Markaryd_3510a_lg.jpeg
HANS-AGNE JACOBSSON, taklampa, modell 532, Markaryd
Slutpris650 SEK
Utropspris1 500 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft, sannolikt Asea 1251_3626a_8da4404c31653e2_lg.jpeg
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft, sannolikt Asea 1251
Slutpris800 SEK
Utropspris400 SEK
LJUSLYKTA, "Hurricane Gold", Skogsberg & Smart_3530a_8da454ce291e743_lg.jpeg
LJUSLYKTA, "Hurricane Gold", Skogsberg & Smart
Slutpris550 SEK
Utropspris800 SEK
TAKLYKTA, smide, 1800-/1900-tal_3792a_lg.jpeg
TAKLYKTA, smide, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris400 SEK
EVA SOLO, solcellslampa "SunLight" _3532a_8da43b10c2b87c2_lg.jpeg
EVA SOLO, solcellslampa "SunLight"
Slutpris350 SEK
Utropspris300 SEK
MATTI KLENELL, taklampa, "Bell", Örsjö Belysning_3229a_8da447a5db1ed2a_lg.jpeg
MATTI KLENELL, taklampa, "Bell", Örsjö Belysning
Slutpris1 000 SEK
Utropspris1 500 SEK
TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal_3537a_8da428612ba5426_lg.jpeg
TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Utropspris300 SEK
TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal_3538a_8da427cef04d3a0_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Utropspris300 SEK
JASPER MORRISON, golvlampa, "Glo-ball", Flos, Italien_3542a_8da4286a0b1ee6a_lg.jpeg
JASPER MORRISON, golvlampa, "Glo-ball", Flos, Italien
Slutpris450 SEK
Utropspris1 500 SEK
BORDSLAMPA, Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft _3549a_8da42856f13dc4a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Utropspris500 SEK
MARC SADLER, bordslampa, "Twiggy lettura", Foscarini_3550a_8da43d600556f1a_lg.jpeg
MARC SADLER, bordslampa, "Twiggy lettura", Foscarini
Slutpris1 200 SEK
Utropspris1 800 SEK
GOLVLAMPA, kromad metall, röd plast och opakglas, 2000-tal_3541a_8da4284c8e47cf2_lg.jpeg
GOLVLAMPA, kromad metall, röd plast och opakglas, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Utropspris800 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, 1800-tal_3569a_8da449c5d802473_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Utropspris600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1800-/1900-tal_3570a_8da435045250f69_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris800 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero_3544a_8da454cc1445512_lg.jpeg
TAKLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero
Slutpris200 SEK
Utropspris400 SEK
TIM RUNDLE, taklampa, "TR Bulb", Menu, Danmark, 2000-tal_3531a_8da454ca83eee8d_lg.jpeg
TIM RUNDLE, taklampa, "TR Bulb", Menu, Danmark, 2000-tal
SlutprisInga bud
Utropspris300 SEK
TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal_3535a_8da4285ee999741_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Utropspris300 SEK
LJUSKRONA, oskariansk stil, 1900-talets första hälft _3655a_8da43fe44e3b6a8_lg.jpeg
LJUSKRONA, oskariansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris1 200 SEK
Utropspris2 000 SEK
POUL HENNINGSEN, taklampa, "PH 4/3", Louis Poulsen_3953a_8da440035cc4e1e_lg.jpeg
POUL HENNINGSEN, taklampa, "PH 4/3", Louis Poulsen
Slutpris1 400 SEK
Utropspris1 000 SEK
JENS FAGER, 1 par, taklampor, "White", Zero, formgiven 2016_3543a_8da4404588c5538_lg.jpeg
JENS FAGER, 1 par, taklampor, "White", Zero, formgiven 2016
Slutpris250 SEK
Utropspris1 500 SEK
SÄNGLAMPOR, 1 par, mässing, 1960-/70-tal_3618a_8da44138c28b5d9_lg.jpeg
SÄNGLAMPOR, 1 par, mässing, 1960-/70-tal
Slutpris550 SEK
Utropspris400 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, art déco, 1930-tal_3605a_8da433fc4529ca8_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, 1 par, art déco, 1930-tal
Slutpris1 700 SEK
Utropspris2 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, förnicklad mässing, Nyköpings Bruk, nr 24, 1800-tal_3624a_8da43df9db084d1_lg.jpeg
KANDELABRAR, 1 par, förnicklad mässing, Nyköpings Bruk, nr 24, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Utropspris1 500 SEK
KANDELABER, mässing, Nyköpings Bruk, 1800-tal, nr 2_3647a_8da449c7008ab56_lg.jpeg
KANDELABER, mässing, Nyköpings Bruk, 1800-tal, nr 2
Slutpris450 SEK
Utropspris400 SEK
PHILIPPE STARCK, skrivbordslampa, "Archimoon", Flos, Italien_3661a_8da448698b37880_lg.jpeg
PHILIPPE STARCK, skrivbordslampa, "Archimoon", Flos, Italien
Slutpris500 SEK
Utropspris500 SEK
PHILIPPE STARCK, skrivbordslampa, "Archimoon", Flos, Italien_3662a_8da4486b39500bc_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Utropspris500 SEK
PHILIPPE STARCK, skrivbordslampa, "Archimoon", Flos, Italien_3663a_8da4486c2283aee_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Utropspris500 SEK
THOMAS BERNSTRAND, taklampa, vitlackerad aluminium, "Hide", Zero, samtida _3669a_8da44870c2d5d9b_lg.jpeg
THOMAS BERNSTRAND, taklampa, vitlackerad aluminium, "Hide", Zero, samtida
SlutprisInga bud
Utropspris400 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, Metalarte, 2000-tal_3673a_8da448756b1fa74_lg.jpeg
TAKLAMPOR, 1 par, Metalarte, 2000-tal
SlutprisInga bud
Utropspris600 SEK
TAKLAMPA, svart metall, 2000-tal, kupa av glas_3665a_8da441f846cc892_lg.jpeg
TAKLAMPA, svart metall, 2000-tal, kupa av glas
SlutprisInga bud
Utropspris300 SEK
TAKLAMPA, svart metall, 2000-tal, kupa av glas_3664a_8da441f88825d63_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Utropspris300 SEK
TAKAMPEL, Karl Johan-stil, 1900-talets första hälft_3894a_8da440d5d63d95c_lg.jpeg
TAKAMPEL, Karl Johan-stil, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Utropspris300 SEK
BORDSLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft _3720a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Utropspris500 SEK
MATTEO UGOLINI, taklampa, Karman, Italien, samtida_3736a_lg.jpeg
MATTEO UGOLINI, taklampa, Karman, Italien, samtida
SlutprisInga bud
Utropspris300 SEK
GRETHE MEYER, taklampa, för Menu, 2000-tal_3760a_lg.jpeg
GRETHE MEYER, taklampa, för Menu, 2000-tal
SlutprisInga bud
Utropspris600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, barockstil, 1900-tal_3773a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, barockstil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Utropspris300 SEK
LJUSKRONA, oskariansk, 1900-talets början_3779a_lg.jpeg
LJUSKRONA, oskariansk, 1900-talets början
Slutpris1 200 SEK
Utropspris2 000 SEK
GOLVLAMPA, Form Us With Love, "Cord Lamp"_3918a_8da44e7a4fe24b0_lg.jpeg
GOLVLAMPA, Form Us With Love, "Cord Lamp"
Slutpris300 SEK
Utropspris600 SEK
LJUSKRONA, oskariansk, 1900-talets början_3805a_lg.jpeg
Slutpris1 200 SEK
Utropspris2 500 SEK
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag Twin", golvlampa, för Rubn_3811a_lg.jpeg
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag Twin", golvlampa, för Rubn
Slutpris400 SEK
Utropspris1 000 SEK
BORDSLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft _3885a_8da43dfb633c3b6_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Utropspris800 SEK
JORDGLOB, 1900-talets andra hälft_3836a_lg.jpeg
JORDGLOB, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Utropspris400 SEK