Börjar: 3 jun 2022 15:30
Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
SKÄNK, 1800-tal, grönmålad_3066a_8da3d8c1cbd67a6_lg.jpeg
11
SKÄNK, 1800-tal, grönmålad
Slutpris400 SEK
Utropspris1 500 SEK
HEE WELLING, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal_3227a_8da3d8ddeefd4b3_lg.jpeg
20
HEE WELLING, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal
Slutpris1 600 SEK
Utropspris2 500 SEK
HEE WELLING, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal_3226a_8da3d8e162876c6_lg.jpeg
19
Slutpris2 400 SEK
Utropspris3 000 SEK
GOLVUR, England, 1700-/1800-tal_2521a_8da441e66204e84_lg.jpeg
23
GOLVUR, England, 1700-/1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Utropspris1 500 SEK
SOFFBORD, "Tray Table", HAY, 2000-tal_3533a_8da428649ffc709_lg.jpeg
24
SOFFBORD, "Tray Table", HAY, 2000-tal
Slutpris850 SEK
Utropspris1 000 SEK
SOFFBORD, "Tray Table", HAY, 2000-tal_3534a_8da428654d2f100_lg.jpeg
25
Slutpris750 SEK
Utropspris1 000 SEK
SKRIVSKÅP, empire, 1800-talets första hälft _2522a_8da44e7444aa697_lg.jpeg
27
SKRIVSKÅP, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris4 200 SEK
Utropspris8 000 SEK
GUNNAR MYRSTRAND, soffbord/brickbord, Källemo, 1950-/60-tal_3330a_8da3f1b49e90ded_lg.jpeg
29
GUNNAR MYRSTRAND, soffbord/brickbord, Källemo, 1950-/60-tal
Slutpris600 SEK
Utropspris1 500 SEK
SKÅP, 1950-/60-tal, fanerat med teak_3162a_8da37f3fc6532cd_lg.jpeg
32
SKÅP, 1950-/60-tal, fanerat med teak
Slutpris1 200 SEK
Utropspris1 000 SEK
PHILIPPE STARCK, "Emeco", barpall, borstad aluminium_3107a_8da3f1ea0767d50_lg.jpeg
41
PHILIPPE STARCK, "Emeco", barpall, borstad aluminium
Slutpris1 000 SEK
Utropspris2 000 SEK
SIDOBORD, "Mill", Roger Persson, Karl Andersson & Söner_3111a_8da3805fa7db520_lg.jpeg
43
SIDOBORD, "Mill", Roger Persson, Karl Andersson & Söner
Slutpris600 SEK
Utropspris400 SEK
TAKLAMPA, Zlamp, Ateljén i Anderslöv, samtida_3112a_8da43ff851a71bf_lg.jpeg
58
TAKLAMPA, Zlamp, Ateljén i Anderslöv, samtida
SlutprisInga bud
Utropspris400 SEK
IKEA, lampetter ett par, "Regnaholm", ur 1700-talsserien_4009a_8da45645d7425f6_lg.jpeg
67
IKEA, lampetter ett par, "Regnaholm", ur 1700-talsserien
Slutpris1 600 SEK
Utropspris3 000 SEK
GUNILLA ALLARD, fåtölj, "Cinema", för Lammhults_3195a_8da38bcee6cdb64_lg.jpeg
70
GUNILLA ALLARD, fåtölj, "Cinema", för Lammhults
Slutpris3 000 SEK
Utropspris5 000 SEK
GUNILLA ALLARD, fåtölj, "Cinema", för Lammhults_3194a_8da38bdfabde06d_lg.jpeg
69
Slutpris4 200 SEK
Utropspris5 000 SEK
SOFFA, Louis XIV-stil, 1900-talets andra hälft _3148a_8da3a6ff164022f_lg.jpeg
82
SOFFA, Louis XIV-stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Utropspris800 SEK
BERGÈRER. 1 par, Louis XIV-stil, 1900-talets andra hälft _3149a_8da380678c34c8b_lg.jpeg
81
BERGÈRER. 1 par, Louis XIV-stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Utropspris1 500 SEK
LINDA NORDQVIST, sideboard, "Level 1702" Karl Andersson & Söner_3221a_8da4471e062ad98_lg.jpeg
85
LINDA NORDQVIST, sideboard, "Level 1702" Karl Andersson & Söner
Slutpris3 800 SEK
Utropspris6 000 SEK
LINDA NORDQVIST, sideboard, "Level 1702" Karl Andersson & Söner_3220a_8da4471f49bd310_lg.jpeg
89
Slutpris3 800 SEK
Utropspris6 000 SEK
SIDOBORD, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal_3157a_8da449e05ea52a7_lg.jpeg
91
SIDOBORD, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Utropspris400 SEK
SIDOBORD, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal_3155a_8da449e194301d1_lg.jpeg
92
Slutpris350 SEK
Utropspris400 SEK
SIDEBOARD, fanerat med intarsia, 1900-talets första hälft_3384a_lg.jpeg
99
SIDEBOARD, fanerat med intarsia, 1900-talets första hälft
Slutpris9 500 SEK
Utropspris12 000 SEK
MATSTOLAR, 4 st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft _3163a_8da37df3e02ad98_lg.jpeg
101
MATSTOLAR, 4 st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Utropspris500 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, 1900-/2000-tal_3172a_8da45577e63ee59_lg.jpeg
104
FÅTÖLJER, 1 par, 1900-/2000-tal
Slutpris500 SEK
Utropspris500 SEK
SIDOBORD, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal_3156a_8da449d44b2d9a9_lg.jpeg
105
Slutpris250 SEK
Utropspris400 SEK
BYRÅ, empire, Danmark, 1800-talets första hälft_3810a_lg.jpeg
106
BYRÅ, empire, Danmark, 1800-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Utropspris2 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft_3187a_8da37e79a84080d_lg.jpeg
109
KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Utropspris600 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft_3186a_8da380413bc4787_lg.jpeg
110
Slutpris250 SEK
Utropspris600 SEK
GUNILLA ALLARD, snurrstol, "Comet", Lammhults_3269a_8da38cd8c068ade_lg.jpeg
108
GUNILLA ALLARD, snurrstol, "Comet", Lammhults
Slutpris1 400 SEK
Utropspris400 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft_3188a_8da37e7fb2f0f87_lg.jpeg
111
Slutpris300 SEK
Utropspris600 SEK
SKRIVBORD, gustaviansk stil, 2000-tal_3165a_8da37f321920590_lg.jpeg
113
SKRIVBORD, gustaviansk stil, 2000-tal
Slutpris550 SEK
Utropspris800 SEK
SÄNGRAM, Grange, 2000-tal_3160a_8da454b85596914_lg.jpeg
114
SÄNGRAM, Grange, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris1 500 SEK
VICO MAGISTRETTI, stolar, 6 st, "Maui", Kartell, Italien _3332a_8da424b6d1edc7d_lg.jpeg
115
VICO MAGISTRETTI, stolar, 6 st, "Maui", Kartell, Italien
Slutpris1 500 SEK
Utropspris2 000 SEK
MATSTOLAR, 5 st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft _3161a_8da37de6cd85f56_lg.jpeg
117
MATSTOLAR, 5 st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Utropspris600 SEK
SOFFA, modell "Fredrik", Dux, 1900-talets slut_3622a_8da440d05d8dbca_lg.jpeg
116
SOFFA, modell "Fredrik", Dux, 1900-talets slut
Slutpris1 200 SEK
Utropspris3 000 SEK
SKRIVBORD, gustaviansk stil, 2000-tal_3164a_8da37e9aa762660_lg.jpeg
120
Slutpris300 SEK
Utropspris800 SEK
SKRIVBORD, gustaviansk stil, 2000-tal_3167a_8da37f307c5a98b_lg.jpeg
121
Slutpris500 SEK
Utropspris800 SEK
STOLAR, 6 st, rokokostil, Åmells, 1900-/2000-tal_3170a_8da37e8e42b07cc_lg.jpeg
127
STOLAR, 6 st, rokokostil, Åmells, 1900-/2000-tal
Slutpris700 SEK
Utropspris2 000 SEK
SKRIVBORD, jugend, tidigt 1900-tal_3171a_8da37f25db67e7d_lg.jpeg
128
SKRIVBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Utropspris500 SEK
SKRIVBORDSSTOL, Arper, "Catifa", 2000-tal_3253a_8da3f206a779dc1_lg.jpeg
124
SKRIVBORDSSTOL, Arper, "Catifa", 2000-tal
Slutpris500 SEK
Utropspris400 SEK
BARPALLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft _3176a_8da37dd80012939_lg.jpeg
132
BARPALLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Utropspris300 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", för Fritz Hansen_3192a_8da3a6cc5b5621d_lg.jpeg
130
ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", för Fritz Hansen
Slutpris4 400 SEK
Utropspris4 000 SEK
SKÅP, renässansstil, 1700/1800-tal_3280a_8da3cb2c5f47615_lg.jpeg
133
SKÅP, renässansstil, 1700/1800-tal
Slutpris600 SEK
Utropspris3 000 SEK
KARMSTOLAR, 6 st, 1900-talets andra hälft _3175a_8da38032abd2987_lg.jpeg
135
KARMSTOLAR, 6 st, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Utropspris600 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", för Fritz Hansen_3191a_8da3a58f4eea802_lg.jpeg
129
Slutpris6 000 SEK
Utropspris4 000 SEK
GUNILLA ALLARD, soffa, "Cinema", Lammhults, formgiven 1994_3196a_8da380899d62642_lg.jpeg
137
GUNILLA ALLARD, soffa, "Cinema", Lammhults, formgiven 1994
Slutpris3 800 SEK
Utropspris4 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 7 st, "Sjuan", för Fritz Hansen_3193a_8da3a6e3bebbf0f_lg.jpeg
131
ARNE JACOBSEN, stolar, 7 st, "Sjuan", för Fritz Hansen
Slutpris6 000 SEK
Utropspris4 000 SEK
SLAGBORD, "Bergslagen", Ikeas 1700-talssserie, gustaviansk stil_3209a_8da44e796595cc5_lg.jpeg
146
SLAGBORD, "Bergslagen", Ikeas 1700-talssserie, gustaviansk stil
Slutpris3 200 SEK
Utropspris4 000 SEK