Börjar: 3 jun 2022 15:30Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft_3286a_8da39a7c67542c6_lg.jpeg
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
FÅTÖLJ, engelsk stil, 1900-talets andra hälft_3189a_8da37e60873c776_lg.jpeg
FÅTÖLJ, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
SIDOBORD, 1800-/1900-tal_3219a_8da454c6a82eb80_lg.jpeg
SIDOBORD, 1800-/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, "Superellips", matbord, Danmark_3233a_8da4563c4de53ec_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Kinnarps, 1900-/2000-tal_3235a_8da3d8e79f2254f_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 1 par, Kinnarps, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
HALLMÖBEL, Cascando, 2000-tal_3234a_8da42862c9c2872_lg.jpeg
HALLMÖBEL, Cascando, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
SOFFA, Kinnarps, 1900-/2000-tal_3236a_8da3807772d13a2_lg.jpeg
SOFFA, Kinnarps, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ÅKE AXELSSON, 1 par fåtöljer, "Neptunus", Galleristolen, 1995_3237a_8da447389bc1246_lg.jpeg
ÅKE AXELSSON, 1 par fåtöljer, "Neptunus", Galleristolen, 1995
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, konstrotting, 2000-tal_3241a_8da448a2cfc291e_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSBORD, konstrotting, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, konstrotting, 2000-tal_3242a_8da448a137799f0_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SYBORD, empirestil, omkring år 1900_3262a_8da38c56978eae9_lg.jpeg
SYBORD, empirestil, omkring år 1900
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
BYRÅ, senbarock, Sydeuropa, 1700-tal_3279a_8da3a436874d44c_lg.jpeg
BYRÅ, senbarock, Sydeuropa, 1700-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 SEK
STOLAR, 4 st, sk göteborgsstolar, 1900-tal_3261a_8da3a43e8d31ec9_lg.jpeg
STOLAR, 4 st, sk göteborgsstolar, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 200 SEK
RONAN AND ERWAN BOUROULLEC, stolar, 6 st, "Striped sedia", Magis_3254a_8da4284408a829e_lg.jpeg
RONAN AND ERWAN BOUROULLEC, stolar, 6 st, "Striped sedia", Magis
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
GOLVLAMPA, 2000-tal_3259a_8da43c6119b049d_lg.jpeg
GOLVLAMPA, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
STOLAR MED FOTPALLAR, 1 par, rokokostil, 1900-talets första hälft _3264a_8da38c4d43d089c_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
SARA LARSSON, 2 st "Happy/Stool", pallar, A2 Design Studio_3266a_8da3981e10cbeae_lg.jpeg
SARA LARSSON, 2 st "Happy/Stool", pallar, A2 Design Studio
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
ARKIVSKÅP, 1900-talets första hälft_3291a_8da3cbbcd1bcfc5_lg.jpeg
ARKIVSKÅP, 1900-talets första hälft
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
MATSALSBORD, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft_3283a_8da45636dc30f0f_lg.jpeg
MATSALSBORD, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
SIDOBORD, "Trippo", Ulla Christiansson, Karl Andersson & Söner_3273a_8da44a65d1ad475_lg.jpeg
SIDOBORD, "Trippo", Ulla Christiansson, Karl Andersson & Söner
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
SIDOBORD, "Trippo", Ulla Christiansson, Karl Andersson & Söner_3274a_8da3c8db5144aff_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
ERIK CHAMBERT, skåp, Chamberts Möbelfabriker, 1940-tal_3285a_8da3a3f38297465_lg.jpeg
ERIK CHAMBERT, skåp, Chamberts Möbelfabriker, 1940-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
SOFFBORD, "Tray Table", HAY, 2000-tal_3526a_8da44e5dfcfcf36_lg.jpeg
SOFFBORD, "Tray Table", HAY, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, "Superellips", matbord, Danmark_3232a_8da4563cc4954b9_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
KABINETTSKÅP, 1700/1800-tal, fanerat med mahogny_3284a_8da3d8c2faff9fe_lg.jpeg
KABINETTSKÅP, 1700/1800-tal, fanerat med mahogny
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, konstrotting, 2000-tal_3239a_8da448a5284412f_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GOLVSPEGEL, Karl Johan, 1800-tal_3288a_8da3cbbaa27de8c_lg.jpeg
GOLVSPEGEL, Karl Johan, 1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering1 500 SEK
FÅTÖLJ, omkring 1900-talets mitt_3294a_8da3a543f8023ed_lg.jpeg
FÅTÖLJ, omkring 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
BLOMBORD, jugend, 1900-talets början_3293a_8da39a5bb5e503b_lg.jpeg
BLOMBORD, jugend, 1900-talets början
Slutpris950 SEK
Värdering600 SEK
FÅTÖLJ, Ihreborn, 2000-tal_3309a_8da440d7efa9165_lg.jpeg
FÅTÖLJ, Ihreborn, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
BOKHYLLA / SIDEBOARD, 1940-tal, fanerat med alm och rot_3298a_8da454c85f51af9_lg.jpeg
BOKHYLLA / SIDEBOARD, 1940-tal, fanerat med alm och rot
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt, bambu och rotting_3299a_8da3f1bcc1e1dce_lg.jpeg
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt, bambu och rotting
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
HEE WELLING, 1 par loungefåtöljer, HAY, vitlackerad metall_3305a_8da3f19e01a2d41_lg.jpeg
HEE WELLING, 1 par loungefåtöljer, HAY, vitlackerad metall
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
SKÄNK, 1800-talets andra hälft, fanerad med valnöt och mahogny_3296a_8da3d8c8932897d_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
PIERO LISSONI, soffa, "Box", Living Divani, Italien, 2000-tal_3308a_8da44e708f3168b_lg.jpeg
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Fameg, 2000-tal_3306a_8da3d8da74ff4ea_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 1 par, Fameg, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
EMMAFÅTÖLJ, 1900-talets första hälft _3303a_8da3d8c75f3e252_lg.jpeg
EMMAFÅTÖLJ, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
PALL, Blå Station, 2000-tal_3304a_8da4404c27262c9_lg.jpeg
PALL, Blå Station, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 6 st, Brafab, konstrotting, 2000-tal_3312a_8da43d46de27a99_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 6 st, Brafab, konstrotting, 2000-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 500 SEK
SITTPUFF, Johanson Design, 2000-tal_3320a_8da3d8e99615ca0_lg.jpeg
SITTPUFF, Johanson Design, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
ARBETSSTOL, Vitra, 2000-tal_3319a_8da3d8e8f2244fc_lg.jpeg
ARBETSSTOL, Vitra, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
STOLAR, 4 st, böjträ_3321a_8da4286c2931e35_lg.jpeg
STOLAR, 4 st, böjträ
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
MAGNUS OLESEN, karmstolar, 6 st, Danmark_3322a_8da448ae24b0f46_lg.jpeg
MAGNUS OLESEN, karmstolar, 6 st, Danmark
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ERIK KARLÉN, fåtölj, Firma Rumsinteriör, modell 86, 1940-tal_3327a_8da3a5718e54311_lg.jpeg
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 500 SEK
PALLAR, 1 par, furu, 1900-tal_3362a_8da3f1a0797878b_lg.jpeg
PALLAR, 1 par, furu, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
SOFFBORD, 1970-tal_3331a_8da448b284a9cf0_lg.jpeg
SOFFBORD, 1970-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
VICO MAGISTRETTI, stolar, 6 st, "Maui", Kartell, Italien _3333a_8da424c3cd3e5b8_lg.jpeg
VICO MAGISTRETTI, stolar, 6 st, "Maui", Kartell, Italien
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
NISSEN & GEHL, sideboard "AK 2730", Naver Collection, Danmark_3980a_8da448c0c53c2de_lg.jpeg
NISSEN & GEHL, sideboard "AK 2730", Naver Collection, Danmark
Slutpris24 000 SEK
Värdering25 000 SEK