Börjar: 3 jun 2022 15:30
Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
BORDSLAMPA, brons, empirestil, 1800-/1900-tal_3888a_8da453042181a62_lg.jpeg
BORDSLAMPA, brons, empirestil, 1800-/1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, 1800-/1900-tal_3082a_8da3ef7309bb2d2_lg.jpeg
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering700 SEK
TAKLAMPA, Peter Behrens, "Luzette", AEG, 1900-talets första hälft_3608a_8da428579c0d19d_lg.jpeg
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero_3108a_8da454cfde81993_lg.jpeg
TAKLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
GOLVLAMPA, Anders Persson, Ateljé Lyktan, 1900-talets andra hälft _3147a_8da38c6c926fed8_lg.jpeg
GOLVLAMPA, Anders Persson, Ateljé Lyktan, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGLAMPOR/SÄNGLAMPOR, 1 par, mässing, Örsjö Belysning, 1900-talets andra hälft_3185a_8da4557064b1461_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGLAMPOR/SÄNGLAMPOR, 1 par, mässing, Örsjö Belysning, 1900-talets andra hälft_3184a_8da45571245d428_lg.jpeg
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
NICLAS HOFLIN, 1 par golvlampor, "Arkipelag", Ruben_3222a_8da447256706975_lg.jpeg
NICLAS HOFLIN, 1 par golvlampor, "Arkipelag", Ruben
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 800 SEK
SPEGEL SAMT SPEGELLAMPETTER, 1 par, Swedish Grace, Svenskt tenn, sannolikt 1930-tal _3190a_8da4284902fc236_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
VÄGGLAMPOR/SÄNGLAMPOR, 1 par, mässing, Örsjö Belysning, 1900-talets andra hälft_3181a_8da4569762a5939_lg.jpeg
Slutpris950 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGLAMPOR/SÄNGLAMPOR, 1 par, mässing, Örsjö Belysning, 1900-talets andra hälft_3178a_8da4569c80c369c_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
NICLAS HOFLIN, 1 par golvlampor, "Arkipelag", Ruben_3223a_8da4472449170df_lg.jpeg
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, 1900-talets mitt_3260a_8da38afcbe4b656_lg.jpeg
GOLVLAMPOR, 1 par, 1900-talets mitt
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 SEK
MATTI KLENELL, taklampa, "Bell", Örsjö Belysning_3228a_8da447a73b69345_lg.jpeg
MATTI KLENELL, taklampa, "Bell", Örsjö Belysning
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
_3256a_8da4413f8265114_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
FERRUCIO LAVIANI, taklampa, "Fly", Kartell, Italien_3270a_8da38de3295fb53_lg.jpeg
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, sent 1800-/tidigt 1900-tal_1553a_lg.jpeg
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, sent 1800-/tidigt 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, gustaviansk stil, 1900-/2000-tal_3349a_8da3ef9e32b3e20_lg.jpeg
SPEGELLAMPETTER, 1 par, gustaviansk stil, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets mitt, patinerad mässing _3290a_8da4413a592aacc_lg.jpeg
LJUSKRONA, 1900-talets mitt, patinerad mässing
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TAKFOTOGENLAMPA, 1800-/1900-tal_3301a_8da3ef771d46685_lg.jpeg
TAKFOTOGENLAMPA, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
FERRAN ESTELA OCH NEREO DELGADO, större golvlampa, "Big Mama", Northern Lighting_3313a_8da4563a9278995_lg.jpeg
Slutpris1 400 SEK
Värdering3 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, mässing, jugendstil, 1900-tal_3341a_8da3d8ec29f0368_lg.jpeg
KANDELABRAR, 1 par, mässing, jugendstil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
INDUSTRILAMPA, 1900-talets första hälft, Stella _3328a_8da44137a26f9dc_lg.jpeg
INDUSTRILAMPA, 1900-talets första hälft, Stella
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, Store Light, "Cross", 2000-tal_3325a_8da4284ab3d7b0d_lg.jpeg
GOLVLAMPOR, 1 par, Store Light, "Cross", 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal_3536a_8da428588458403_lg.jpeg
TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LJUSKRONA, smide, 2000-tal_3335a_8da44139ccf86fc_lg.jpeg
LJUSKRONA, smide, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, Swedish modern, 1920-/30-tal _3357a_8da428462397521_lg.jpeg
TAKLAMPA, Swedish modern, 1920-/30-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
BORDSLAMPA, "AJH.5", 1960-/70-tal _3351a_8da3efd08dab8a4_lg.jpeg
BORDSLAMPA, "AJH.5", 1960-/70-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft_3359a_8da3efc09dfc9da_lg.jpeg
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
NATTLJUSSTAKAR, 4 st, mässing, 1800-/1900-tal , olika modeller_3360a_8da3efb3d028d36_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGLAMPA, teak, 1950-/60-tal_3377a_8da45644415b54f_lg.jpeg
VÄGGLAMPA, teak, 1950-/60-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
ERIK HÖGLUND, ljuskrona, 1900-talets andra hälft_3376a_8da42846f411f42_lg.jpeg
ERIK HÖGLUND, ljuskrona, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
GOLVLAMPA, smide, 1900-tal_3395a_lg.jpeg
GOLVLAMPA, smide, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GOLVLAMPA, "Chorus 22", Blond Belysning_3398a_lg.jpeg
GOLVLAMPA, "Chorus 22", Blond Belysning
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGLAMPOR/SÄNGLAMPOR, 1 par, mässing, Örsjö Belysning, 1900-talets andra hälft_3182a_8da455727e62cba_lg.jpeg
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, empire, 1800-talets första hälft _3849a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
JONAS WAGELL, bordslampa "JWDA", Menu _3472a_lg.jpeg
JONAS WAGELL, bordslampa "JWDA", Menu
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
NICLAS HOFLIN, "Nimbus", bordslampa, Ruben_3492a_lg.jpeg
NICLAS HOFLIN, "Nimbus", bordslampa, Ruben
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TAKKRONA, smide, 1900-talets mitt_3504a_lg.jpeg
TAKKRONA, smide, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft, sannolikt Asea 1251_3626a_8da4404c31653e2_lg.jpeg
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft, sannolikt Asea 1251
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
LJUSLYKTA, "Hurricane Gold", Skogsberg & Smart_3530a_8da454ce291e743_lg.jpeg
LJUSLYKTA, "Hurricane Gold", Skogsberg & Smart
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
TAKLYKTA, smide, 1800-/1900-tal_3792a_lg.jpeg
TAKLYKTA, smide, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
EVA SOLO, solcellslampa "SunLight" _3532a_8da43b10c2b87c2_lg.jpeg
EVA SOLO, solcellslampa "SunLight"
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
MATTI KLENELL, taklampa, "Bell", Örsjö Belysning_3229a_8da447a5db1ed2a_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal_3537a_8da428612ba5426_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal_3538a_8da427cef04d3a0_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
JASPER MORRISON, golvlampa, "Glo-ball", Flos, Italien_3542a_8da4286a0b1ee6a_lg.jpeg
JASPER MORRISON, golvlampa, "Glo-ball", Flos, Italien
Slutpris450 SEK
Värdering1 500 SEK
BORDSLAMPA, Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft _3549a_8da42856f13dc4a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK

Ändrade öppettider 26-27, 30-31 dec: Stängt. 28-29 dec: Öppet 11.00 - 15.00