Börjar: 3 jun 2022 15:30
Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
SKÄNK, 1800-tal, grönmålad_3066a_8da3d8c1cbd67a6_lg.jpeg
SKÄNK, 1800-tal, grönmålad
Slutpris400 SEK
Värdering1 500 SEK
HEE WELLING, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal_3226a_8da3d8e162876c6_lg.jpeg
HEE WELLING, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
GOLVUR, England, 1700-/1800-tal_2521a_8da441e66204e84_lg.jpeg
GOLVUR, England, 1700-/1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
SOFFBORD, "Tray Table", HAY, 2000-tal_3533a_8da428649ffc709_lg.jpeg
SOFFBORD, "Tray Table", HAY, 2000-tal
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
SOFFBORD, "Tray Table", HAY, 2000-tal_3534a_8da428654d2f100_lg.jpeg
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
SKRIVSKÅP, empire, 1800-talets första hälft _2522a_8da44e7444aa697_lg.jpeg
SKRIVSKÅP, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris4 200 SEK
Värdering8 000 SEK
GUNNAR MYRSTRAND, soffbord/brickbord, Källemo, 1950-/60-tal_3330a_8da3f1b49e90ded_lg.jpeg
GUNNAR MYRSTRAND, soffbord/brickbord, Källemo, 1950-/60-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
SKÅP, 1950-/60-tal, fanerat med teak_3162a_8da37f3fc6532cd_lg.jpeg
SKÅP, 1950-/60-tal, fanerat med teak
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
PHILIPPE STARCK, "Emeco", barpall, borstad aluminium_3107a_8da3f1ea0767d50_lg.jpeg
PHILIPPE STARCK, "Emeco", barpall, borstad aluminium
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
SIDOBORD, "Mill", Roger Persson, Karl Andersson & Söner_3111a_8da3805fa7db520_lg.jpeg
SIDOBORD, "Mill", Roger Persson, Karl Andersson & Söner
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
GUNILLA ALLARD, fåtölj, "Cinema", för Lammhults_3195a_8da38bcee6cdb64_lg.jpeg
GUNILLA ALLARD, fåtölj, "Cinema", för Lammhults
Slutpris3 000 SEK
Värdering5 000 SEK
GUNILLA ALLARD, fåtölj, "Cinema", för Lammhults_3194a_8da38bdfabde06d_lg.jpeg
Slutpris4 200 SEK
Värdering5 000 SEK
SOFFA, Louis XIV-stil, 1900-talets andra hälft _3148a_8da3a6ff164022f_lg.jpeg
SOFFA, Louis XIV-stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
BERGÈRER. 1 par, Louis XIV-stil, 1900-talets andra hälft _3149a_8da380678c34c8b_lg.jpeg
BERGÈRER. 1 par, Louis XIV-stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering1 500 SEK
LINDA NORDQVIST, sideboard, "Level 1702" Karl Andersson & Söner_3221a_8da4471e062ad98_lg.jpeg
LINDA NORDQVIST, sideboard, "Level 1702" Karl Andersson & Söner
Slutpris3 800 SEK
Värdering6 000 SEK
LINDA NORDQVIST, sideboard, "Level 1702" Karl Andersson & Söner_3220a_8da4471f49bd310_lg.jpeg
Slutpris3 800 SEK
Värdering6 000 SEK
SIDOBORD, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal_3157a_8da449e05ea52a7_lg.jpeg
SIDOBORD, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
SIDOBORD, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal_3155a_8da449e194301d1_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
MATSTOLAR, 4 st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft _3163a_8da37df3e02ad98_lg.jpeg
MATSTOLAR, 4 st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, 1900-/2000-tal_3172a_8da45577e63ee59_lg.jpeg
FÅTÖLJER, 1 par, 1900-/2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
SIDOBORD, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal_3156a_8da449d44b2d9a9_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft_3187a_8da37e79a84080d_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft_3186a_8da380413bc4787_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
GUNILLA ALLARD, snurrstol, "Comet", Lammhults_3269a_8da38cd8c068ade_lg.jpeg
GUNILLA ALLARD, snurrstol, "Comet", Lammhults
Slutpris1 400 SEK
Värdering400 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft_3188a_8da37e7fb2f0f87_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
SKRIVBORD, gustaviansk stil, 2000-tal_3165a_8da37f321920590_lg.jpeg
SKRIVBORD, gustaviansk stil, 2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
SÄNGRAM, Grange, 2000-tal_3160a_8da454b85596914_lg.jpeg
SÄNGRAM, Grange, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK
VICO MAGISTRETTI, stolar, 6 st, "Maui", Kartell, Italien _3332a_8da424b6d1edc7d_lg.jpeg
VICO MAGISTRETTI, stolar, 6 st, "Maui", Kartell, Italien
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
MATSTOLAR, 5 st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft _3161a_8da37de6cd85f56_lg.jpeg
MATSTOLAR, 5 st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SOFFA, modell "Fredrik", Dux, 1900-talets slut_3622a_8da440d05d8dbca_lg.jpeg
SOFFA, modell "Fredrik", Dux, 1900-talets slut
Slutpris1 200 SEK
Värdering3 000 SEK
SKRIVBORD, gustaviansk stil, 2000-tal_3164a_8da37e9aa762660_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
SKRIVBORD, gustaviansk stil, 2000-tal_3167a_8da37f307c5a98b_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
STOLAR, 6 st, rokokostil, Åmells, 1900-/2000-tal_3170a_8da37e8e42b07cc_lg.jpeg
STOLAR, 6 st, rokokostil, Åmells, 1900-/2000-tal
Slutpris700 SEK
Värdering2 000 SEK
SKRIVBORD, jugend, tidigt 1900-tal_3171a_8da37f25db67e7d_lg.jpeg
SKRIVBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
SKRIVBORDSSTOL, Arper, "Catifa", 2000-tal_3253a_8da3f206a779dc1_lg.jpeg
SKRIVBORDSSTOL, Arper, "Catifa", 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
BARPALLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft _3176a_8da37dd80012939_lg.jpeg
BARPALLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering300 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", för Fritz Hansen_3192a_8da3a6cc5b5621d_lg.jpeg
ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", för Fritz Hansen
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", för Fritz Hansen_3191a_8da3a58f4eea802_lg.jpeg
Slutpris6 000 SEK
Värdering4 000 SEK
GUNILLA ALLARD, soffa, "Cinema", Lammhults, formgiven 1994_3196a_8da380899d62642_lg.jpeg
GUNILLA ALLARD, soffa, "Cinema", Lammhults, formgiven 1994
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 7 st, "Sjuan", för Fritz Hansen_3193a_8da3a6e3bebbf0f_lg.jpeg
ARNE JACOBSEN, stolar, 7 st, "Sjuan", för Fritz Hansen
Slutpris6 000 SEK
Värdering4 000 SEK
SLAGBORD, "Bergslagen", Ikeas 1700-talssserie, gustaviansk stil_3209a_8da44e796595cc5_lg.jpeg
SLAGBORD, "Bergslagen", Ikeas 1700-talssserie, gustaviansk stil
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
MARTELA, fåtölj, "Nooa Rosa", Finland_3482a_lg.jpeg
MARTELA, fåtölj, "Nooa Rosa", Finland
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK
SLAGBORD, "Bergslagen", Ikeas 1700-talssserie, gustaviansk stil_3208a_8da44e772bff0e3_lg.jpeg
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
SKÅP, barock, 1700-tal_3204a_8da3d8ccd2a8ee6_lg.jpeg
SKÅP, barock, 1700-tal
Slutpris250 SEK
Värdering3 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Fameg, 2000-tal_3218a_8da3d8dc782e904_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 1 par, Fameg, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
FÅTÖLJ, "Bristol", Lindlöfs Möbler, Lammhult, 1960-tal
_3205a_8da3804d7bdfa58_lg.jpeg
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 500 SEK
STOLAR, 7 st, "Corner", Ture Liss & Lars Mossberg_3210a_8da38ced16691e2_lg.jpeg
STOLAR, 7 st, "Corner", Ture Liss & Lars Mossberg
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
TAMBURMAJOR, 1900-talets andra hälft, böjträ_3217a_8da3f1ab7ccb953_lg.jpeg
TAMBURMAJOR, 1900-talets andra hälft, böjträ
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK

Ändrade öppettider 26-27, 30-31 dec: Stängt. 28-29 dec: Öppet 11.00 - 15.00