Börjar: 3 jun 2022 15:30Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
MARC SADLER, bordslampa, "Twiggy lettura", Foscarini_3550a_8da43d600556f1a_lg.jpeg
MARC SADLER, bordslampa, "Twiggy lettura", Foscarini
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 800 SEK
GOLVLAMPA, kromad metall, röd plast och opakglas, 2000-tal_3541a_8da4284c8e47cf2_lg.jpeg
GOLVLAMPA, kromad metall, röd plast och opakglas, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, 1800-tal_3569a_8da449c5d802473_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1800-/1900-tal_3570a_8da435045250f69_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero_3544a_8da454cc1445512_lg.jpeg
TAKLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal_3535a_8da4285ee999741_lg.jpeg
TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LJUSKRONA, oskariansk stil, 1900-talets första hälft _3655a_8da43fe44e3b6a8_lg.jpeg
LJUSKRONA, oskariansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
POUL HENNINGSEN, taklampa, "PH 4/3", Louis Poulsen_3953a_8da440035cc4e1e_lg.jpeg
POUL HENNINGSEN, taklampa, "PH 4/3", Louis Poulsen
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
SÄNGLAMPOR, 1 par, mässing, 1960-/70-tal_3618a_8da44138c28b5d9_lg.jpeg
SÄNGLAMPOR, 1 par, mässing, 1960-/70-tal
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, art déco, 1930-tal_3605a_8da433fc4529ca8_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, 1 par, art déco, 1930-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, förnicklad mässing, Nyköpings Bruk, nr 24, 1800-tal_3624a_8da43df9db084d1_lg.jpeg
KANDELABRAR, 1 par, förnicklad mässing, Nyköpings Bruk, nr 24, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
KANDELABER, mässing, Nyköpings Bruk, 1800-tal, nr 2_3647a_8da449c7008ab56_lg.jpeg
KANDELABER, mässing, Nyköpings Bruk, 1800-tal, nr 2
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
PHILIPPE STARCK, skrivbordslampa, "Archimoon", Flos, Italien_3661a_8da448698b37880_lg.jpeg
PHILIPPE STARCK, skrivbordslampa, "Archimoon", Flos, Italien
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
PHILIPPE STARCK, skrivbordslampa, "Archimoon", Flos, Italien_3662a_8da4486b39500bc_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
PHILIPPE STARCK, skrivbordslampa, "Archimoon", Flos, Italien_3663a_8da4486c2283aee_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
TAKAMPEL, Karl Johan-stil, 1900-talets första hälft_3894a_8da440d5d63d95c_lg.jpeg
TAKAMPEL, Karl Johan-stil, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, barockstil, 1900-tal_3773a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, barockstil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft _3885a_8da43dfb633c3b6_lg.jpeg
BORDSLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
JORDGLOB, 1900-talets andra hälft_3836a_lg.jpeg
JORDGLOB, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft_3858a_lg.jpeg
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft_3861a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft_3862a_lg.jpeg
Slutpris550 SEK
Värdering1 500 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft_3865a_lg.jpeg
Slutpris550 SEK
Värdering1 500 SEK
GOLVLAMPA, sannolikt Hans-Agne Jakobsson, 1900-talets andra hälft
_3883a_8da441e2109466c_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft _3105a_8da43fe55955936_lg.jpeg
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
TAKAMPEL, empirestil, 1800-/1900-tal_3886a_8da440d444b8b8d_lg.jpeg
TAKAMPEL, empirestil, 1800-/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, nautisk stil, 1900-talets andra hälft_3914a_8da43d58cf27960_lg.jpeg
VÄGGLAMPOR, ett par, nautisk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, stengods, "Domino", Stig Lindberg, Gustavsberg_3921a_8da43b142836fcb_lg.jpeg
BORDSLAMPA, stengods, "Domino", Stig Lindberg, Gustavsberg
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, "Elidus 7250", 1960-/70-tal _3961a_8da456329bc7f2b_lg.jpeg
BORDSLAMPA, "Elidus 7250", 1960-/70-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
VÄGGLAMPOR/SÄNGLAMPOR, 1 par, mässing, Örsjö Belysning, 1900-talets andra hälft_3183a_8da45571b46f4c0_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, Kolmårdsmarmor, 1900-tal_3619a_8da433f69258322_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, Kolmårdsmarmor, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering200 SEK
NATTLJUSSTAKAR, 1 par, nysilver, WMF, Tyskland, 1900-talets första hälft _3654a_8da43b1697f01da_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGLAMPETTER, 1 par, brons, Louis XIV-stil, 1800-/1900-tal_3887a_8da43dfcd99029c_lg.jpeg
VÄGGLAMPETTER, 1 par, brons, Louis XIV-stil, 1800-/1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, Ateljé Lyktan, sannolikt 2000-tal_2771a_8da29f1e4af1f72_lg.jpeg
GOLVLAMPOR, 1 par, Ateljé Lyktan, sannolikt 2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft_3981a_8da454c900dfb91_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Ystad Metall, 1900-talets andra hälft _3089a_8da3d906b5848c6_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Ystad Metall, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering200 SEK
BORDSLAMPOR, 3 st glas, 1900-/2000-tal_3093a_8da44e917b96e7b_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, 3 st glas, 1900-/2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, 1900-tal_3985a_8da4562fd099f40_lg.jpeg
TAKLAMPA, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
LJUSLYKTA, "Hurricane Gold", Skogsberg & Smart_4033a_8da449bdb5af24b_lg.jpeg
LJUSLYKTA, "Hurricane Gold", Skogsberg & Smart
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK